KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Boeing, bombardıman uçaklarını geliştirmek için Fortnite’ın oyun motorunu kullanıyor

Boeing Bombardiman Ucaklarini Gelistirmek Icin Fortnite In Oyun169127 3 Boeing şirketi, ABD Hava Kuvvetleri’ne ait 60 yıllık B-52 stratejik bombardıman uçaklarında kullanılacak yeni Rolls-Royce F-130 motorları sanal ortamda test etmek için, Fortnite nişancı oyununa güç veren Unreal Engine 5 yazılımın yeteneklerine başvurdu.
Boeing Bombardiman Ucaklarini Gelistirmek Icin Fortnite In Oyun169127 5 Oyun motorunun 3 boyutlu ortamı, pilotların ve teknisyenlerin modernize edilmiş uçağın dijital bir kopyasıyla etkileşime girmesine imkan tanıyor. Motoru çalıştırma ve kapatma üzere süreçleri deneyimleme imkanı sunan bu teknoloji, daha verimli bir öğrenme tecrübesi sunmak için hayata geçirildi.

Boeing Bombardiman Ucaklarini Gelistirmek Icin Fortnite In Oyun169127 4

“Maliyeti ve teslimat mühletini azaltıyor”

Boeing’in bombardıman uçaklarından sorumlu kıdemli yöneticisi Jennifer Wong bunun “gerçekten etkileyici, güçlü bir araç olduğunu tabir etti. Tecrübeli isim ayrıyeten Unreal Engine 5 üzere ticari dijital yazılımlarınhiper-gerçekçilik yetenekleri” ile maliyeti ve teslimat müddetini azalttığını vurguladı.

Boeing Bombardiman Ucaklarini Gelistirmek Icin Fortnite In Oyun169127 2 Unreal Engine 5 sayesinde, pilotlar ve bakım çalışanı stratejik bombardıman uçağının modernizasyonu tamamlanmadan çok evvel geri bildirim alabiliyorlar. Wong ayrıyeten B-52 yükseltme programının yalnızca motor değişikliğinden ibaret olmadığını, Boeing’in uçaktaki ekranları, kokpitleri ve başka aviyonik sistemleri de güncelleyeceğini söyledi. 
İçerik
Logitech yeni RGB mikrofonunu duyurdu

Oyuncu ekosistemini beslemeye devam eden Logitech G markası Yeti mikrofon serisine yeni bir eser ekliyor.1

1 dk. 2 Okundu
İçerik
Bedava İnternet Nasıl Yapılır?

Günümüzde internet kullanımının çoğalması ve teknoloji kullanımının artmasıyla birlikte birçok kullanıcı bedava internet yollarını araştırmaktadır.1

2 dk. 13 Okundu
İçerik
32 çekirdekli AMD Threadripper PRO 7975X ortaya çıktı

Bildiğiniz üzere AMD, Zen3 tabanlı Threadripper 5000 serisinin halefi olacak yeni kuşak Threadripper platformu için hazırlıklarını1

2 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.