KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Google’ın yeni katlanabilir telefonu ortaya çıktı: Rekabet kızışıyor

Google In Yeni Katlanabilir Telefonu Ortaya Cikti169391 0 Bildiğiniz gibi Google’ın ilk katlanabilir telefonu Pixel Fold, sırf birkaç ay evvel piyasaya sürüldü. Lakin görünen o ki, şirketin bu alandaki yatırımları sürat kesmeden devam ediyor. Arama devinin, kod İsmi ”Comet” olan yeni bir katlanabilir aygıt üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. 

Google’ın yeni katlanabilir telefonu ortaya çıktı

Bilmeyenler için geçtiğimiz Mayıs ayında tanıtılan Google Pixel Fold, Galaxy Fold modellerine emsal dikey menteşe, 5.8 inç Full HD+ Dinamik AMOLED dış ekran, 7.6 inç Dinamik AMOLED iç ekran, 48MP+10.8MP+10.8MP kamera heyetimi ve Tensor G2 ile ses getirmeyi başardı. Lakin Google, çok yakında orijinal bir aygıtla daha karşımıza çıkabilir. 

Bugün 9to5Google, Google Pixel Buds uygulamasının en son sürümünde “Comet” kod isimli bir aygıta ilişkin referanslar keşfetti. O denli ki bu modelin, Pixel Fold’un halefi yahut muhtemelen yeni bir kapaklı katlanabilir telefon olduğuna inanılıyor. Bunun nedeni ise, Google’ın Pixel telefonlarda kullanıldığı isimlendirme şeması.

Google In Yeni Katlanabilir Telefonu Ortaya Cikti169391 1 Niketim, Pixel Fold birinci başta “Passport” olarak isimlendirilmişti lakin daha sonra Pixel 7 serisiyle tıpkı Tensor G2 çipinde çalışacak formda güncellendiği için “Felix” olarak yine isimlendirildi. Üstelik uygulamayı derinlemesine inceleyen 9to5Google, Comet’in Pixel Fold ile birebir kefeye konduğunu ve hatta uygulamada “katlama” teriminin yer verildiğini keşfetti.

Hepimizin de bildiği üzere Pixel Fold’un halefi için şimdi erken. Bu da kapaklı bir Pixel modelini akla getiriyor. Lakin tüm bunları doğrulamak için bir müddet daha beklememiz gerekecek. 

İçerik
Vivo V29 serisi için 3.000 TL takas desteği kampanyası başladı

Vivo Türkiye’den yapılan açıklamaya nazaran Vivo’nun online satış platformu myvivoshop.com’da yılın en büyük değişim kampanyası1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Google yapay zeka çiplerini tedarik eden Broadcom’un üstünü çizdi

Google son birkaç yıldır yapay zeka teknolojisi ve yüksek hacimli data merkezlerine yönelik çipler geliştirmek1

1 dk. 5 Okundu
İçerik
WhatsApp, aramalarda güvenliği artırıyor: İşte yeni özellik

WhatsApp, bilinmeyen aramaları sessize alma özelliğinin akabinde aramalarda IP adresinizi koruyacak yeni bir özelliği kullanıma1

1 dk. 8 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.