KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Google, Gmail’in HTML sürümü kullanımdan kaldırıyor

Google Gmail In Html Surumu Kullanimdan Kaldiriyor169144 0 Google daha gelişmiş versiyona odaklanmak için 2024’ün Ocak ayı prestijiyle Gmail’in temel HTML sürümünü kullanımdan kaldıracak. Arama devinin yapacağı bu değişiklik, birtakım kullanıcılar tarafından Gmail destek belgelerinde fark edildi.

Şirket, mevzuyla ilgili açıklamasında “Ocak 2024‘e kadar Gmail’i tarayıcınızda Temel HTML görünümünde görüntüleyebilirsiniz. Bu tarihten sonra Gmail, otomatik olarak Standart görünüme geçecektir” tabirlerine yer verdi. 

The Register internet sitesine konuşan bir Google sözcüsü, Temel HTML görünümünün eski bir Gmail sürümü olduğunu ve tüm Gmail fonksiyonlarını içermediğini belirtti. Fakat bu kararın kimi kullanıcılar tarafından hiç beğenilen karşılanmadığını belirtelim.

Google Gmail In Html Surumu Kullanimdan Kaldiriyor169144 1

Google sinyal vermişti

Özellikle, birçok görme engelli kullanıcının Gmail’in HTML versiyonunu tercih ettiği ve bu değişiklikten memnun olmayacakları belirtildi. Bunun sebebi metin tabanlı HTML arayüzünün, ekran okuyucular üzere yardımcı teknolojilere daha güzel ahenk sağlaması.

Google’ın son aylarda Temel HTML arayüzünü bulmayı daha da zorlaştırdığı ve bunun da zati kelam konusu değişikliklerin bir habercisi olduğu vurgulanıyor.

İçerik
Intel Core i5-14600K lansmandan önce test edildi: İşte sonuçlar

Intel'in yeni masaüstü platformu 14.Nesil Raptor Lake Refresh işlemcilerin önümüzdeki haftalarda tanıtılması bekleniyor. Bu bağlamda daha1

2 dk. 1 Okundu
İçerik
Android Telefona APK İndirme Nasıl Yapılır?

İnsanlar kimi zaman uygulama indirmek için Android sürümü yetmeyebiliyor. Akıllı telefonun sürümü yetmediği zaman bu1

2 dk. 16 Okundu
İçerik
Intel’in sürdürülebilirlik ve sorumluluk konusundaki stratejileri neler? (Röportaj)

Intel, sürdürülebilirlik konusunda kıymetli atılımlar yapmaya devam ediyor. Teknolojik gelişmeler gerçekleştirirken doğayı müdafaayı ve gelecek1

5 dk. 2 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.