KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Google, 25. yılını özel bir doodle ile kutladı

1998’de kurulan Google, 27 Eylül’de çeyrek asırını doldurdu ve arama, çeviri dahil kimi eserlerinde doğum gününe özel animasyonlar ekledi. “Happy birthday” araması yapın ve neler olduğunu görün.

Google, 25. yılı için farklı tatiller, etkinlikler yahut değerli bireyleri onurlandırmak için hazırladığı olağan Google logosunu süreksiz olarak özel bir Google Doodle ile değiştirdi. 25. doğum günü logosunda birinci logodan en yeni logoya Google’ın tüm dizaynları gösteriliyor. Google, 1998’de kurulduğu günden bu yana 5000’den fazla eşsiz doodle oluşturuldu.

Google tarihine kısa bakış

Bugün Google, arama motoru olmanın çok ötesinde. Google, YouTube, Android, Gmail, Haritalar üzere eserlerle dünya genelinde milyarca kişinin günlük yaşamanın ayrılmaz bir kesimi haline geldi.

Google’ın teknoloji dünyasındaki tesiri 2000 yılında Yahoo’nun varsayılan arama motoru haline gelmesiyle yayıldı. Ekim 2000’de AdWords’ün kullanıma sunulmasıyla Google, internetteki reklamcılık hakimiyetinin temelini attı.

Bir sonraki büyük gelişme, 2004’te yaşandı; şu anda birçok kişinin varsayılan e-posta uygulaması olan Gmail hayatımıza girdi.

Google’ın yenilikleri arama ve e-postayla bitmedi. 2005’te Android’i satın alarak ve Google Talk ile  taşınabilir dala giriş yaptı. 2006’da YouTube’u satın alarak online görüntü alanına giriş yaptı. 2008’de birinci Android telefon piyasaya sürüldü ve Chrome web tarayıcı hayatımıza girdi.

Google Glass, harita, Waze’in satın alınması derken Google’ın ana şirketi Alphabet kuruldu ve 2015’ten bu yana Sundar Pichai, Google CEO’su olarak vazife yapıyor.

İçerik
Titanyum tasarımıyla İPHONE 15 PRO MAX tanıtıldı! İşte özellikleri ve fiyatı

iPhone 15 Pro Max ve iPhone 15 Pro, 12 Eylül 2023 tarihinde düzenlenen Apple Wonderlust1

9 dk. 7 Okundu
İçerik
Vivo, Android 14 tabanlı Funtouch OS 14’ün çıkış tarihini duyurdu

Vivo, Android 14 tabanlı en yeni arayüzü olan Funtouch OS 14’ün yayınlanacağı tarihi paylaştı. Vivo1

1 dk. 7 Okundu
İçerik
Paint uygulamasına Photoshop özelliği eklendi: Katmanlarla çalışma!

Yazılım devi Microsoft, Windows uygulamalarını geliştirmeye devam ediyor. Şirket son olarak Insider kullanıcılarına güncellenmiş bir1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.