KATEGORİLER
Kripto Al Sat

HTC tutunmakta zorlanıyor: Firma, 2026 yılına kadar VR pazarından çıkabilir

Htc 2026 Yilina Kadar Vr Pazarindan Da Cikabilir169663 0 Piyasa tahlil firması CCS Insight, 2024 ve sonrası için iddialarını derlediği raporunu paylaştı. Firma, Tayvanlı teknoloji devi HTC‘nin 2026 yılına kadar sanal gerçeklik dalından çekileceğini öngörüyor. Bir vakitler teknolojiye taraf veren HTC için bu öngörünün gerçekleşme mümkünlüğü ise hiç de düşük görünmüyor.

HTC bir yolun daha sonuna geliyor

HTC, tasarım, performans ve fonksiyonellik açısından kalıpları yıkan birçok akıllı telefon modeli piyasaya sürerek akıllı telefon pazarında öncü bir rol oynadı. Şirketin HTC Hero, HTC Legend, HTC Desire ve HTC One modelleri ortadan yıllar geçse de teknoloji severlerin hafızasından silinmedi. Bu ikonik serilere karşın HTC, 2017’de akıllı telefon pazarından çekildiğini duyurdu ve ve telefon işini Google’a sattı; Google da o vakitten beri Pixel aygıt serisi ve Nest akıllı konut eserleriyle tüketici donanımın agresif büyümesini devam ettiriyor.

Htc 2026 Yilina Kadar Vr Pazarindan Da Cikabilir169663 1 HTC, son yıllarda geleceğini büyük ölçüde sanal ve fizikî dünyaların birleşmesine, yani VR ve AR tarafına kaydırmış durumda fakat burada da işler düzgün değil. Şirket, geçtiğimiz ocak ayında oyun, fitness ve üretkenliğe odaklanan hafif bir başlık olan Vive XR Seçkine aygıtını 1.099 dolar fiyatla piyasaya sürdü. Yüksek fiyatı tüketiciler tarafından olumlu karşılanmazken firmanın azalan gelirleri de Meta, Sony ve piyasaya yeni giren Apple ile rekabeti zorlaştırıyor. Bu çerçevede CCS Insight firmanın VR alanından çıkacağını düşünüyor.

HTC, hiçbir vakit uygun fiyatlı bir marka olarak kendisini konumlandırmadı ve bu durum VR tarafında da motamot devam ediyor. Halbuki Meta, Quest ile benimsenmeyi artırmak için çok agresif fiyatlandırmaya, neredeyse maliyet fiyatına eserlerini piyasaya sürüyor. Apple’ın bu alana girmesi kategoriye olan ilgiyi yine canlandırıyor olsa da HTC’nin bu pazarda kalması güç üzere görünüyor. CCS Insight, bu yüzden 2026 yılına kadar HTC’nin pazardan çıkacağını ve fikri mülkiyet haklarını bu alandaki öbür oyunculara satacaklarını iddia ediyor.

İçerik
Sahte hesaplara son! X’te kimlik tabanlı doğrulama dönemi başladı

Bir müddettir eski ismi Twitter olan X’e kimlik kartı tabanlı hesap doğrulama özelliğinin geleceği söyleniyordu.1

2 dk. 1 Okundu
İçerik
Intel Raptor Lake Refresh işlemcilerin çıkış tarihi belli oldu

Intel, yakın bir vakit diliminde yeni 14. Jenerasyon Core işlemcilerini duyuracak. Raptor Lake Refresh olarak1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Xiaomi 14 Ultra kamerasıyla büyüleyecek: Yeni nesil Sony sensörle geliyor

Xiaomi, akıllı telefonlarının kamera performansı konusundaki yeteneklerini bilhassa Ultra serisi ile gösteriyor. Bildiğiniz üzere mevcut1

1 dk. 5 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.