KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Camdaki Kız dizisi nerede çekiliyor? Nalan’ın yaşadığı yalı nerede? Koroğlu Köşkü nerede?

Kanal D ekranlarının fenomen dizisi Camdaki Kız, her hafta heyecan dolu kıssası ve yıldız oyuncu takımıyla izleyenleri ekran başına kilitliyor. Her ayrıntısıyla merak uyandıran dizinin çekim yerleri ise dizi severler tarafından merak konusu haline geldi. Pekala Camdaki Kız nerede çekiliyor? Camdaki Kız dizisinin çekildiği yalı nerede? İşte cevaplar…

Ünlü müellif ve psikiyatr Prof. Dr. Gülseren Budayıcıoğlu‘nun birebir isimli kitabından uyarlanan Camdaki Kız dizisi, güçlü kıssası ve dikkat çeken oyuncu takımıyla gönüllere taht kurdu. Başrollerinde Burcu Biricik ve Feyyaz Şerifoğlu‘nun yer aldığı ünlü imal, geçtiğimiz yıl birinci dönemiyle ekranlara gelmişti. Cihangir Ceylan‘ın oynadığı “Hayri” karakteriyle yeni dönemde heyecan dolu dakikalar yaşatan dizi, reyting rekorları kırmaya devam ediyor. Dizide tercih edilen müziklerden kıyafetlere her şey ayrıntılı bir formda araştırılırken birçok kişi de Camdaki Kız’ın çekim yerlerini merak ediyor. Gelin, izleyenleri ekran başına kilitleyen Camdaki Kız’ın çekimlerinin yapıldığı yerlere birlikte göz atalım.

CAMDAKİ KIZ KONUSU NEDİR?

Gerçek bir hayat öyküsünü mevzu edinen Camdaki Kız dizisinde olay örgüsü Nalan karakteri üzerinden işlenmektedir. Sıcakkanlı yapısıyla birinci görüşte herkesin sevgisini kazanan Nalan, yeterli derecelerle okulunu bitirmiş zeki bir bayandır. Varlıklı bir ailenin tek çocuğu olan Nalan, Türkiye’nin en büyük oteller zincirine sahip olan Koroğlu ailesiyle tanışır ve bir anda kendisini Koroğlu ailesinin en küçük oğulları Sedat Koroğlu ile evlilik arifesinde bulur. Hayatlarında şiddetli süreçler yaşayan Nalan ve Sedat adeta bir peri masalı yaşamak için el ele verse de hiçbir şey planladıkları gitmez. 

Mmmqv 1635425019 4299

Camdaki Kız dizisi

Nalan, hem annesi babası olarak bildiği Feride ve Adil Beyefendi hakkındaki gerçeklerle hem de Sedat’ın Cana ile olan ortasındaki irtibatla hayal kırıklığı yaşamaktadır. Ailesi ve kocası tarafından hiç sevgi görmeyen Nalan, sürücüsü Hayri Bey’le arkadaşlık kurarak yaşadığı külfetleri ona anlatmaya başlar. 

85P4E 1654864243 1631

Camdaki Kız Nalan ve Hayri

Nalan ve etrafındakilerin öykülerine odaklanan dizi, 2 dönem boyunca ağır ilgi görmektedir.

Camdaki Kız Nalan ve annesi

CAMDAKİ KIZ OYUNCULARI KİMLERDİR?

Ekranlarda fırtına üzere esen Camdaki Kız dizisinin başrollerinde Burcu Biricik ve Feyyaz Şerifoğlu yer almaktadır. Daha evvel “Kırmızı Oda” dizisinde Boncuk ve Can karakterini oynayan ikilinin performansı çok beğenilmişti. Sonrasında Burcu Biricik “Nalan” karakteriyle; Feyyaz Şerifoğlu ise “Sedat” karakteriyle Camdaki Kız’da tekrar partner olarak bir ortaya geldi. 

Cia4I 1635424918 6462

Camdaki Kız oyuncuları

Yıldız oyuncu takımıyla göze çarpan dizide Cihangir Ceyhan, İhtilal Yakut, Enis Arıkan, Engin Şenkan, Feri Baycu Güler, Hamza Yazıcı, Hande Ataizi, Merve Polat, Nihal Menzil, Parıltı Sürer, Orhan Eşkin, Selma Ergeç, Şenay Kösem, Şerif Erol, Tamer Levent ve Tuğrul Tülek üzere isimler de yer alıyor.

Nimhy 1635424981 1582

Camdaki Kız dizisinde kimler oynuyor

Bir kitap uyarlaması olan dizinin müellifi Gülseren Budayıcıoğlu olmakla birlikte; senaristliğini Seda Altaylı Turgut ve Yeşim Aslan üstleniyor. Nedim Güç‘ün direktör koltuğunda oturduğu Camdaki Kız dizisinin imalcisi ise Onur Güvenatam.

Ct8Ao 1654864359 9104

Camdaki Kız dizisinden kareler

CAMDAKİ KIZ NEREDE ÇEKİLİYOR?

Kanal D’nin fenomen dizisi Camdaki Kız‘ın birinci tanıtım sineması Taksim İstiklal Caddesi‘nde çekilmişti. Burcu Biricik’in oynadığı Nalan karakteri Taksim İstiklal Caddesi’nde cam bir fanus içerisindeydi. 

04Oly 1635424855 5694

Camdaki Kız dizisi çekim yerleri

Dizinin çekimleri ise İstanbul’un birçok farklı semtinde gerçekleştirilmektedir. Fakat çekimlerin birçoklarının İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde ve Tarlabaşı Bulvarı‘nda yapıldığı bilinmektedir. 

Xm33C 1654864453 1983

Camdaki Kız Nalan ve Hayri

CAMDAKİ KIZ DİZİSİNDE NALAN’IN OTURDUĞU YALI NEREDE? 

Dizide Nalan karakterinin ve ailesinin yaşadığı yalı, izleyiciler tarafından büyük bir ilgi gördü. Denize sıfır görüntüsüyle dizi severlerin odak noktası haline gelen yalının nerede olduğunu öğrenmek isteyenler internette mevzuyla ilgili araştırma yapmaya başladı.

Aa7Ep 1635424824 2317

Camdaki Kız Nalanın yalısı

Nalan’ın yaşadığı yalının İstanbul’un Beykoz ilçesinde olduğu öğrenildi. Kanlıca’da yer alan yalının ismi ise Esra Umur Yalısı. Fatih Sultan Mehmet köprüsünün nefes kesen görüntüsüne hakikat bakan yalı tıpkı vakitte ünlü müzikçi Ebru Gündeş ve İstek Sabancı’ya komşu olduğu biliniyor. Görkemli yapısı ve ihtişamıyla göz kamaştıran yalının fiyatı ise tamı tamına 165.000.000 Türk Lirasıdır. 

El4Al 1635424778 6575

Esra Umur Yalısı

CAMDAKİ KIZ KOROĞLU KÖŞKÜ NEREDE?

Camdaki Kız dizisinde Nalan ve Sedat’ın evlendikten sonra yaşamaya başladığı Koroğlu Köşkünün asıl ismi Sadık Paşa Konağı‘dır. İstanbul Beyoğlu’nun Cihangir mahallesinde yer alan 24 odalı konak, 1850 yılından beri günümüze ulaşmayı başarmıştır. Boğaz görüntüsüyle İstanbul’a hayran bırakan konak, İstanbul 1 Numaralı Kültür ve Tabiat Varlıkları Müdafaa Şurası Kararı ile II. Derece Muhafaza Kümesi’nde yer almaktadır.

Kyzoo 1654864981 0876

Sadık Paşa Konağı

CAMDAKİ KIZ KOROĞLU ÇİFTLİĞİ NEREDE?

Camdaki Kız dizisinin 2.bölümünde Sedat ve Nalan’ın ailelerin bir ortaya geldiği Koroğlu Çiftlik, eşsiz doğasıyla herkesin dikkatini çekti. Koroğlu otel çiftliğinin aslında nerede olduğu izleyenleri meraklandırdı. Dizide Koroğlu Çiftlik otelin gerçek ismi Kemer Country Otel İstanbul‘dur. Otel, İstanbul Anadolu Yakası’nda yer almaktadır.

Ulzep 1635427221 1421

Koroğlu Çiftlik

İçerik
İstanbul’da dondurma nerede yenir? İstanbul’un en iyi dondurmacıları

Yaz aylarının vazgeçilmez lezzetlerinden biri olan dondurma, hafif oluşu ve farklı aromalarıyla her yaş kümesinin1

4 dk. 1 Okundu
İçerik
Senden Daha Güzel dizisi nerede çekiliyor? Senden Daha Güzel dizisi çekim yerleri

Yaz dönemine yeni bir soluk getiren "Senden Daha Güzel" dizisi, geçtiğimiz gün yayınlanan birinci kısmıyla1

3 dk. 2 Okundu
İçerik
İstanbul’un en güzel bisiklet rotaları nerelerdir? İstanbul’da bisiklet sürülecek yerler

İstanbul'da yeşilliğin ortasında rüzgârı ardınızda bırakarak pak hava almaya ne dersiniz? Hafta sonunun vazgeçilmez aktivitelerinden1

4 dk. 2 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.