KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Elon Musk’ın şirketi iPhone’lar için uydu fırlatacak

Elon Musk In Sirketi Iphone Lar Icin Uydu Firlatacak168383 0

Apple’ın uydu ortağı Globalstar, Elon Musk’ın şirketiyle iPhone’lardaki SOS acil durum uydu fonksiyonunun kapsamını genişletmek için bir kontrat imzaladı. SpaceX, Apple’ın aygıtları için için yeni uydular fırlatacak. SEC dosyasında açıklanan iki şirket ortasındaki mutabakata nazaran Globalstar SpaceX’e 64 milyon dolar ödeyecek.

Apple geçtiğimiz yıl yeni iPhone 14 modelleriyle birlikte SOS uydu arama hizmetini başlattı. Bu teknoloji iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max‘in WiFi yahut hücresel temas olmadığında acil servislerle irtibata geçmesini sağlıyor. Bu özellik birebir vakitte en yeni Apple Watch 8 ve Ultra‘da da mevcut.

Apple, uydu bağlantısı için fiyat alacak

Globalstar, Apple’ın bu teşebbüsteki ortağı ve kelam konusu uyduları yönetiyor. Lansmanda Apple, bu özelliğin iki yıl boyunca ücretsiz olacağını söyledi, fakat ne kadara mal olabileceği konusunda şimdi bir bilgi vermiş değil. Globalstar’ın SpaceX‘e ödediği 64 milyon dolar muhtemelen uyduların işletme maliyetinin yalnızca bir kısmı ve bu nedenle Apple’ın SOS seçeneğini kullanmak isteyenlerden fiyat alması kesin diyebiliriz.

Elon Musk In Sirketi Iphone Lar Icin Uydu Firlatacak168383 1

Globalstar, mevcut ve gelecekteki ağ kapasitesinin %85’ini Apple iPhone’lara tahsis etmeyi, tüm işçi, yazılım, uydu ve başka sistemleri sağlamayı ve sürdürmeyi, talep edilen en az kalite ve kapsama standartlarını muhafazayı kabul etti. Hizmet Fransa, Belçika, Kanada, Avusturya, Almanya, İrlanda, İtalya, Lüksemburg, Hollanda, Portekiz, İngiltere, Avustralya, Yeni Zelanda ve ABD’de kullanılabiliyor.

İçerik
Google Pixel 8 serisi performansta hayal kıyıklığı yaratıyor

Google'ın uzun müddettir beklenen Pixel 8 ve Pixel 8 Pro modelleri nihayet çıkışını yaptı. Kimi1

2 dk. 8 Okundu
İçerik
Oyunculara müjdeli haber: Tom Clancy’s The Division 3 resmen onaylandı

Bildiğiniz üzere Tom Clancy's Division serisi, Ubisoft'un başarılı markalarından biri olmayı başardı. Lakin The Division1

1 dk. 4 Okundu
İçerik
Dünyanın güneş enerjisiyle çalışan ilk arazi aracıyla tanışın

Eindhoven Teknoloji Üniversitesi'ndeki (EUT) öğrenci grubu, büsbütün güneş gücüyle çalışan araçlarının bir öbür versiyonunu daha1

3 dk. 2 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.