KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Haziran ayı ev dekorasyonu nasıl yapılır? Yaz mevsimi ev dekorasyonu nasıl olmalı?

Doğanın tüm ihtişamını gözler önüne serdiği yaz mevsiminin birinci ayına “merhaba” derken konutlarımıza de baştan sona eşsiz dokunuşlar yapabiliriz. Hem mevsimin temasını yansıtacak renkler ve desenler hem de ufak fakat tesirli detaylarla Haziran ayı mesken dekorasyonu oluşturmak çok kolay. Pekala Haziran ayı mesken dekorasyonu nasıl yapılır? Yaz mevsimi mesken dekorasyonu nasıl olmalı? İşte merak ettiğiniz tüm soruların karşılığı…

2022’nin neredeyse yarısını geride bıraktığımız şu günlerde yaz mevsiminin sıcacık dokusu doğayı sarıp sarmalıyor. Ilık meltem rüzgarı saçlarımızı okşarken, güneşin tatlı sıcaklığı da hayatımızın pek çok alanında değişim için bize davetkar bir teklifte bulunuyor. Rengarenk yaz elbiseleri dolaplarda kendine yer bulurken konutumuzun birçok yerinde de yaza uygun ayrıntılara yer vermeye itina gösteriyoruz. Bilhassa Haziran ayında meskeninize apayrı bir görünüm katmak isterseniz size olağanüstü tavsiyelerimiz var! Salonlardan balkonlara, banyolardan mutfaklara kadar Haziran esintisini taşıyan en uygun dekorasyon tekliflerini gelin birlikte öğrenelim.

HAZİRAN AYI MESKEN DEKORASYONU NASIL YAPILIR? YAZ MEVSİMİ MESKEN DEKORASYONU

Enerjimizin arttığı, gezmelere doyamadığımız Haziran ayının anahtar sözü elbette “Dinamik” olacaktır. Yaz mevsimine uygun bir mesken dekore etmek isterseniz dinamik, canlı ve tesirli bir bakış açısı benimsemenizi tavsiye ederiz. Bunun için işe renklerle başlayabilirsiniz. Güneşin yansımalarını taşıyan sarılar, gökyüzünün sonsuzluğunu vurgulayan maviler, tabiatın zenginliğini gözler önüne seren yeşiller, kolunda göz kamaştıran elma kırmızısı… İşte yazın teması bu renkler! 

39Rwq 1654170606 4163

Haziran ayı mesken dekorasyonu

Eğer renkleri tam olarak nerede kullanmak istediğinize karar veremiyorsanız duvarlarda kullanmayı düşünebilirseniz. İster odanın tüm duvarlarında, ister bir duvarda ya da duvarın ufak bir kısmında… Boyayı nasıl ve nerede kullanmak istediğiniz büsbütün ferdî zevklerinize nazaran değişebilir. 

Ehpx1 1654169146 442

Duvar dekorasyonunda renk kullanımı

Dilerseniz duvarlarına geometik formlar ya da yeşil yapraklar, çiçekler çizerek de renklendirebilirsiniz. 

Kceyx 1654169132 4043

Duvar dekorasyonunda desen ve hal kullanımı

Öte yandan duvarlarda beyaz, krem ya da bej tonlarını kullanıp mobilyalarda canlı ve parlak renkleri tercih edebilirsiniz. Bilhassa pembe, sarı, mavi ya da yeşil tonlu koltuk grupları yaz teması için vazgeçilmez olacaktır.

Eg7Es 1654169140 4431

Yaz dekorasyonunda mobilya kullanımı

Renklerle dekorasyonunun temelini kurguladıktan sonra desen kullanımıyla güçlü bir görünüm elde edebilirsiniz. İster halılarda ister duvarlarda isterseniz mesken dokuma eserlerinde kullanabileceğiniz desenler, istikrarlı bir görünüm yakalamanızı sağlayabilir. 

Badll 1654169164 8564

Yaz dekorasyonunda desen kullanımı

HAZİRAN AYI DEKORASYONUNDA MOBİLYA SEÇİMİ NASIL OLMALI?

Yaz mevsiminin birinci ayı olan Haziran’da mobilya seçimi yaparken daha özgür ruhlu seçimlere yönelebilirsiniz. Geçmişin izlerine taşıyan hazeranlar ya da vintage kesimler son periyotlarda epeyce moda. Hazeran kesimlerle salon ve oturma odalarında konforu ön plana çıkarabilirsiniz.

2Hry7 1654169290 8627

Hazeran mobilyalarla dekorasyon

Ayrıca son periyotlarda büyük beğeni toplayan salıncak üslubu oturma kümelerini da salonlarınıza yerleştirerek alışılmışın dışında bir görünüm şekillendirebilirsiniz. Ahşap ve beyazın buluşmasında çok güzel görünen bu tarz bilhassa salonlara çok yakışıyor.

Wri8T 1654169580 4868

Yaz mevsimine uygun salon dekorasyonu

Renkler, desenler ve mobilyaların yanı sıra konut dokuma eserlerinde uçuş uçuş ince kumaşları kullanmaya ihtimam göstermelisiniz. Mevsimin dokusu ve ruhuna uygun nitelikte kırlent, masa örtüleri ve nevresim grupları üzere eserlere hayat alanlarınızda yer verebilirsiniz.

Kq4Ez 1654170472 8998

Haziran ayı yatak odası dekorasyonu

HAZİRAN AYI DEKORASYONUNDA NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Yaz mevsimini yansıtan ayrıntılara göz attığımızda birinci karşımıza çıkan öge yeşil yapraklı bitki ve çiçeklerdir. Sizde yaz mevsimiyle başka bir hoşluğa bürünen çiçekler ve bitkileri konutunuzun dört bir yanında kullanabilirsiniz. 

Ljdnf 1654169979 2445

Yaz mevsimi konut dekorasyonunda bitki ve çiçek kullanımı

Yaz temasını vilayetle de salon ya da yatak odalarında kullanmak zorunda değilsiniz. Bu esintiyi banyolarınıza da taşımaya ne dersiniz! Şayet banyo dekorasyonunda küvet kullanıyorsanız yaprak ya da çiçek ayrıntılı banyo perdesi, banyo paspası kullanarak cıvıl cıvıl bir yere kavuşabilirsiniz.

6Aj5W 1654170158 5398

Ve son olarak yaz aylarının beğenilen alanları balkonların dekorasyonu da bu günlerde çok değerli. Burada balkon mobilyaları, hamaklar ya da minderlerle hoş bir oturma alanı oluşturduktan sonra fenerler ya da led ışıklarla aydınlatmanızı kurabilirsiniz.

7Gkse 1654170857 5965

Balkonlarda hamak kullanımı

Ayrıca iç yer bitkileri yerine bol bol güneş alan bir yerde çiçek yetiştirmek isterseniz de saksı çiçekleriyle buraya farklılık katmanız da mümkün.

4Klrz 1654170845 8153

Yaz ayı balkon dekorasyonu

UNUTMAYIN HOŞ BİR MESKEN HUZURLU ADIMLARIN BAŞLANGICIDIR!

İçerik
İstanbul’daki Millet Bahçeleri nerede? İstanbul’daki Millet Bahçeleri

Yeşilliğin ve maviliğin harmanlandığı Millet Bahçeleri, İstanbul’un adeta huzur dolu bâtın bir art bahçesi. Her1

5 dk. 3 Okundu
İçerik
Çocuğa ödül verilmeli mi? Ebeveynlerin uyguladığı ödül ve ceza sistemi çocuğu şiddete itiyor!

Ebeveynlerin yeterli ve gaza getirici olarak gördükleri ödül ve ceza sistemi aslında çocuk üzerinde kalıcı1

3 dk. 1 Okundu
İçerik
Yazlık kilim seçerken nelere dikkat edilmeli? Kolay kilim temizliği nasıl yapılır?

Yaz mevsiminin canlı ve ferah atmosferini konutlarınızın her köşesine yansıtmak isterseniz işe yerlerin şıklık sembolü1

3 dk. 3 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.