KATEGORİLER
Kripto Al Sat

En İyi Bilgisayar Temizleme Programları

Bilgisayarlar zaman içinde ağırlaşmaya başlayabiliyor. Basit bir işlemi yaparken dahi donmalar ortaya çıkabiliyor. Web üzerinde, oyunda veya bir video oynatıcıda benzer sıkıntılar oluşuyor. Çoğu bilgisayar kullanıcısı problemin giderilmesinde format atma yöntemini seçiyor. Ancak format işlemiyle vakit kaybetmeden bilgisayarınızı kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz. Bu sorunun çözümünde en iyi bilgisayar temizleme programları kullanmak doğru karar olacaktır.

Ashampoo WinOptimizer

Bilgisayarı hızlandırarak performansını yükselten programlar arasında Ashampoo WinOptimizer öne çıkıyor. Programı kullanarak bilgisayarınızın sistem ayarlarını optimize edebilir, güvenlik duvarını güçlendirebilir, gereksiz dosyaları silebilirsiniz. Ayrıca gereksiz çalışan ve yüksek CPU tüketen programları tespit edebilirsiniz.

CCleaner

CCleaner programını Android ve iOS cihazları kullananlar daha önce duymuş olabilir. Çünkü CCleaner yalnızca bir bilgisayar temizleme programı değil. Akıllı cihazlarını verimli kullanmanızı sağlayacak bir uygulamaya da sahip. Bilgisayarlarda kullanılan versiyonunu tercih ettiğinizde, bilgisayarınızda gereksiz yer kaplayan dosyaları anında silebilir ve diskinizi temizleyebilirsiniz. Programın içinde birçok optimizasyon seçeneğini de yer alıyor.

Avast CleanUp

Avast’ı bir anti virüs yazılımı olarak biliyoruz. Ancak Avast firmasının en iyi bilgisayar temizleme programları arasında bulunan bir başka yazılımı daha var. Avast CleanUp ile bilgisayarınızın ayarlarını optimize edebilir, gereksiz dosyaları tespit ederek bilgisayarınızın performansını artırabilirsiniz. Program, sade ve anlaşılır bir ara yüze sahip.

IOBit Advanced SystemCare

Bilgisayar temizleme programı ararken ek olarak bilgisayarınızın güvenlik sorununa bir çözüm getirmesini mi istiyorsunuz? Bu doğrultuda aradığınız program IOBit Advanced SystemCare olabilir. Programın ücretsiz sürümünü kullanarak birçok özelliğe erişebilirsiniz. Hızlı sistem taraması yaparak yüksek yer kaplayan dosyaları ortaya çıkarabilir, sistem optimizasyonu yaparak CPU dağılımını kontrol edebilirsiniz. Hack saldırılarına karşı bilgisayarınızı koruyan güvenlik sistemini aktif hale getirebilirsiniz.

MacClean

Eğer Windows değil Mac bir bilgisayara sahipseniz MacClean ile bilgisayarınızın performansını yükseltebilirsiniz. Yazılımın basit bir ara yüzü bulunuyor. Bilgisayarınızı baştan aşağı tarayarak önemsiz dosyaları ortaya çıkarabiliyor. Önbelleklenen dosyalar, indirilen dosyalar, bozuk kayıtlar gibi artıkları bilgisayarınızdan uzaklaştırıyor. Böylece cihazının daha hızlı hale gelmesi sağlanıyor. MacClean’i en iyi bilgisayar temizleme programları içinde gösterebiliriz.

İçerik
Havale Yaparken Para Kesilir Mi?

Havale Yaparken Para Kesilir Mi? Bankacılık masrafları bankadan bankaya değişse de; bazı durumlarda hiçbir banka1

3 dk. 12 Okundu
İçerik
Bağışıklık Sistemimi Nasıl Güçlendirebilirim?

Coronavirüs hayatımıza girdikten sonra bazı alışkanlıklarımız değişmek zorunda kaldı. DSÖ tarafından global çapta pandemi ilan1

7 dk. 8 Okundu
İçerik
Halı Saha Nasıl Açılır? Maliyeti Nedir ?

Halı Saha Nasıl Açılır? Maliyeti Nedir ? Günümüzde belli miktarda sermayesi olan her vatandaşın açmayı1

3 dk. 7 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.