KATEGORİLER
Kripto Al Sat

HTC tutunmakta zorlanıyor: Firma, 2026 yılına kadar VR pazarından çıkabilir

Htc 2026 Yilina Kadar Vr Pazarindan Da Cikabilir169663 0 Piyasa tahlil firması CCS Insight, 2024 ve sonrası için iddialarını derlediği raporunu paylaştı. Firma, Tayvanlı teknoloji devi HTC‘nin 2026 yılına kadar sanal gerçeklik dalından çekileceğini öngörüyor. Bir vakitler teknolojiye taraf veren HTC için bu öngörünün gerçekleşme mümkünlüğü ise hiç de düşük görünmüyor.

HTC bir yolun daha sonuna geliyor

HTC, tasarım, performans ve fonksiyonellik açısından kalıpları yıkan birçok akıllı telefon modeli piyasaya sürerek akıllı telefon pazarında öncü bir rol oynadı. Şirketin HTC Hero, HTC Legend, HTC Desire ve HTC One modelleri ortadan yıllar geçse de teknoloji severlerin hafızasından silinmedi. Bu ikonik serilere karşın HTC, 2017’de akıllı telefon pazarından çekildiğini duyurdu ve ve telefon işini Google’a sattı; Google da o vakitten beri Pixel aygıt serisi ve Nest akıllı konut eserleriyle tüketici donanımın agresif büyümesini devam ettiriyor.

Htc 2026 Yilina Kadar Vr Pazarindan Da Cikabilir169663 1 HTC, son yıllarda geleceğini büyük ölçüde sanal ve fizikî dünyaların birleşmesine, yani VR ve AR tarafına kaydırmış durumda fakat burada da işler düzgün değil. Şirket, geçtiğimiz ocak ayında oyun, fitness ve üretkenliğe odaklanan hafif bir başlık olan Vive XR Seçkine aygıtını 1.099 dolar fiyatla piyasaya sürdü. Yüksek fiyatı tüketiciler tarafından olumlu karşılanmazken firmanın azalan gelirleri de Meta, Sony ve piyasaya yeni giren Apple ile rekabeti zorlaştırıyor. Bu çerçevede CCS Insight firmanın VR alanından çıkacağını düşünüyor.

HTC, hiçbir vakit uygun fiyatlı bir marka olarak kendisini konumlandırmadı ve bu durum VR tarafında da motamot devam ediyor. Halbuki Meta, Quest ile benimsenmeyi artırmak için çok agresif fiyatlandırmaya, neredeyse maliyet fiyatına eserlerini piyasaya sürüyor. Apple’ın bu alana girmesi kategoriye olan ilgiyi yine canlandırıyor olsa da HTC’nin bu pazarda kalması güç üzere görünüyor. CCS Insight, bu yüzden 2026 yılına kadar HTC’nin pazardan çıkacağını ve fikri mülkiyet haklarını bu alandaki öbür oyunculara satacaklarını iddia ediyor.

İçerik
Samsung Galaxy S23 FE’nin fiyatı sızdırıldı: Ekim ayında gelebilir

Samsung Galaxy S23 FE'nin 2023'ün dördüncü çeyreğinde küresel pazarda piyasaya sürülmesi bekleniyor. Merakla beklenen akıllı1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
OLED ekranlı Macbook Pro bekleyenlere kötü haber: Yakın zamanda gelmeyecek

Apple'ın gelecek yıl OLED ekranlı iPad Pro'yu piyasaya sürmesi bekleniyor. Doğal olarak Macbook Pro serisinde1

1 dk. 2 Okundu
İçerik
OnePlus Watch 2 için geri sayım başladı: 2024’te geliyor

OnePlus, fonksiyonellik bakımından daha çok bir fitness takip aygıtına benzeyen OnePlus Watch isimli birinci akıllı1

1 dk. 4 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.