KATEGORİLER
Kripto Al Sat

E-Ticaret Sitesi Kurmak

İçindekiler

Dünya genelinde etkisini gösteren koronavirüs salgını neticesinde birçok kişi alışverişini güvenli bir şekilde yapamaz hale gelmiştir. Bu durum neticesinde e-ticaret sitelerine olan ilgi artmış ve birçok kişiyi e-ticaret sitesi kurma fikrine yöneltmiştir. Sadece birkaç tıkla alışverişinizi tamamlayabileceğiniz siteler, birçok kategorilerde sizlere sunulmaktadır. Yaklaşık olarak 5 milyar kullanıcı sayısının bulunduğu internet üzerinden ticaret yapmak da diğer seçeneklere göre daha etkilidir. Peki, e-ticaret sitesi nasıl kurulur ve dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

E-Ticaret Altyapısı

Rakiplerin oldukça fazla olduğu e ticaret ortamında ön plana çıkmak istiyorsanız mutlaka modern bir site tasarımı ve kaliteli içerik barındırmanız gerekmektedir. Müşterilerin istediği ürüne kolayca ulaşabileceği, gerektiği zaman ürünleri favorilerine ekleyerek ileri zamanlarda alışveriş yapacakları bir site gerekmektedir. Ayrıca bir ürünün detaylı bir şekilde incelenmesi ve hakkında bilgi sahibi olunması adına kaliteli fotoğraflar kullanarak ürünlerin açıklamalarını eksik etmemeniz gerekmektedir. Genellikle bu durumlarda hazır e-ticaret altyapıları kullanılmaktadır. Özellikle son zamanlarda bu durum yaygınlaşmakla birlikte kişilere kolaylık sağlamakta ve genellikle olumlu sonuçlar alınmaktadır.

Sektöre yeni başlanan ve fazla bilgi sahibi olunmayan durumlarda hazır bir e-ticaret alt yapısı kullanmak doğru bir seçenek olacaktır. E-ticaret altyapısı ile başlamak sektörde başarı yakalamanıza da yardımcı olacaktır. Nitekim uğraşmadan arama motoru ve ödeme sistemlerine kadar birçok önemli noktayı içerisinde barındırmaktadır. Bu noktada yapılması gereken tek şey kaliteli içerik yükleyerek gerekli işlemlerin halledilmesi olacaktır.

Şahıs Şirketi Sahibi Olmak

İnternet üzerinden ticaret yapabilmek için en önemli noktalardan biri fatura kesebilmektedir. Fatura kesme işlemleri ise sadece yasal yetkisi bulunan ve düzenli olarak vergilerini ödeyen şirketler tarafından yapılabilmektedir. Şirket kelimesi her ne kadar göz korkutucu olsa da bu noktada şahıs şirketi kurulumu, diğer şirket türlerine göre daha az sorumluluk gerektirmekte ve istendiği zaman kapatma işlemlerine başlanabilmektedir. Bu noktada internet üzerinden satış yapmak isteyen bireyler mutlaka bir muhasebeci tutarak gerekli avantajlardan da yararlanmalıdır. Örneğin 26 yaş altı şirket sahibi olan kişiler belirli vergilerden yaklaşık olarak 1 yıl boyunca muaf tutulmaktadır. Fakat bu bir yıl içerisinde kazancın belirli bir miktarı geçmemesi gerekmektedir.

Bunların dışında bilinmesi gereken bir nokta var ki; e ticaret siteleri kurulumu ücretsiz olmakla birlikte bir ürünün satılıp faturanın kesilmesi için mutlaka şirket sahibi olunması gerekmektedir. Yine site içerisindeki ödemelerin gerçekleşmesi adına bankalarla anlaşmalı olarak bir sanal bir post kurulumu gerekmektedir. Site içerisindeki tüm ödemeler bu sanal post üzerinden gerçekleşmektedir.

Sanal POS ve Güvenlik İşlemleri Barındırmak

E ticaret sitenizi tamamladıktan ve şahıs şirketi kurduktan sonra yapmanız gereken işlem; Site içerisinde kullanılabilecek olan Sanal POS hizmetini edinmenizdir. Bu noktada çeşitli firmalarla anlaşma yaparak Sanal POS hizmeti alabilir, bankalarla taksit seçenekleri hakkında görüşebilirsiniz. Sanal POS, yapılan alışverişlerin ödemesinin gerçekleştirildiği bir sistemdir. Bu noktada alanında deneyimli kişilerle anlaşmak önem arz etmektedir.

Kargo Firması ile Anlaşmak

E ticaret sitesi kurma konusunda dikkat edilmesi gereken konulardan bir diğeri ise kargo firmalarıyla anlaşma sürecine girmektir. Kargo seçimleri müşteri hizmetini doğrudan etkileyen bir durum olmakla birlikte, sizin için de oldukça ekonomik olacaktır. Nitekim anlaşmasız gerçekleştirilen kargoların bedeli oldukça yüksektir. Bu noktada müşteri memnuniyetini ön planda tutan bir kargo firması ile anlaşma yaparak makul fiyatlara ürün gönderimi yapabilirsiniz. Makul fiyatlarla gönderim yapacağınız kargo ile yılın belirli dönemlerinde ücretsiz kargo kampanyaları yaparak sitenize yeni müşteriler de getirebilirsiniz.

 

 

 

İçerik
Samsung Galaxy M34 5G: Bütçe segmentinde güçlü rakip

Samsung, tanınan M serisinin yeni üyesi Galaxy M34 5G’yi satışa çıkarıyor. Vision Booster özellikli gözü1

5 dk. 1 Okundu
İçerik
Namaste: Tesla’nın Optimus robotu yeni becerilerini sergiledi

Tesla'nın insansı robotu Tesla Optimus, yayınlanan son videosunda kayda bedel bir ilerleme gösterdi. Yayınlanan görüntü,1

2 dk. 2 Okundu
İçerik
Bir darbe daha! TSMC artık Çin’e ekipman satmakta özgür

Yıllardır yonga teknolojilerinde geri kalması için Çin’e ağır ambargolar uygulayan ABD, müttefik ülkelerden gelen ağır1

1 dk. 5 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.