KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Eski PlayStation Patronu, Apple ve Amazon’u Oyun Endüstrisi için Tehdit Olarak Görüyor

 
Eski PlayStation işvereni Shawn Layden, oyun sanayisine tam adapte olamayan büyük teknoloji şirketlerinin mevcut durumlarından kelam etti. Bu kapsamda dala yönelik en büyük tehditlerin Appe ve Amazon olduğunu öne sürdü.
 
Layden çarpıcı açıklamalarıyla dikkatleri üzerine çekti
 
Feb380Aa 33B4 48B6 8Cf6 223275322A74 
 
Yatırım tepesinde konuşan Layden, Google, Netflix, Amazon ve Apple üzere firmaları “kapıdaki barbarlar” olarak nitelendirdi. Ek olarak şunları aktardı: “Şu anda tüm büyük teknoloji firmaları şu formda düşünüyor; Oyun mu? Yılda milyarlarca dolar getirisi mi var? Bundan bir modül da ben istiyorum.
 
Sektörümüzü bu biçimde alt üst etmeye çalışan Google, Netflix, Apple ve Amazon şirketleri bulunuyor.” 
 
Eski PlayStation ABD işvereni Layden, 2019 yılında Sony’den ayrıldığında Apple’ın iTunes’daki 0,99 dolarlık müziklerle müzik sanayisini alt üst ettiğini birebir biçimde Netflix’in de klâsik sinema dalı üzerinde geri dönüşü olmayan bir tesir yarattığını söyledi. Bu doğrultuda birçok büyük firmaların bölüme olumlu katkılarından çok olumsuz tesir oluşturduğunu aktardı.
 
Son olarak Layden, genel olarak büyük çaplı (AAA) oyunların “sürdürülebilir” bir yatırım olmadığından bahsetti. Uçuk maliyetlerle karşımıza çıkan bu projelerin uzunluğunun ve fiyatlandırmanın ayarlanması gerektiğini söyledi.

İçerik
EA Sports WRC Resmi Olarak Duyuruldu: İşte Fragman

 Yayıncılığını Electronic Arts ve geliştiriciliğini Codemasters grubunun üstlendiği EA Sports WRC resmi olarak duyuruldu. Oyun1

1 dk. 2 Okundu
İçerik
INDUSTRIA Geliştiricileri UE5 Destekli Yeni Bir Oyun Geliştiriyor

 Bilim kurgu nişancı aksiyon oyunu INDUSTRIA'nın gerisindeki takım Bleakmill şu anda Unreal Engine 5'i dayanaklı1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.