KATEGORİLER
Kripto Al Sat

İsimden Telefon Numarası Bulunur Mu?

İçindekiler

İsimden Telefon Numarası Bulunur Mu? İsim ile telefon numarasına erişmenin bir yolu operatörleri kullanmaktır. Bazen insanlar telefon numarasının kime ait olduğunu bulmak ve bazen de bir kişinin telefon numarasını bulmak için yöntemler ararlar. Bir kişinin telefon numarasını bulmanın farklı yolları vardır. Bununla birlikte, bu yollarla, sadece gizliliği açık olan insanların bilgilerine ulaşılabilir. İsminden bir telefon numarası bulmak için operatörler dışındaki yöntemler de vardır. Bu yöntemlerden bazıları ücrete tabidir ve bazıları ücretsizdir. İsmin numarasını bulmak için hangi yöntemin kullanılacağına karar verilmelidir.

Bazı operatörler telefon numarasının ad soyad bilgilerine göre bulunmasına izin verir. Ek olarak, bilinmeyen numaralar servisi genellikle telefon numarasını öğrenmek için kullanılır. Telefon numarasını öğrenmek için, her kanalın farklı sorgulama yöntemleri vardır. Bu yöntemleri bilmek ve buna göre arama yapmak gereklidir. Ancak, isimdeki bir telefon numarasının sorgulanması, hangi yöntem kullanılırsa kullanılsın çok basit bir işlemdir. Sorgu ile ulaşılabilecek kişiler yalnızca erişimine izin verilen numaralardır. Yasaya göre, bir kişinin iletişim bilgileri, kişilerin rızası olmadan başkalarıyla paylaşılamaz. İzinsiz bir telefon numarasını paylaşmak, hakların ihlalidir.

Bu nedenle, başkalarına erişime izin veren kişilerin telefon numaraları bir takım sorgulamalarla alınabilir. Bununla birlikte, bazı insanlar doğrudan onlara izin vermeseler bile, telefon numaraları, erişimini engellemedikleri için başkalarıyla paylaşılabilir. Bu paylaşımları yapmak istemeyen kişilerin, operatörlerine başvurmaları ve telefon numaralarını kapatmaları gerekir.

Bilinmeyen numaraları aramak, numara öğrenmesi için en ideal adreslerden biridir. Bilinmeyen numaralar servislerinin özelleştirilmesiyle, daha önce tek bir hat olan bu hizmet şimdi farklı şirketlere ait numaralar olarak görünebilir. Bununla birlikte, ortak olarak en çok kullanılan numara 11880’dir.

Bu numarayı çevirerek birçok işlem yapılabilir. 11880, bilinmeyen numaralar servisinden öğrenilebilir ve kişisel numaralar için bu numaraya da başvurabilirsiniz. Bu servisler ile herhangi bir operatörün numarasını bulmak da mümkündür. İnsanlar 11880’den kişi ya da şirket numaralarını yalnızca adlarını ve soyadlarını vererek kolayca öğrenebilirler.

Operatörler de telefon numarasını öğrenmek için tercih edilen yöntemlerdir. Her operatör kendi numaraları sorgulaması için bir yol sunar. Bu yöntemle sınırlı sayıda insan sayısını öğrenebilirsiniz. Her operatörün kendi yöntemi, telefon numarasını isimden operatörler aracılığıyla öğrenmek için kullanılmalıdır. İsimleri söyleyerek telefon numaralarını öğrenmek için kullanılabilecek operatör şirketleri aşağıdaki gibidir:

Vodafone Telefon Numarası Bulma

Vodafone telefon numarasını öğrenebilmek için, ad ve soyad bilmek yeterlidir. Vodafone, bir telefon numarasının kimin olduğunu bulmanızı sağlayacaktır. Bunu yapmak için, telefon numarası KİM boşluk bırakılmadan ve başına 0 rakamı yazılmadan telefon numarası girildikten sonra 7048’e gönderilmelidir. Böylece, bir numaranın kimin olduğu öğrenilebilir. Ek olarak, Vodafone müşteri hizmetlerini arayarak öğrenilebilir. Vodafone 11842 bilinmeyen numaralar servisi aranmalıdır. Vodafone’un bilinmeyen numaralar servisi ile bir telefon numarasının sahibini öğrenmek mümkündür. Aynı hizmetten bir kişinin telefon numarası da alınabilir. Sadece bireye değil şirket numaralarına da ulaşmak için bu numaraya danışılabilir.

Türk Telekom Telefon Numarası Bulma

Türk Telekom isimden numara bulmak için farklı yöntemler sunmaktadır. Türk Telekom ile cep telefonu numaralarında ve sabit hatlarda öğrenmek mümkündür. Sabit hatlar için, Türk Telekom web sitesini ziyaret etmek gerekir. Bu sayfa bir telefon numarasının veya kişinin numarasının kime ait olduğunu bulmak için kullanılabilir. Cep telefonu numarasını sorgulamak için, Türk Telekom’un bilinmeyen numaralar servisi aranmalıdır. Numarası gizli olmayan birinin telefon bilgilerine bu hizmetten erişilebilir.

Diğer operatörlerde olduğu gibi, Turkcell’de de isimden numara öğrenilmesi hizmeti mevcuttur. Numara sahibini isimden bulabilmek için 11832 numarasının aranması gerekir. Bir kişinin adı soyadı verildikten sonra paylaşıma açıksa, hızlı bir şekilde öğrenilebilir.

İsimden numara öğrenme ücreti operatörlere göre değişiklik gösterir. Bir numaranın kime ait olduğunu bulmak veya bir kişinin telefon numarasının ne olduğunu bulmak için bazı ücretler ödenmelidir. Vodafone ve Turkcell için bilinmeyen numaralar için dakika başına 1.25 TL tarife uygulanır. Türk Telekom’un ücreti dakikada 97 kuruş. Bu operatörlere ek olarak, 11880 bilinmeyen servis, telefon numarasını isimden öğrenmek için kullanılabilecek hatlardan biridir. Bu servisin uyguladığı fiyatlandırma dakikada 97 kuruş. Her ne kadar 11880 diğerlerinden biraz daha pahalı olsa da, çok daha fazla veri tabanı olduğundan en çok tercih edilen yöntemlerden biri. Özellikle bir kişinin hangi hattı kullandığı bilinmiyorsa, en ideal olanı 11880’i aramaktır.

İsminden ücretsiz bir numara öğrenmek çok az numara için mümkündür. Bir telefon numarasının kime ait olduğunu veya telefon numarasının ne olduğunu bulmak için danışılabilecek birçok adres var. Ancak, operatörler bu yöntemleri ücretsiz olarak sunmamaktadır. Her bilinmeyen hizmetin ayrıca farklı bir fiyatlandırma planı vardır. Ücretsiz bir numara bulmanın nadir yollarından biri, Türk Telekom tarafından sağlanan İnternet hizmetidir. Ancak, Türk Telekom web sitesinden sadece sabit hatlardaki bilgilere ulaşılabilir. Bunun dışında, cep telefonu numarasını bulmak için bir ücret talep edilir.

Ek olarak, sosyal medya hesapları ücretsiz sorgulama için gösterilebilecek başka bir adres. Telefon numarasını Facebook ile öğrenmek, bu yollardan biri. Facebook posta adresleri dışında, cep telefonu bilgileri ile hesaba giriş yapmanızı sağlar. Bu nedenle, insanları cep telefonu bilgilerini giriş için kullanmaya iten bazı durumları vardır. Ancak hesap sahibinin telefon numarasını doğrudan bu yöntemle elde etmek mümkün değildir. Facebook’a kayıtlı bir kişinin telefon numarasını bulmak için, için telefon numarasının görünürlüğünü açmış olması gerekir.

İçerik
Telegram Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Telegram Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır? - Mesajlaşma uygulaması olarak sürekli Whatsapp kullanan ancak belirli1

3 dk. 47 Okundu
İçerik
Anadolu Vakfı Burs Başvurusu

Anadolu vakfı burs başvurusu her sene 1- Eylül arasında yapılmaktadır. Aynı zamanda burs başvuru işlemleri1

2 dk. 10 Okundu
Nedir
Murphy Kanunları Nedir?

Murphy Kanunları nedir? Son zamanlarda adından sıklıkla bahsedilen Murphy Kanunları, ABD’li mühendis Edward A. Murphy1

2 dk. 12 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.