KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Bitcoin Madenciliği Nedir ve Nasıl Yapılır?

Bitcoin madenciliği nedir? Bitcoin madenciliği nasıl yapılır? Bitcoin madenciliği; bitcoin elde etmenin yollarından bir tanesidir. Kişiler bitcoin elde etmek adına bitcoin hesabı açarak bitcoin satın almaktadırlar. Bu para birimini elde etmenin diğer yolu ise bitcoin madenciliği yapmaktır. Peki, dijital bir ortamda olan bitcoin madenciliği nedir ve nasıl yapılır?

Çoğu piyasada olduğu gibi Bitcoin değerlerinde de her geçen gün değişimler gözlenmeye devam etmektedir. Bu süreç içerisinde gerçekleşen değişimler, kurumlar tarafından kayıt altına alınmaktadır. Bitcoin değerlerinde gözlemlenen her değişim Bitcoin ağı tarafından kayıt altına alınmakta ve kayıt defteri adı altında tutulmaktadır. Bitcoin madenciliği ise tam olarak bu noktada devreye girmekte. Kişiler, bitcoin madenciliği sayesinde gerekli işlemleri onaylayarak bitcoin değişimlerini bloklar halinde kayıt altına almaktır. Bununla birlikte kayıt yapan kişiler, belirli bloklara sahip olarak bitcoin kazanabilmektedir. Her blok miktarı farklı değere tekabül etmektedir. Geçtiğimiz süreç içerisinde oldukça yüksek rakamlarla karşımıza çıkan blok değerleri çeşitli nedenlerden ötürü son zamanlarda oldukça düşmüştür.

 

Bitcoin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Bitcoin madenciliği nasıl yapılır? Bitcoin madenciliği, bitconinin ilk ortaya çıktığı dönemlerde klasik bir bilgisayar ve internet ile gerçekleştirilebilmekteydi. Fakat değişen sistem ve sektörde rakiplerin artmasından dolayı bu durum günümüzde karmaşık hale gelmiş durumda. Günümüzde bitcoin sisteminde madencilik yapmak isteyen kişilerin sahip olması gereken belli başlı unsurlar bulunmaktadır.

Bitcoin sisteminde bitcoin bloğu elde ederek para oluşturma sistemine mining denilmektedir. Bu sistem, matematiksel işlemler aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Matematiksek işlemler; bitcoin bloğu elde etmek amaçlı geliştirilen yazılımın indirilmesi yoluyla yapılmaktadır. Bitcoin madenciliği yoluyla hem kişiler hem de kurum faydalı çıkmaktadır. Günümüzde bitcoin madenciliğinden kar etmek oldukça zor. Nitekim bazı kişiler yılda 10TL gibi komik fiyatlar ile karşı karşıya kalabiliyor. Bu durumun nedeni ise katılımın fazla olması.  Üstelik bitcoin madenciliği için gelişmiş özelliklere sahip bilgisayar ve yüksek elektrik faturalarını göze almak gerek. Nitekim başlarda bitcoin üretimi dizüstü bilgisayarlardan sağlanabilse de günümüzde bitcoin yazılımları, klasik dizüstü bilgisayarlarda elde edilememektedir.

Tüm kripto bilgilerimizden faydalanmak için bizi ziyaret edin: https://buziy.com/coin/

Nedir
Akupunktur Nedir?

Akupunktur Nedir? - Dünya genelinde kilosundan memnun olmayan ve sürekli olarak kilo vermeye çalışan insanlar1

2 dk. 8 Okundu
İçerik
Karnıyarık Tarifi – Karnıyarık Nasıl Yapılır?

Karnıyarık Tarifi - Karnıyarık Nasıl Yapılır? - Türk mutfağında köklü bir tarihe sahip olan karnıyarık1

2 dk. 7 Okundu
İçerik
iPhone Ekran Parlaklığını Otomatik Ayarlama

Çağımızda artık son teknolojik cihazlar sevilerek kullanılıyor. Onlardan birisi olarak da karşımıza iPhone geliyor. iPhone1

4 dk. 29 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.