KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Böbrek Ağrısı Nasıl Geçer?

Böbrek Ağrısı Nasıl Geçer? – Böbrek vücudun arka kısmında, göğüs kafesimizin hemen altında ve her iki tarafımızda da bulunur. Bu organımız aynı kalp ve beyin gibi öneme sahiptir. Böbreklerin eskisi gibi çalışamaması vücuda çok büyük zarar vermektedir. Böbrek ağrısı çeken kişilerin günlük hayatı bir zindana dönmektedir. Bu ağrı çok büyük de olabilir küçük de ama şiddetli ağrı çoğunlukla görülür. Böbrek ağrısının en sık görülen sebebi az su tüketilmesidir. Aynı zaman da bir başka sebep de üşütmedir. Böbrek ağrısı çekmemek iççin mevsimine göre giyinmek oldukça önemlidir. Örneğin kış aylarında ince giyinmek böreklerinizi üşütmenize ve ağrımasına sebep olur. Bu yüzden mevsim geçişlerinde üşütmemeye dikkat etmelisiniz. Ayrıca enfeksiyon dolayısı ile de böbrek ağrınız olabilir. Bu enfeksiyon iç organlara zarar verebilir. Bu durum basit gibi gözükse de aslında çok tehlikelidir. Saydığım sebeplerden daha tehlikeli ve önemli rahatsızlıklar da olabilir. Örneğin böbrek kanseri ve tümör. Böbrek ağrısında kendinizi ve ayaklarınızın altını sıcak tutmalısınız. Ağrı geçiyor ise üşütmeden kaynaklıdır. Geçmiyor ise hemen doktora gözükmelisiniz.

Böbrek Ağrısına Ne İyi Gelir?

Böbrek ağrınıza iyi gelecek birkaç önerimiz olacak. İlk olarak limonlu suyu öneriyoruz. Yarım limonu sıkıyorsunuz ve tam bir su bardağı olana kadar su ekleyip içiyorsunuz. Bunu bir kere yapın ve sade su içmeye devam edin. Böbrek ağrısının sebebi susuz kalmanız olabilir. Karahindiba çayı da böbrek ağrısına iyi gelmektedir. Bu çayın özelliği vücudun ödem atmasını sağlamaktır. Bir bardak sıcak suyun içine atın ve demlenmesini bekleyip ılık olarak günde bir kere tüketin. Bir başka çay önerimiz ise karpuz tohumu çayıdır. Çok duyulmuş bir çay olmamasına rağmen böbrek ağrısına mucizevî olarak iyi gelen çaylardan biridir. Kereviz suyu da yanı şekilde böbrek ağrısına iyi gelen sebzelerdendir. Günde bir bardak tüketmeniz böbrek ağrınızı giderecektir Aynı şekilde fesleğen suyu tüketimi de önemlidir. 2 litre kaynamış bir suyun içerisine bir demet fesleğen atıp 1 yemek kaşığı limon tuzu ekleyin ve gün içerisinde tüketin. Bu öneriler böbrek ağrısına iyi gelecektir.

İçerik
Fortnite Bedava Hesaplar 2022

Fortnite Bedava Hesaplar - Oyunlar, insanlar için zamanın daha güzel geçmesini sağlayan bir sistem olmuştur.1

1 dk. 13 Okundu
İçerik
Hamilelik Döneminde Vücutta Yaşanan Değişimler

Hamilelik Döneminde Vücutta Yaşanan Değişimler - Hamilelik dönemi annelerin hayatına birçok güzellik getirirken bir yandan1

4 dk. 4 Okundu
Nedir
Apk Nedir?

Apk Nedir? - APK kelimesinin anlamı Anroid Application Package yani Türkçe haliyle Android Uygulama Paketidir.1

2 dk. 4 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.