KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Doğum Çantasında Neler Olmalıdır?

İçindekiler

Hamilelik, 40 hafta süren ilk gününden son gününe kadar annenin ve babanın heyecanla beklediği uzun ve meşakkatli bir süreçtir. Tüm bu zorlu bir o kadar da heyecanlı sürecin sonunda ise bebeklerine kavuşmak için ebeveynler soluğu hastanede alırlar. Hastanede geçecek olan süre çok kısa da olsa annenin ve bebeğin ihtiyacı olabilecek bütün eşyalar mutlaka doğumdan en az 1 ay önceden hazırlanmalı ve gününden önce olabilecek sürpriz doğumlarda sorun yaşamamak için ihtiyaçlar önceden belirlenerek alınmalıdır.

Biz bu yazımız da anne ve bebeğin hastaneye giderken yanlarında götürecekleri doğum çantalarının içerisinde neler olması gerektiğine değineceğiz. Öncelikle çanta tercihinizi tekerlekli valizlerden yana kullanmanızı öneririz. Bu valizin içerisine orta boyutta hurçlar kullanarak eşyaları yerleştirmeli ve sürekli yanınızda olacak bir yakınınıza çantanın içinde neler olduğunu anlatmanızı öneririz.

Doğum çantanızda olması gerekenler;

Anne için; bebeğini rahatlıkla emzirebileceği 2 takım sabahklıklı pijama, 2-3 adet iç çamaşırı, emzirme atleti, yeteri kadar hasta peti, göğüs peti, çorap, doğum sonrası fotoğraf çekimi için makyaj malzemeleri, tarak, ayna ve saç düzleştiricisi.

Bebek için; 2 takım hastane çıkışı, 3-4 adet bebek zıbını, çorap, bez, ıslak mendil, penye battaniye, yün battaniye, anne sütünün gelmeme ihtimaline karşılık mama, biberon ve emzik.

Yenidoğan Bebekleri Nasıl Giyindirmeli?

Bebekler anne karnında sıcaktan ve soğuktan korunmak için 37 derece ile sabitlenmiş bir ısıda yaşarlar. İlk doğdukları zaman bu ısının çok altında bir ortamda yaşamaya başlayacakları için seçilen kıyafetler buna göre belirlenmelidir. Yenidoğan bebeğe hastane çıkışı dediğimiz atlet, alt ve üst zıbından oluşan birtakım giyindirilir. Daha sonra penye yelek ve penye battaniyeye sarılarak vücut ısısının düşmesi engellenir. Ayrıca yeni doğan bebeğin yüzü de örtülmemeli nefes alması sağlanmalıdır.

Doğuma Giderken Anne Adayının Giyimi Nasıl Olmalı?

Doğuma giderken sizi en rahat ettirecek kıyafetleri giymek çok önemlidir. Zaten doğum anında, hastane de farklı kıyafetler, pijama, hastane kıyafeti giyeceğiniz için hastaneye girerken ve hastaneden çıkarken rahat edebileceğiniz kıyafetler tercih etmelisiniz.

İçerik
İsimden Telefon Numarası Bulunur Mu?

İsimden Telefon Numarası Bulunur Mu? İsim ile telefon numarasına erişmenin bir yolu operatörleri kullanmaktır. Bazen1

5 dk. 10 Okundu
İçerik
Islak Mendil Zararlı Mı?

Islak mendil zararlı mı? Cildi hassas olan her insanın merak ettiği bir sorudur. Islak mendiller1

2 dk. 14 Okundu
İçerik
BES Biriken Para Sorgulama

BES yani Bireysel Emeklilik Sistemi son günlerde birikim yapmak isteyen çalışanların tercih ettiği bir sistem1

3 dk. 14 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.