KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Galaxy S24 serisi Galaxy S23’ten yüzde 50 daha hızlı olabilir!

Galaxy S24 Serisi Galaxy S23 Ten Yuzde 50 Daha Hizli Olabilir168981 0 Samsung Galaxy S24 serisi muhakkak pazarlarda Snapdragon 8 Gen 3 for Galaxy yongasıyla birlikte gelirken serinin Ultra modelinin tüm pazarlarda bu daha süratli yonga ile çıkacağı söyleniyor. Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3’ü resmi olarak piyasaya sürmedi, bu yüzden hakkında fazla bir şey bilmiyoruz, fakat yeni bir sızıntı Qualcomm’un Samsung için hazırladığı yonga setinin son derece güçlü olabileceğini gösteriyor.

Snapdragon 8 Gen 3 for Galaxy yüzde 50 sürat artışı sağlayabilir

Daha evvelki sızıntılarıyla bilinen Revegnus’a nazaran Snapdragon 8 Gen 3 for Galaxy yongası, Geekbench 6’daki çoklu çekirdek testinde 7.400 puan almayı başarıyor. iPhone 15 Pro serisinde bulunan A17 Bionic’in de emsal puanlar aldığı argüman edilmişti. Artık, bunun bu kadar etkileyici olmasının nedeni, Galaxy S23 serisinde bulunan Snapdragon 8 Gen 2’nin Geekbench 6’da 4.975 puan alabilmesi. Hasebiyle neredeyse yüzde 50’lik bir artıştan kelam ediliyor.

Öte yandan bu bilgi doğruysa Qualcomm için de haberler uygun diyebiliriz. Snapdragon 8 Gen 3 ile böylesi bir artış Apple ile rekabette firma için gerekliydi. Çünkü Qualcomm, saf güç açısından CPU seviyesinde Apple’ın yongalarının gerisinde kalıyordu. GPU tarafındaysa durum tam aksisi. Bununla birlikte Samsung özelinde değinilmesi gereken bir başka şey de Galaxy S24 ve Galaxy S24+’da olacağı söylenen Exynos 2400 ve performansı. Şayet şanssız bir nedenden dolayı bu yonga seti Qualcomm varyantını performans ve verimlilikte yakalayamazsa Samsung’un başı ağrıyabilir.

İçerik
Microsoft, Windows 7’den Windows 11’e ücretsiz yükseltmeyi sonlandırdı

Windows 7’den Windows 11’e ücretsiz yükseltme yolu daha çok yasal bir boşluktu. Windows 10 çıktığında1

1 dk. 3 Okundu
İçerik
Blu TV Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

Blu TV Abonelik İptali Nasıl Yapılır? - Blu TV birçok dizi ve filmin bir arada1

2 dk. 52 Okundu
İçerik
NASA, Mars’taki devasa bir toz hortumunun videosunu yayınladı

NASA'nın Perseverance keşif aracı Mars'ta eski hayatın izlerini ararken yüksek bir toz hortumu tespit etti. Yaklaşık1

1 dk. 4 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.