KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Google Translate yepyeni özelliklere kavuştu: Yüzyüze modu ve daha fazlası

Google Translate Yepyeni Ozelliklere Kavustu Iste Yenilikler168403 0 Google’ın tanınan çeviri uygulaması Google Translate, hem web hem de Translate (Çeviri) uygulama tarafında daima olarak güncellenmeye devam ediyor. Bu bağlamda kısa mühlet evvel yayınlanan 7.12 sürümü birtakım heyecan verici özellikleri beraberinde getirdi. İşte Yüz yüze modu da dahil olmak üzere Google Translate’e eklenen yeni özellikler…

Google Translate orijinal özelliklere kavuştu

Yeni güncellemenin tartışmasız en dikkat çeken özelliklerinden biri ”Face-to-Face mode” (Yüz Yüze modu) diyebiliriz. Bu özellik kapsamında uygulamanın kullanıcı arayüzünün üst yarısı aykırı dönecek ve böylelikle siz konuşurken öbür kişi çevrilen metni anında görebilecek. Doğal ki bu özelliğin aksi bir biçimde kullanılabileceğini de belirtmekte yarar var. Böylelikle kültürler ortası irtibat daha kolay hale gelecek diyebiliriz. 

Google Translate Yepyeni Ozelliklere Kavustu Iste Yenilikler168403 1 Ayrıyeten yeni güncelleme, kullanıcı arayüzünde de birkaç görünür değişiklik içeriyor. Örneğin sol alt köşedeki Konuşma modu simgesinin yerini El Yazısı giriş düğmesi alacak. Bu düğme yabancı lisanda metin yazmanıza imkan tanırken ve çevrilmiş metin çabucak üzerinde görünecek.

Öte yandan Konuşma moduna da artık mikrofon düğmesine basılarak erişilebiliyor. Dokunduktan sonra sağ üst köşede Konuşma modunu aktifleştirecek bir ”mesaj kutusu” simgesi göreceksiniz. Ek olarak mikrofon düğmesi de yeni bir animasyonlu dizayna kavuşacak.

Bir öteki yenilikse seslendirme kısmında. Otomatik oynatma artık kullanıcı konuştuktan sonra çevirileri anında seslendirebiliyor. Ayrıca Google, otomatik lisan algılama özelliğini sesli moda getirmiş. Böylece uygulama, konuştuğunuz lisanı otomatik olarak algılayacak ve manuel olarak seçmeniz gerekmeyek. Ayrıyeten Yüz yüze modu dahil olmak üzere birtakım özelliklerin kademeli olarak kullanıma sunulduğunu hatırlatalım. Bu nedenle kullanıcıların bir mühlet daha beklemesi gerekebilir. 

İçerik
Starfield yükselişini sürdürüyor, mod araçları seneye

Son yılların en çok beklenen oyunları ortasında yer alan Starfield hakettiği ilgiyi görmeye devam ediyor.1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Vision Pro rakibi sanal ve karma gerçeklik başlığı Meta Quest 3 satışa çıkıyor

Oculus Quest 2'nin gelişinden bu yana geçen üç yılın akabinde Meta nihayet tüketici odaklı sanal1

4 dk. 4 Okundu
İçerik
AMD Phoenix 2 işlemciler netleşti: İşte ilk sonuçlar

AMD tarafından geçtiğimiz Ocak ayında tanıtılan Phoenix APU'lar, taşınabilir platformlar için Zen4 ve RDNA3 mimarisini bir1

2 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.