KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Bir sonraki Apple Watch Ultra büyük yeniliklerle gelecek

Bir Sonraki Apple Watch Ultra Buyuk Yeniliklerle Gelecek169376 0 Apple’ın yeni Apple Watch Ultra 2 modeli, 3.000 nit üzere yüksek parlaklık düzeylerine ulaşan güncellenmiş bir ekranla birlikte geliyor. Apple’ın eserleri için kendi bünyesinde microLED ekranlar üzerinde çalıştığını daha evvel duymuştuk lakin görünüşe nazaran şirketin bunları iPhone serisine dahil etmeye karar vermesi biraz vakit alacak. Öte yandan yeni bir rapor, microLED ekranların Watch Ultra’larda kullanılacağını söylüyor.

microLED, Watch Ultra’lara geliyor

Aktarılanlara nazaran 2025 yılında gelecek bir sonraki Apple Watch Ultra, microLED ekran barındıracak. Bununla birlikte geçtiğimiz aylarda da bu argümanları farklı kaynaklardan duymuştuk. Hasebiyle farklı kaynaklardan gelen birebir vakit dilimine işaret eden bu bilgilerin gerçek olma ihtimali yüksek üzere duruyor. Bir sonraki Watch Ultra’lardaki tek yenilik yalnızca microLED ekranlar değil. Yeni panel teknolojisiyle birlikte aygıttaki ekranın da 2,12 inç olacağı yani yaklaşık yüzde 10 büyüyeceği de belirtiliyor. Bununla birlikte microLED ekran teknolojisi, gelişmiş parlaklık düzeylerine, daha düzgün kontrast oranına ve daha derin siyahlara imkan tanıyacak.

Apple, microLED ekranlar ile aslında bir öbür Apple Silicon atağı yapacak diyebiliriz. Firma, kendi işlemcilerini geliştirerek Intel’e olan bağımlılığını ortadan kaldırmıştı. Firma, birebir şeyi microLED ekranlar ile yaparak Samsung’a olan bağımlılığını azaltmak istiyor. Bunun birinci adımı Watch Ultra olacak lakin sonrasında iPad, iPhone ve Mac ekranları da bu teknoloji ile güncellenecek.

İçerik
Starlink’e rakip geldi: Amazon, uydu tabanlı internet projesinde ilk uyduyu fırlattı

United Launch Alliance yahut kısaca ULA, Amazon'un birinci uydu fırlatmasının başarılı olduğunu duyurdu. Havacılık ve1

1 dk. 4 Okundu
İçerik
Tarihteki en büyük enerji dönüşümü gerçekleşiyor

Geçtiğimiz sene güneş gücü kapasitesi başka tüm kaynakların toplamından daha fazla artış gösterdi. Güneş gücündeki1

4 dk. 2 Okundu
İçerik
Gerçek Squid Game başlıyor: Ödül 4.5 milyon dolar!

Squid Game 2. dönem ne vakit çıkacak şimdi bilinmiyor fakat Netflix, gerçek Squid Game’in yayınlanma1

1 dk. 5 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.