KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Bir dönemin sonu: Windows 10 ve 11’e ücretsiz geçiş resmen sonlandı

Bir Donemin Sonu Windows 10 Ve 11 E Ucretsiz Gecis Sonlandi169677 0 Bildiğiniz üzere 2021 yılında çıkış yapan Windows 11, donanım ihtiyaçları başta olmak üzere beklentileri karşılamakta zorlandı. Öyle ki Windows 10’un pazar hakimiyeti hala sürüyor ve Windows 12’nin ayak seslerini duymaya başladık. Şimdi bu karışıklığın ortasında, kullanıcıların Windows 10 yahut 11’e fiyatsız olarak yükseltme yapmasına imkan tanıyan bir boşluk resmen kaldırıldı. Artık Windows 7 ve 8 anahtarları, yeni sürümlerde çalışmayacak.

Windows 10 ve 11’e fiyatsız geçiş resmen sonlandı

Bilmeyenler için uzun yıllardır Microsoft, Windows 7 ve 8 kullanıcılarının ücretsiz bir biçimde Windows sürümlerini yükseltmelerine fırsat tanıyor. Öyle ki 2016 yılında sonlanması beklenen bu özellik, 2021’de çıkış yapan Windows 11’e kadar genişlemişti. Lakin görünen o ki artık kullanılamayacak. 

Windows 7/8/8.1’den Windows 10 yahut Windows 11’e yükseltme yapılamayacağına yönelik haberler birinci sefer geçtiğimiz Eylül ayında paylaşılmıştı. Ancak o sırada anahtarların hâlâ aktif olduğunu gördük ve hakikaten ne vakit yürürlüğe gireceği belirli değildi. Bugünse Microsoft, The Verge ile olan bir söyleşide Windows 7 anahtarlarının büsbütün engellendiğini doğruladı. 

Dolayısıyla kullanıcılar artık eski Windows 7 ve 8 anahtarlarında “Geçerli bir dijital lisansınız yahut eser anahtarınız olmadığı için bu aygıtta Windows’u etkinleştiremiyoruz.” uyarısı ile karşılaşacaklar. Ancak daha evvel Windows 7 yahut Windows 8’den Windows 11’e yükselttiyseniz ya da bu eski anahtarlardan birini kullandıysanız aktifleştirme durumunuz değişmeyeceğini belirtelim. 

İçerik
Futbol simülatörü EA SPORTS FC 24 yayınlandı: %50 olumsuz yorum

Electronic Arts yeni bir futbol simülatörü olan EA SPORTS FC 24'ü tanıttı. Fakat lansman çok1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
LG, tam 118 inçlik ve 237.000 dolarlık TV modelini tanıttı

LG, duvara monte edilebilecek ve oturma odalarının çehresini değiştirecek yeni bir TV modelini piyasaya sürüyor.1

2 dk. 4 Okundu
İçerik
Ekran Videosu Kaydetmek

Günümüzde akıllı telefona sahip olan kullanıcı sayısı bir hayli fazladır. Durum böyle olunca birçok kişi1

2 dk. 23 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.