KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Spotify beyaz gürültü yayıncılarına tedbir alıyor

Spotify Podcast Gelirlerine Duzenleme Getiriyor168455 0 Bilhassa uyumak yahut kitap okumak istediğinizde bulunduğunuz ortam gürültülü ise gereğince konsantre olamayabiliyorsunuz. Bunun için pek çok kullanıcı beyaz gürültü olarak tanımlanan ve rüzgâr, yağmur, şelale, dere üzere sesleri harmanlayan müzikler dinleyerek odaklanmaya çalışıyor. Son periyotta Spotify platformunda beyaz gürültü podcast yayınları değerli bir yer kaplıyor. Spotify bundan rahatsız.

Spotify beyaz gürültüye karşı

Spotify yaptığı duyuruda 1 Ekim tarihinden itibaren beyaz gürültü üreten Podcast yayıncılarının Ambassador Ads programından çıkarılacağını bildirdi. Ambassador Ads programı yayıncıların yayınları ortasında firmanın eserlerinin olduğu reklamları okumasını ve bundan para kazanmasını sağlıyor.

Beyaz gürültü yayıncıları büyük ilgi sayesinde aylık 18 bin dolar üzere kıymetli gelirlere ulaşabiliyordu. Bu da yıllık bazda Spotify’ın yalnızca 38 milyon doları beyaz gürültü yayıncılarına dağıttığı manasına geliyordu.

Son devirde Spotify’ın beyaz gürültü yayınlarına karşı harekete geçmesi bekleniyordu. Bundan sonra beyaz gürültü yayıncıları yalnızca fiyatlı abonelik, otomatik reklamlar üzere öbür gelir modellerinden para kazanabilecekler. Öteki taraftan Ambassador Ads programına iştirak koşulu da son 60 günde 1000 dinleyici olarak güncellendi.

İçerik
Apple yanıtladı: iPhone 12 için radyasyon endişeleri sona eriyor

Bildiğiniz gibi Apple, yakın vakitte düzenlenen Wonderlust aktifliği kapsamında merakla beklenen iPhone 15 ve 151

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Avustralya, Twitter’a çocuk istismarıyla mücadele etmediği gerekçesiyle ceza verdi

Okyanusya ülkesi Avustralya'da çocuk istismarıyla gayrete ait yürütülen soruşturmada hükümetle işbirliği yapmadığı gerekçesiyle Twitter (X),1

1 dk. 6 Okundu
İçerik
Xiaomi 14 ve 14 Pro’nun muhtemel çıkış tarihi paylaşıldı

Xiaomi 13 serisi ile kullanıcılardan olumlu yorumlar toplamayı başaran Xiaomi, bir sonraki amiral gemisi Xiaomi 141

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.