KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Elon Musk, X’in yeni özelliğini canlı yayında test etti

Elon Musk X In Yeni Ozelligini Canli Yayinda Test Etti169387 0 Elon Musk, X’i her şeyi içeren bir toplumsal platform haline getirmeyi amaçlıyor. İmajlı ve sesli arama dayanağının akabinde platforma yüklenecek görüntülerin uzunluğu artırıldı. Artık de oyunculara canlı yayın yapma fırsatı sunulacak. Hatta Musk, birinci canlı yayın testini gerçekleştirdi.

Diablo IV canlı yayın testi

Musk, 54 dakikalık Diablo IV yayını açarak platformun yeni canlı yayın özelliğinin tanıtımı gerçekleştirdi. Musk’ın paylaşımının akabinde X’te bir mühendis olan Mark Kalman da X Media Studio aracılığıyla kullanıcıların OBS yazılımını Twitter hesaplarına bağlayarak nasıl canlı yayın yapacağını gösteren bir görüntü paylaştı.

Musk, Haziran ayında X’in canlı oyun akışı özelliği kazanacağının sinyallerini vermişti. Twitch’in markalı içeriklerden para kazanan yayıncıları direkt etkileyen yeni kurallar getirmesine üzerine yayıncılar YouTube Gaming, Facebook Live üzere alternatiflere yöneldi. Artık, bir alternatif daha var. Oyun yayını yapma özelliği X Premium abonelerine açık olacak.

Canlı yayında alışveriş

X’e canlı alışveriş yapma özelliği de geliyor. Kullanıcıların canlı yayın izleyebileceği, öbür şahıslarla sohbet edip alışveriş yapabileceği, tıpkı vakitte görüntü içerikleri ve Spaces konuşmalarının olacağı canlı alışveriş sunulacak.

İçerik
Apple uydu üzerinden yol yardımını başlatıyor

Geçen sene iPhone 14 serisi ile uydu üzerinden acil durum irtibatını başlatan Apple, bu yıl1

1 dk. 2 Okundu
İçerik
Telefon SIM kartı okumuyor ne yapmalıyım? İşte SIM kart yok hatası çözümü

iPhone ve Android telefonlarda en sık karşılaşılan problemlerden birisi de “SIM kart yok” yanılgı iletisidir.1

6 dk. 4 Okundu
İçerik
Spotify, ücretsiz kullanıcılara yeni kısıtlamalar getiriyor!

Spotify’ı fiyatsız kullananlar yakında müzik tekrarlama, geri sarma, istenilen şarkıyı açma, çalma listesi sıralamalarını özelleştirme1

1 dk. 2 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.