KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Gmail’de e-postalara emoji ile tepki verme desteği geliyor

Gmail E Emoji Ile Tepki Verme Destegi Geliyor168602 0 Google, Gmail için, yayınlanması halinde e-posta platformunu biraz daha iletileşme uygulaması üzere hissettirecek emoji reaksiyonları geliştiriyor olabilir. iOS ve Android için son Gmail güncellemelerinde keşfedilen kimi kodlar, bu özelliğin ‘yakında’ geleceğinden bahsediyor.

Gmail’e emoji dayanağı geliyor

Bahsi geçen bu özellik birinci olarak birkaç hafta evvel The Tape Drive tarafından, iOS Gmail uygulamasında, Outlook üzere rakip platformlarda bulunan benzeri emoji reaksiyon uygulamalarında olduğu üzere, kullanıcıların e-postalara bir emoji ile reaksiyon vermesine imkan tanıyan birtakım kodların keşfedilmesinin akabinde rapor edilmişti. Kısa bir mühlet evvel ise misal ispatlar Android için son Gmail APK’sında bulundu. Fikir vermesi açısıdan Outlook’ta şu formda emoji reaksiyonları bulunuyor:

Gmail E Emoji Ile Tepki Verme Destegi Geliyor168602 1 Aktarılanlara nazaran APK direkt emoji reaksiyonlarına atıfta bulunan birkaç kod satırı içeriyor. Detaylar biraz seyrek, lakin APK kodundaki bir satır, özelliğin “yakında” olduğunu ve “emoji yansısı alan birinci Gmail kullanıcıları ortasında olduğunuzu” söylüyor – bu da Google’ın tam bir genel sürümden evvel özelliği muhtemelen hudutlu bir biçimde test edeceğini gösteriyor.

mail kullanıcıları emoji reaksiyonlarını direkt e-posta ekranından yahut taşma menüsü aracılığıyla kullanabileler fakat ikinci seçenek şu anda devre dışı bırakılmış durumda. Kodda ayrıyeten birtakım emoji reaksiyonlarının şifrelenmiş iletilerde, büyük kümelerde yahut BCC’lenilen mesajlarda kullanılamayacağını söyleyen birtakım sınırlamalar da var. Birebir biçimde emoji yansısı için sayı sonlandırmaları da bulunabilir. Google, resmi olarak bu özelliğin üzerinde çalışıp çalışmadığını söylemiyor lakin firma sözcüsü Madison Cushman Veld yaptığı açıklamayı şu biçimde sonlandırdı: “bizi izlemeye devam edin 😉,✋📻.”

İçerik
Xiaomi 13T ve 13T Pro tanıtıldı! İşte fiyatı ve özellikleri

Akıllı telefon dünyasının en değerli isimlerinden Xiaomi, amiral gemisi modellerine bir yenisini daha ekliyor. Bugün1

5 dk. 4 Okundu
İçerik
Google sürekli duruyor hatası nasıl çözülür? Play Store durduruldu çözümü

“Google daima duruyor” yanılgısı Android telefonlarda sıklıkla karşılaşılan yanlışlardan biridir. Bu yanılgı oyun oynarken, mesajlaşırken1

5 dk. 11 Okundu
İçerik
iPhone 15 ve 15 Pro’nun kamerası netleşti : Neler bekleniyor?

Apple, yeni jenerasyon iPhone 15 ve 15 Pro modellerini önümüzdeki günlerde duyurmayı planlıyor. Münasebetiyle lansmana sayılı günler kala, iPhone1

4 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.