KATEGORİLER
Kripto Al Sat

En etkili yara izi kremi! Yara izlerini gideren eczanedeki kremler neler 2022

Yara izleri bedenin her yerinde olmakla birlikte yüzde de oluşabilir. Yüzde oluşan yaraların büyüklüğü ve ne çeşit bir nedene bağlı olduğu tedaviyi hızlandırmada tesirlidir. Cildinizdeki yara izlerini gidermek isterseniz eczanedeki kremleri kullanabilirsiniz. Pekala en tesirli yara izi kremi hangisi? Yara izlerini gideren eczanedeki kremler neler 2021? işte sorunun cevabı:

Düşme, vurma yahut sinek ısırığı kaşıntısı ya da  yanıklar, ameliyatlar sonrasında sebebiyle sonradan oluşan ciltteki yara izleri kalıcı olabiliyor. Vakitle geçmeyen bu yara izlerini kimyasal formüllerle kısa müddette ortadan kaldırabilirsiniz. Dermatologlar yara ve sivilce izleri için İğneli Lazer, Kimyasal Peeling, Radyofrekans ve IPL lazer üzere uygulamaları önerebilir. Yüzde oluşan yaraları makyajla kapatmak süreksiz bir metot olmasının yanı sıra cildin daima kimyasal eserlere maruz kalması sonucunda cildin tahriş olmasına ve yaraların daha çok belirginleşmesine neden olabilir. Bugünkü yazımızda sizlere yara izlerini gideren kremleri sıralıyoruz.

Xjlw3 1594993308 5913

yara sonrası dikiş izi

  • CONTRACTUBEX KREM:

Jgwj4 1594992994 9253

CONTRACTUBEX

 Yıllar evvel olan bir kaza, ameliyat yada eskilerden kalmış bir yanık izi Contractubex jel ile geçebilir. Burada bilmeniz gereken kıymetli konu ise yara izi ne kadar eski ise güzelleşme süreci de buna bağlı olarak uzamaktadır. Tertipli kullanarak kesin sonuç almanız mümkündür. Özellikle ameliyat sonrasında oluşan kalıcı izleri ya da ağır yaralanmanın tesiri olan bedendeki izleri gideren bu jel, gebelerin endişeli düşü olan çatlakları da mucize bir halde ortadan kaldırıyor. 

  • FUCİDİN KREM:

Zuxx1 1594993095 1895

FUCİDİN

 İçerisinde bulunan etken unsuru sayesinde antibakteriyel özellik taşıyan bu krem, birebir vakitte bakterilerin sebep olduğu cilt enfeksiyonlarını kısa müddette ortadan kaldırıyor. Bu ilaç yanık tedavisinde de iz kalmaması için kullanılabilir.Epilasyon süreci sonrasında ciltte tahriş, sivilce vb. üzere istenmeyen durumlar oluşmaması için Fucidin kullanılabilir.

  • MADECASSOL KREM:

Wnz0Z 1594993212 386

MADECASSOL

Madecassol, içerisinde bulunan Centella asiatica bitkisinin ham unsuru sayesinde cildi onaran, yenileyen, yaraları güzelleştiren bir tesire sahip bir medikal kremdir. Bilhassa yara, yanık, cilt lekeleri, sivilce izleri, çatlaklar tedavisinde kullanılıyor. Lazer epilasyon ve cilt bakımı sonrası oluşan tahrişlerin tedavisinde hayli başarılı bir eserdir. 

  • EXPİGMENT KREM:

4Nppe 1594993368 9297

EXPİGMENT

Expigment kremi lekelerinizi geçirmek için kullanacaksanız gün içerisinde 2 kez kullanmanız kâfi olacaktır. Derinin üst katmanında yani güneş lekeleri, çil, sivilce izi ya da koyu renkte oluşan halka üzere izleri başarılı bir formda geçiren bu krem son günlerde toplumsal medyanın lisanına düştü. 

 

  • DERMATİX SLİKON GEL:

O0Hqh 1594993499 4615

DERMATİX

Yenilenmiş formülü ve ambalajıyla tanınan olan Dermatix Silikon Jel; içerisinde etken hususlar sayesindeki uygulandığı bölgede kısa müddette yara izlerini düzeltmeye yardımcı oluyor. Yıllardır bir türlü izi gitmeyen yaralarınızı ortadan kaldırmak istiyorsanız bu jeli deneyebilirsiniz.

İçerik
Parfüm Koleksiyonlarında Öne Çıkanlar

Armani, Dior ve Calvin Klein Parfüm Koleksiyonlarında Öne Çıkanlar: Parfüm Önerileri Parfümler içerdiği notalarla, biçimini1

2 dk. 2 Okundu
İçerik
Hamilelikte Egzersiz Yapmak

Hamilelik sürecinde anne adayının doğru hareketlerle egzersiz yapması doğum ve sonraki süreçte hem anne hem1

2 dk. 6 Okundu
İçerik
Papatya Çayının Faydaları Nelerdir?

Papatya çayı, oldukça çok tüketilen bitkisel çaylardan biridir. Bu kadar çok tüketilmesi papatya çayının faydaları1

3 dk. 9 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.