KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Apple’dan ucuz MacBook geliyor: İşte detaylar

Apple Dan Ucuz Macbook Geliyor Iste Detaylar168487 0 Microsoft üzere Apple da eğitim alanına yönelik uygun fiyatlı dizüstü bilgisayar pazarında büyümeyi hedefliyor. Şirkete yakın kaynaklara nazaran Cupertinolu dev Chromebook‘larla rekabet edebilmek gayesiyle uygun fiyatlı bir MacBook serisi piyasaya sürecek.

Söz konusu aygıtların 2024 yılının ikinci yarısında satışa sunulabileceği belirtiliyor. Yeni uygun fiyatlı serinin MacBook Air ve Pro’dan kimi kıymetli farkları olacak. Apple’ın yeniden metal kasa kullanacağı lakin bu kere farklı gereçlere yöneleceği söyleniyor. Ayrıyeten şirket maliyetleri düşürmek için bazı bileşenleri daha uygun fiyatlı seçeneklerle değiştirilebilir.

Apple Dan Ucuz Macbook Geliyor Iste Detaylar168487 1

Apple pastadan hisse almak istiyor

Apple, daha uygun bir fiyatla satılabilmesi için eğitim emelli MacBook modelinde M1 çipini kullanabilir. Ayrıyeten bu işlemciye 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanının eşlik ettiğini görebiliriz. Beklenildiği üzere Apple şimdi bu spekülasyonlar hakkında rastgele bir açıklama yapmadı.

Eğitim bölümünde büyüyen bir pazar olduğuna ve Google’ın Chromebook modelleriyle bundan yararlandığına dikkat çekiliyor. DigiTimes’ın bilgilerine nazaran 2019’da 13.9 milyondan fazla Chromebook sevkiyatı yapıldı. Bu sayı 2020’de 30.4 milyona, 2021’de ise 33.5 milyona yükseldi. Sevkiyatlar 2022’de düşmüş olsa da bu aygıtların büyük bir kısmı devletler tarafından satın alındı, dolayısı ile ortada hala büyük bir fırsat var.

İçerik
PC pazarı ışığı gördü, düşüş yavaşladı

Küresel ekonomik kriz nedeniyle 2021 ortalarından itibaren derin bir düşüş trendine giren PC pazarı son1

1 dk. 14 Okundu
İçerik
WhatsApp, artık grup sohbetlerinizi filtrelemenizi sağlayacak

Tanınan iletileşme uygulaması WhatsApp, geçtiğimiz günlerde uygulamada ana sayfanın görünümünü değiştiren yeni özellikler test etmekteydi.1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Geliştiriciler bastırdı Unity geri adım attı

Geçtiğimiz hafta geliştiricilere yönelik fahiş indirme fiyatları yansıtacağını duyuran Unity, gelen büyük reaksiyonlar sonrasında geri1

1 dk. 7 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.