KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Google, Gmail’in HTML sürümü kullanımdan kaldırıyor

Google Gmail In Html Surumu Kullanimdan Kaldiriyor169144 0 Google daha gelişmiş versiyona odaklanmak için 2024’ün Ocak ayı prestijiyle Gmail’in temel HTML sürümünü kullanımdan kaldıracak. Arama devinin yapacağı bu değişiklik, birtakım kullanıcılar tarafından Gmail destek belgelerinde fark edildi.

Şirket, mevzuyla ilgili açıklamasında “Ocak 2024‘e kadar Gmail’i tarayıcınızda Temel HTML görünümünde görüntüleyebilirsiniz. Bu tarihten sonra Gmail, otomatik olarak Standart görünüme geçecektir” tabirlerine yer verdi. 

The Register internet sitesine konuşan bir Google sözcüsü, Temel HTML görünümünün eski bir Gmail sürümü olduğunu ve tüm Gmail fonksiyonlarını içermediğini belirtti. Fakat bu kararın kimi kullanıcılar tarafından hiç beğenilen karşılanmadığını belirtelim.

Google Gmail In Html Surumu Kullanimdan Kaldiriyor169144 1

Google sinyal vermişti

Özellikle, birçok görme engelli kullanıcının Gmail’in HTML versiyonunu tercih ettiği ve bu değişiklikten memnun olmayacakları belirtildi. Bunun sebebi metin tabanlı HTML arayüzünün, ekran okuyucular üzere yardımcı teknolojilere daha güzel ahenk sağlaması.

Google’ın son aylarda Temel HTML arayüzünü bulmayı daha da zorlaştırdığı ve bunun da zati kelam konusu değişikliklerin bir habercisi olduğu vurgulanıyor.

İçerik
PS Plus Ekim 2023 oyunları sızdırıldı: Deluxe ve Premium

Sony'nin abonelik bazlı oyun hizmeti Playstation Plus, her ay yeni üretimlerle güncellenmeye devam ediyor. O denli ki1

1 dk. 2 Okundu
İçerik
LG’den dizüstü bilgisayarlar için katlanabilir OLED atağı

LG Display, ekran teknolojilerindeki liderliğini bir kere gözler önüne seriyor. Şirket, kısa bir müddet evvel1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Instagram Keşfete Düşme Teknikleri

Instagram, popüler gönderilerin sergilendiği keşfet adı verilen bir bölüme sahiptir. Bu alanda Instagram kullanıcıları takip1

2 dk. 9 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.