KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Google arama sonuçlarına müdahale mi ediyor? İnsanlık ölmüş dedirten yazışmalar

Google Kendi Kurallarini Acimasizca Cigniyor169330 0 Google kullanıcı güvenliğini her vakit ön planda tuttuğunu argüman etse de aslında kapalı kapılar arkasında menfaatlerin ön planda olduğu ve bunu sağlamak için her yolun mübah görüldüğü yavaş yavaş ortaya çıkıyor.

Aman ağzımızın tadı bozulmasın!

Adalet Bakanlığı tarafından yürütülen bir soruşturma kapsamında monopolleşme tezlerine yönelik olarak farklı bilgi ve evraklar toplanıyor. Soruşturma belgesinden sızdırılan bir email, Google’ın kendi kurallarını zalimce çiğneyebildiğini gösteriyor.

Google Ads kısmından sorumlu lider yardımcısı Jerry Dischler tarafından arama, reklam ve Chrome gruplarından sorumlu Prabhakar Raghavan’a gönderilen email, firmanın gelir amaçlarına ulaşması için acil yapılması gerekenleri sıralıyor.

Anlaması epey güç olan email içeriğinde Dischler acil bir halde arama sonuçlarına birtakım müdahalelerde bulunulmasını istiyor. Bu sayede Google’ın reklam gelirleri tahlil beklentilerini karşılamış olacak.

Google Kendi Kurallarini Acimasizca Cigniyor169330 1

Dischler grupların gelir beklentisini karşılaması ile primlerin de azalmayacağını belirtiyor çünkü çalışanlar kirası fazla olan yerlerde yaşıyor ve bunun moral manada olumsuz tesirleri olabilir. Dischler şu anda geliri standart bir beşerden daha fazla düşündüğünü belirtirken bunun katiyetle gelir takıntısı olarak algılanmamasını ve tüm Google’ın yeterliliği için istediğini de vurgulamadan geçmiyor.

Bugüne kadar kuralları mazeret ederek binlerce uygulamayı yayından kaldıran, sitelerin sıralarıyla oynayan ve YouTube kanallarını kapatan Google, iş kendisine geldiğinde bu kuralları çiğnemekten çekinmiyor.

İçerik
Bilgisayar Siyah Ekranda Kalıyor

Bilgisayarınız açık iken çoğu kez başınıza gelen ve “ bilgisayar siyah ekranda kalıyor ” şikayetleri1

14 dk. 14 Okundu
İçerik
Huawei FreeBuds Pro 3, kayıp kulaklık desteğiyle satışa sunulacak: İşte Türkiye fiyatı

Huawei, 27 Eylül'de düzenlediği aktiflikte yeni 18 karat altın akıllı saati Huawei Ultimate Design, Watch1

1 dk. 2 Okundu
İçerik
Spotify, test etmeye başladı: Popüler özellik ücretli olabilir

Spotify, en son açıkladığı finansal sonuçlarda reklam dayanaklı aboneliği tercih eden kullanıcıların sayısının 343 milyona1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.