KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Boeing, bombardıman uçaklarını geliştirmek için Fortnite’ın oyun motorunu kullanıyor

Boeing Bombardiman Ucaklarini Gelistirmek Icin Fortnite In Oyun169127 3 Boeing şirketi, ABD Hava Kuvvetleri’ne ait 60 yıllık B-52 stratejik bombardıman uçaklarında kullanılacak yeni Rolls-Royce F-130 motorları sanal ortamda test etmek için, Fortnite nişancı oyununa güç veren Unreal Engine 5 yazılımın yeteneklerine başvurdu.
Boeing Bombardiman Ucaklarini Gelistirmek Icin Fortnite In Oyun169127 5 Oyun motorunun 3 boyutlu ortamı, pilotların ve teknisyenlerin modernize edilmiş uçağın dijital bir kopyasıyla etkileşime girmesine imkan tanıyor. Motoru çalıştırma ve kapatma üzere süreçleri deneyimleme imkanı sunan bu teknoloji, daha verimli bir öğrenme tecrübesi sunmak için hayata geçirildi.

Boeing Bombardiman Ucaklarini Gelistirmek Icin Fortnite In Oyun169127 4

“Maliyeti ve teslimat mühletini azaltıyor”

Boeing’in bombardıman uçaklarından sorumlu kıdemli yöneticisi Jennifer Wong bunun “gerçekten etkileyici, güçlü bir araç olduğunu tabir etti. Tecrübeli isim ayrıyeten Unreal Engine 5 üzere ticari dijital yazılımlarınhiper-gerçekçilik yetenekleri” ile maliyeti ve teslimat müddetini azalttığını vurguladı.

Boeing Bombardiman Ucaklarini Gelistirmek Icin Fortnite In Oyun169127 2 Unreal Engine 5 sayesinde, pilotlar ve bakım çalışanı stratejik bombardıman uçağının modernizasyonu tamamlanmadan çok evvel geri bildirim alabiliyorlar. Wong ayrıyeten B-52 yükseltme programının yalnızca motor değişikliğinden ibaret olmadığını, Boeing’in uçaktaki ekranları, kokpitleri ve başka aviyonik sistemleri de güncelleyeceğini söyledi. 
İçerik
Oppo, ColorOS 14 çıkış tarihini duyurdu: İşte Android 14 alacak Oppo telefonlar

Google, geçtiğimiz hafta Android 14 final sürümünü yayınladı. Bunun akabinde üreticiler de Android 14 güncelleme1

2 dk. 2 Okundu
İçerik
Elon Musk, Ukrayna’nın Ruslara saldırısını önlemek için Starlink’i kapattı

ABD'li işadamı Elon Musk, Ukrayna ordusunun Rus donanmasına yönelik taarruzlarını engellemek hedefiyle 2022 yılında Kırım1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Sony Xperia 1 VI ufukta göründü: Rakipsiz olabilir

Bildiğiniz gibi Sony, geçtiğimiz Mayıs ayında tanıtılan Xperia 1 V ile amiral gemisi rekabetine tekrar dahil oldu.1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.