KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Gözler burada: Huawei, merakla beklenen etkinliğinin tarihini açıkladı

Huawei Merakla Beklenen Etkinliginin Tarihini Acikladi168792 0 Huawei geçtiğimiz haftalarda tüm beklentileri altüst ederek 5G destekli, uydu kontağına sahip Mate 60 ve 60 Pro ailesini piyasaya sürdü. Sürdü lakin, bunun ardında ortaya büyük bir toz bulutu çıktı ve soru işaretleri adeta doldu taştı. Artık ise Huawei, bu ayın sonunda bir eser aktifliği yapacağını duyurdu. Bu aktiflikte soru işaretlerinin giderilmesi bekleniyor, hasebiyle meraklı gözler bu tarafa çevrilmiş durumda.

Gözler Huawei’de

Huawei geçen ayın sonunda en yeni üst seviye akıllı telefonları Mate 60 ve Mate 60 Pro‘nun satışına başladı ve geçen hafta Mate 60 Pro Plus akıllı telefonunun yanı sıra yeni bir katlanabilir telefon olan Mate X5‘in ön satışına başladı. Serinin piyasaya sürülmesi, Huawei’nin rastgele bir ön pazarlama yapmaması yahut gösterişli bir aktiflik düzenlememesi açısından alışılmadık bir durumdu. Buna karşın telefonlar, ABD Ticaret Bakanı Gina Raimondo‘nun Çin’e yaptığı bir seyahate denk gelmesi ve Pro versiyonunun Çinli bir şirket tarafından üretilen 5G özellikli bir çip kullandığının tespit edilmesi nedeniyle heyecan yarattı. Satışlar tüm beklentileri aştı.

Huawei Merakla Beklenen Etkinliginin Tarihini Acikladi168792 1 Kısa müddet evvel yapılan duyuruda ise Huawei’nin 25 Eylül’de bir eser tanıtım aktifliği düzenleyeceği ortaya çıktı. Huawei’nin yeni bir telefon tanıtması beklenmiyor lakin aktiflikte, ayrıntılarına daha evvel haberlerimizde yer verdiğimiz Kirin 9000s özelinde açıklamaların yapılması bekleniyor. Öte yandan yaklaşan aktiflikte Huawei, premium Porsche Design Mate 60 RS‘i de tanıtabilir. Bu telefona ayrıca FreeBuds Pro 3 kablosuz kulaklıklar ve Watch GT 4 eşlik edebilir.

Tüm bunlara ek olarak ABD-Çin tansiyonunun arttığı bir periyotta Huawei’nin telefonlarının Apple karşısında nasıl bir performans sergileyeceği de merak konusu.  Hatırlanacağı üzere Çin’in resmiyette olmasa da devlet çalışanları için iPhone kullanımını yasakladığı gündeme gelmişti. Apple’ın iPhone 15 serisinin bu hafta piyasaya sürülmesi, şirketin üçüncü en büyük pazarı olan Çin’de karışık reaksiyonlara yol açtı; birçok çevrimiçi kullanıcı daha süratli çipini ve gelişmiş oyun yeteneklerini beğenirken, öbürleri Huawei’nin yeni akıllı telefonunu tercih etti. Bunda artan Çin milliyetçiliğinin tesiri olabilir.

Bir vakitler dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi olan Huawei, ABD’nin 2019’da şirkete teknoloji ihracatını kısıtlamaya başlamasının akabinde yukarlardaki yerini kaybetti. ABD ve başka Batılı hükümetler Huawei’yi bir güvenlik riski olarak nitelendirirken şirketin 5G üzere yeni teknolojilere erişimi kesilmişti.

İçerik
Oppo A2x tanıtıldı: Dimensity 6020 işlemci ve 150 dolar fiyat

Oppo yeni bir giriş düzeyi telefon olan Oppo A2x'i duyurdu. Çinli marka aygıtta MediaTek işlemci1

2 dk. 11 Okundu
İçerik
WhatsApp iPad uygulaması geliyor: Testler başladı!

Tanınan anlık iletileşme uygulaması WhatsApp, bilgisayarların akabinde tabletlere geliyor. iPad için WhatsApp uygulamasının gelmesi uzun1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Samsung, Galaxy S24 işlemcisi Exynos 2400’ü duyurdu: İşte resmi performansı

Bilindiği üzere Samsung, bu yıl Galaxy S23 serisiyle birlikte bir Exynos varyantı tanıtmadı. Hasebiyle Galaxy1

2 dk. 5 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.