KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Yazlık kilim seçerken nelere dikkat edilmeli? Kolay kilim temizliği nasıl yapılır?

Yaz mevsiminin canlı ve ferah atmosferini konutlarınızın her köşesine yansıtmak isterseniz işe yerlerin şıklık sembolü kilimlerle başlayabilirsiniz. Hem paklığı kolay hem de estetik bir görünümü sunan kilimler yeni dönemde hayli tanınan. Pekala yazlık kilim seçerken nelere dikkat edilmeli? Kilim paklığı nasıl yapılır? İşte merak edilen her sorunun karşılığı haberimizde…

Evlerimizi dekore ederken seçtiğimiz her kesimin birbiriyle ve mevsimle ahenk içerisinde olmasına itina gösteriyoruz. Şahsî zevklerin ve gereksinimlerin birer yansıması olan konutlarda temel noktalara kıymet verildiği kadar ayrıntıları da gözden kaçırmamak epey kıymetli. Yaz mevsiminin en hoş günlerini yaşarken bu sıcak etkiyi ömür alanlarımıza da konuk edebiliriz. Mobilyalardan perdelere, mesken dokuma eserlerinden aksesuarlara kadar değişimin ayak seslerini meskenlerde hissederken yerin parlayan yıldızı kilimleri bu noktada unutmamak gerek. Halıların raflara kalktığı ince kilimlerin meskenin gözdesi haline geldiği bu mevsimde yazlık kilim kullanmanın püf noktalarını gelin birlikte öğrenelim.

KİLİM SEÇERKEN NELERE DİKKAT ETMEK GEREKİYOR?

Salon, oturma odası, yatak odası, çocuk odaları ve mutfaklarda sıklıkla karşımıza çıkan kilimler; konutun her köşesinde eşsiz bir görünüm oluşturmaktadır.

Wrzs3 1626878325 484

Yazlık kilim

Ayrıca yaz aylarında olduğumuz şu günlerde kilimleri balkon ve teras üzere açık alanlarla da kilimleri rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Birçok nitelikle çeşit çeşit yer alan kilimlerden gereksiniminize uygun olacak nitelikte bir seçimde bulunabilirsiniz. 

Byuzc 1626878306 1307

Balkon dekorasyonunda kilim kullanımı

Öncelikle dikkat etmeniz gereken nokta; kilimlerin boyutları konusunda gerçek bir seçim yapabilmektir. Kilimlerin boyutları olması gerekenden daha küçükse hayat alanınızı çok modüle bölerek karmaşık bir imaj oluşmasına sebebiyet verebilir. Birebir halde olması gerekenden daha büyük bir kilim seçmek taban üzerinde kalabalık bir görünüme sebebiyet verecektir.

Fb4Mq 1626877976 6704

Ev dekorasyonunda kilim kullanımı

YAZLIK KİLİM SEÇMENİN PÜF NOKTALARI

Kilim satın alırken kullanılan gerece dikkat etmenizde yarar var. Yün, pamuk, ipek, sentetikler ve doğal lifler üzere çeşitli materyaller kilimlerde kullanılmaktadır.

Vngue 1626878214 6332

Kilim türleri

Doğal kilimler, fiyat açısından başkalarına oranla daha yüksek fiyatlıdır lakin daha uzun ömürlü bir kullanım sunmaktadır. Sentetikler, bütçe dostu olarak karşımıza çıkar ve solma, leke üzere dış etkenlere daha dirençlidir.

9Gll9 1626878019 5919

Kilimlerin türleri

RENKLER VE DESENLERİN GÜCÜNDEN FAYDALANIN!

Evlerinize şıklık ve zarafeti davet edecek olan kilimlerin her usule uygun birçok çeşidi bulunmaktadır. Geometrik ve etnik desenlerin hâkim olduğu kilimlere yer vererek konutunuzu hareketlendirebilirsiniz.

4Z6Nj 1626878060 5784

Desenli ve renkli kilimle mesken dekorasyonu

Ya da renklerin birbiriyle ahenk içerisinde olduğu kilimler kullanarak canlı bir tesir oluşturabilirsiniz.

W8Twl 1626878080 1445

Canlı renklerde kilim kullanımı

Bunun yanı sıra; hasır, örgü ve bambu kilimler de meskenlerde eşsiz bir görünüm şekillendirmektedir. Karar vermeden evvel konutunuzun aydınlatmasını, taban rengini ve meskende hâkim olan dekorasyon usulünü göz önüne almanızı tavsiye ederiz.

Kedu4 1626878106 9896

Hasır kilim kullanımı

KİLİM PAKLIĞI NASIL OLMALI?

Kilim kullanmanın en avantajlı kısmı ise paklık açısından size büyük bir kolaylık sağlayacaktır. Süratli ve pratik bir halde temizlenen kilimlerin kimileri çamaşır makinesinde yıkanmaya uygundur. Dilerseniz seçiminizi bu türlü bir eserden yana kullanabilir ve vakitten tasarruf edebilirsiniz!

Fovg8 1626878134 5398

Kilim paklığı nasıl olmalı

Ev dekorasyonunuzda hasır kilimler kullanmak isterseniz; beyaz sabun ve nemli bir bez ile paklığını sağlayabilirsiniz yahut halı yıkama firmalarından yararlanabilirsiniz. 

Wjh65 1626878163 9738

Kilimleri temizlenin en kolay yolu

UNUTMAYIN HOŞ BİR MESKEN HUZURLU ADIMLARIN BAŞLANGICIDIR!

İçerik
Sunucu Nur Tuğba Namlı’dan Hakan Ural’a övgü dolu sözler!

Hakan Ural ile 'Neler oluyor Hayatta' programı sunan Parıltı Tuğba Tanınmış En Âlâ Haber Aktüel1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Hollywood oyuncusu Adam Sandler gözü mor yayına çıktı!

Amerikan sinemasının ünlü oyuncularından biri olan Adam Sandler, katıldığı bir programda gözü mor formda kayda1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Anne Sütünün Önemi

Anne Sütünün Önemi - Anne sütü yeni doğan bebekler için oldukça önemlidir ve bir süre1

2 dk. 10 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.