KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Böbrek Ağrısı Nasıl Geçer?

Böbrek Ağrısı Nasıl Geçer? – Böbrek vücudun arka kısmında, göğüs kafesimizin hemen altında ve her iki tarafımızda da bulunur. Bu organımız aynı kalp ve beyin gibi öneme sahiptir. Böbreklerin eskisi gibi çalışamaması vücuda çok büyük zarar vermektedir. Böbrek ağrısı çeken kişilerin günlük hayatı bir zindana dönmektedir. Bu ağrı çok büyük de olabilir küçük de ama şiddetli ağrı çoğunlukla görülür. Böbrek ağrısının en sık görülen sebebi az su tüketilmesidir. Aynı zaman da bir başka sebep de üşütmedir. Böbrek ağrısı çekmemek iççin mevsimine göre giyinmek oldukça önemlidir. Örneğin kış aylarında ince giyinmek böreklerinizi üşütmenize ve ağrımasına sebep olur. Bu yüzden mevsim geçişlerinde üşütmemeye dikkat etmelisiniz. Ayrıca enfeksiyon dolayısı ile de böbrek ağrınız olabilir. Bu enfeksiyon iç organlara zarar verebilir. Bu durum basit gibi gözükse de aslında çok tehlikelidir. Saydığım sebeplerden daha tehlikeli ve önemli rahatsızlıklar da olabilir. Örneğin böbrek kanseri ve tümör. Böbrek ağrısında kendinizi ve ayaklarınızın altını sıcak tutmalısınız. Ağrı geçiyor ise üşütmeden kaynaklıdır. Geçmiyor ise hemen doktora gözükmelisiniz.

Böbrek Ağrısına Ne İyi Gelir?

Böbrek ağrınıza iyi gelecek birkaç önerimiz olacak. İlk olarak limonlu suyu öneriyoruz. Yarım limonu sıkıyorsunuz ve tam bir su bardağı olana kadar su ekleyip içiyorsunuz. Bunu bir kere yapın ve sade su içmeye devam edin. Böbrek ağrısının sebebi susuz kalmanız olabilir. Karahindiba çayı da böbrek ağrısına iyi gelmektedir. Bu çayın özelliği vücudun ödem atmasını sağlamaktır. Bir bardak sıcak suyun içine atın ve demlenmesini bekleyip ılık olarak günde bir kere tüketin. Bir başka çay önerimiz ise karpuz tohumu çayıdır. Çok duyulmuş bir çay olmamasına rağmen böbrek ağrısına mucizevî olarak iyi gelen çaylardan biridir. Kereviz suyu da yanı şekilde böbrek ağrısına iyi gelen sebzelerdendir. Günde bir bardak tüketmeniz böbrek ağrınızı giderecektir Aynı şekilde fesleğen suyu tüketimi de önemlidir. 2 litre kaynamış bir suyun içerisine bir demet fesleğen atıp 1 yemek kaşığı limon tuzu ekleyin ve gün içerisinde tüketin. Bu öneriler böbrek ağrısına iyi gelecektir.

İçerik
Devlet Tarafından Verilen Geri Ödemesiz Burslar

Yoğun bir eğitim hayatı sürecinden geçen öğrenciler, eğitim konusunda maddi gelire ihtiyaç duymaktadır. Bu noktada1

2 dk. 17 Okundu
İçerik
Bankaları Nasıl Şikayet Ederiz?

Bankaları Nasıl Şikayet Ederiz? Bankalar aleyhine, bankacılık kanunlarına aykırı davrandıkları veya bireylerin sorunlarının çözülmediği gerekçesiyle1

4 dk. 18 Okundu
İçerik
Aile Toplum Kağıdı Nedir, Nereden Alınır?

Aile toplum kağıdı nedir, nereden alınır? Aile toplum kağıdı (aile nüfus kayıt örneği), aile bireylerinin1

2 dk. 40 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.