KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Girişimcilik Fikirleri

Girişimcilik Fikirleri – Küçük bir sermaye ile girişim yapmak adına nasıl iş kurulabilir? Bu yazımızda sizlere birkaç örnek ile son zamanlarda artışta olan sektörlerden bahsedeceğiz.

Çiğköfteci

Çiğköfteci bayilik veren firmalar tarafından size sunulmaktadır. Ve her sokak her mahallede bir çiğköfte bayiliği bulunması aslında ne kadar karlı ve getirili bir iş olduğunu gösteriyor. Çiğköfte işi hem kendi adınıza açabileceğiniz bir işletme olabilmesi hem de her işletmeye dâhil olabilme özelliği ile belki de en kolay kurulabilecek iştir. Çiğköfte üzerine kurabileceğiniz bir iş yerinin olmasının yanı sıra içerisine ek olarak tost, süt mısır, hamburger menü ya da farklı yiyecek ve içecekler ekleyerek çok daha fazla gelir elde edebilirsiniz.

Dükkan açmayı düşünen herkesin aklına mutlaka en az bir kere aperatif konulu iş kurmak gelir. Yüksek seviyede karı olan ve kolay servis avantajları ile de iş kurma konusunda oldukça tercih edilen bir sektördür. Bayiliğini aldığınız marka zaten size birçok malzeme konusunda yardım edecektir masanızdan içecek dolabınıza kadar size sponsor olacağı için size sadece dükkanınızın içinin dekoru ve servis malzemelerini satın almak kalıyor.

Çay Ocağı Açmak

Çay ocağına sahip olmak sizi çok büyük bir girişimci yapmasa bile oldukça iyi paralar kazandırabilir. Ülkemiz çay konusunda oldukça hassas tüketimi çok fazla dünyada birinci sırada yer almaktayız çay tüketimi konusunda. Burada hedef kitleniz açısından oldukça gerçekçi ve doğal olmalısınız örneğin çıkaracağınız menüde siyah çay birkaç soğuk içecek ve olmazsa olmazımız Türk kahvesi olacaktır. Bunlara ek olarak tost, sandviç gibi ufak atıştırmalıklar da ekleyebilirisiniz. Fakat her kesime her yaşa hitap etmek ve müşterilerinizin çoğunluğunu gençlerden oluşturmak istiyorsanız eğer menünüze meyve çayları ve bitki çayları eklemek çok daha mantıklı olacaktır. Bitki çayları hazırlanışı ve sunumu bakımından size biraz emek harcatacak olsa da size de maddiyat olarak gelişi bir o kadar karlı olacaktır.

Çocuk Oyun Evi Açmak

Ebeveynlerin ortak sorunu olan çocukların boş vakitleridir. Çünkü ebeveynlerin herhangi bir boş vakitleri yok neredeyse tüm anneler hafta sonları da çalışmaktadır. Bu sebep ile aileler de çocuklara bakacak birine ihtiyaç duyarlar. Bu ihtiyacı ise oyun evleri karşılamaktadır. Oyun ve parti evlerinin birçok avantajı ve kayıt şekilleri vardır. Örneğin tam gün, yarım gün, yemekli veya yemeksiz olarak birden fazla kayıt seçeneği bulunmaktadır.

Bu açılardan oldukça geniş bir hizmet türü ve oldukça makul seçenekleri bulunmaktadır. İşlek bir caddede bir oyun evi kurarak işletmenin veya semtin çevresinde bulunan ailelerin çocuklarını kendi oyun evinize müşteri yapabilirsiniz.  Özellikle daha okul yaşı gelmemiş veya annesi ve babası geç saatlere kadar çalışan çocuklar sürekli olarak müşteriniz olabilir. Çocuklarınızın kaydının yanı sıra çeşitli organizasyonlar alarak da ek gelir elde edebilirsiniz.  Kendi markanızı kurmanın yanı sıra üyelik veren firmalar ile iletişime geçerek bir firmanın bayiliğini de alabilirsiniz.

İçerik
Tiramisu Tarifi – Tiramisu Nasıl Yapılır?

Kökeni İtalya’ya dayanan bu tatlı vazgeçilmez gündelik atıştırmalıklar arasında yerini koruyor. Kelime anlamı “Beni neşelendir1

2 dk. 7 Okundu
İçerik
Sigara Markaları ve Nikotin Oranları

Sigara zaman zaman kısıtlamalara tabi tutulsa da her geçen gün daha fazla kişi tarafından kullanılmaktadır.1

2 dk. 7 Okundu
İçerik
Atmden Günde Kaç Para Çekilebilir?

1990’lı yıllarda Dikran Masis aracılığıyla ilk kez tanıştığımız Atm’ler o günden bugüne hayat kurtarıcımız oldu.1

2 dk. 14 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.