KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Google’ın yeni katlanabilir telefonu ortaya çıktı: Rekabet kızışıyor

Google In Yeni Katlanabilir Telefonu Ortaya Cikti169391 0 Bildiğiniz gibi Google’ın ilk katlanabilir telefonu Pixel Fold, sırf birkaç ay evvel piyasaya sürüldü. Lakin görünen o ki, şirketin bu alandaki yatırımları sürat kesmeden devam ediyor. Arama devinin, kod İsmi ”Comet” olan yeni bir katlanabilir aygıt üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. 

Google’ın yeni katlanabilir telefonu ortaya çıktı

Bilmeyenler için geçtiğimiz Mayıs ayında tanıtılan Google Pixel Fold, Galaxy Fold modellerine emsal dikey menteşe, 5.8 inç Full HD+ Dinamik AMOLED dış ekran, 7.6 inç Dinamik AMOLED iç ekran, 48MP+10.8MP+10.8MP kamera heyetimi ve Tensor G2 ile ses getirmeyi başardı. Lakin Google, çok yakında orijinal bir aygıtla daha karşımıza çıkabilir. 

Bugün 9to5Google, Google Pixel Buds uygulamasının en son sürümünde “Comet” kod isimli bir aygıta ilişkin referanslar keşfetti. O denli ki bu modelin, Pixel Fold’un halefi yahut muhtemelen yeni bir kapaklı katlanabilir telefon olduğuna inanılıyor. Bunun nedeni ise, Google’ın Pixel telefonlarda kullanıldığı isimlendirme şeması.

Google In Yeni Katlanabilir Telefonu Ortaya Cikti169391 1 Niketim, Pixel Fold birinci başta “Passport” olarak isimlendirilmişti lakin daha sonra Pixel 7 serisiyle tıpkı Tensor G2 çipinde çalışacak formda güncellendiği için “Felix” olarak yine isimlendirildi. Üstelik uygulamayı derinlemesine inceleyen 9to5Google, Comet’in Pixel Fold ile birebir kefeye konduğunu ve hatta uygulamada “katlama” teriminin yer verildiğini keşfetti.

Hepimizin de bildiği üzere Pixel Fold’un halefi için şimdi erken. Bu da kapaklı bir Pixel modelini akla getiriyor. Lakin tüm bunları doğrulamak için bir müddet daha beklememiz gerekecek. 

İçerik
Elon Musk’ın uydu interneti Starlink’in kazancı belli oldu

Elon Musk’ın önderliğinde SpaceX’in uydu tabanlı genişbant internet hizmeti Starlink, her geçen periyot global kapsamını1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Windows Copilot’u denedik: Neleri ne kadar doğru yapabiliyor?

Microsoft, 26 Eylül’de yayınlanan Windows 11 22H2 (KB5030310) güncellemesiyle birlikte işletim sisteminde esaslı değişikliklere gitti.1

5 dk. 2 Okundu
İçerik
Adobe, Firefly’ın yapay zeka modelini yükseltti: İşte yenilikler

Adobe, Illustrator ve Adobe Express'e güçlü özellikler ekleyen ve Photoshop'un metinden imaja yeteneklerini büyük ölçüde1

4 dk. 3 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.