KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Spotify beyaz gürültü yayıncılarına tedbir alıyor

Spotify Podcast Gelirlerine Duzenleme Getiriyor168455 0 Bilhassa uyumak yahut kitap okumak istediğinizde bulunduğunuz ortam gürültülü ise gereğince konsantre olamayabiliyorsunuz. Bunun için pek çok kullanıcı beyaz gürültü olarak tanımlanan ve rüzgâr, yağmur, şelale, dere üzere sesleri harmanlayan müzikler dinleyerek odaklanmaya çalışıyor. Son periyotta Spotify platformunda beyaz gürültü podcast yayınları değerli bir yer kaplıyor. Spotify bundan rahatsız.

Spotify beyaz gürültüye karşı

Spotify yaptığı duyuruda 1 Ekim tarihinden itibaren beyaz gürültü üreten Podcast yayıncılarının Ambassador Ads programından çıkarılacağını bildirdi. Ambassador Ads programı yayıncıların yayınları ortasında firmanın eserlerinin olduğu reklamları okumasını ve bundan para kazanmasını sağlıyor.

Beyaz gürültü yayıncıları büyük ilgi sayesinde aylık 18 bin dolar üzere kıymetli gelirlere ulaşabiliyordu. Bu da yıllık bazda Spotify’ın yalnızca 38 milyon doları beyaz gürültü yayıncılarına dağıttığı manasına geliyordu.

Son devirde Spotify’ın beyaz gürültü yayınlarına karşı harekete geçmesi bekleniyordu. Bundan sonra beyaz gürültü yayıncıları yalnızca fiyatlı abonelik, otomatik reklamlar üzere öbür gelir modellerinden para kazanabilecekler. Öteki taraftan Ambassador Ads programına iştirak koşulu da son 60 günde 1000 dinleyici olarak güncellendi.

İçerik
Oppo Find N3’ün özellikleri ve tasarımı sızdırıldı

Teknoloji devi Oppo, şimdilerde yeni katlanabilir telefonu Oppo Find N3 Flip'i piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bildiğiniz üzere akıllı telefon1

1 dk. 2 Okundu
İçerik
Whatsapp son güncellemesi ile ne yenilikler getirdi? Ne yenilikler yolda?

Dünyanın en büyük anlık haberleşme uygulaması Whatsapp, iOS ve Android üzerinden test etmeye başladığı yabancılara1

1 dk. 2 Okundu
İçerik
Polaroid en gelişmiş şipşak kamerasını sunar

Çektiğiniz fotoğrafı anında çıktı alabileceğiniz şipşak ya da Instant Camera konsepti epeyce eskiye dayanıyor. Artık1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.