KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Bir darbe daha! TSMC artık Çin’e ekipman satmakta özgür

Abd Ambargolari Catirdiyor169741 0 Yıllardır yonga teknolojilerinde geri kalması için Çin’e ağır ambargolar uygulayan ABD, müttefik ülkelerden gelen ağır reaksiyonlar sonrası geri adım atmaya başladı. Güney Kore’nin akabinde Tayvan da ihracat müsaadesi aldı.

TSMC artık özgür

ABD’nin uyguladığı Çin’e yönelik yonga ekipmanı ihracatında onay dokümanı prosedürü, küresel yonga ticaretine büyük darbe vuracağı gerekçesiyle Samsung, SK hynix gibi firmalar tarafından eleştiriliyordu. ABD geçen hafta bu iki firmaya Çin’deki üretim tesislerine yönelik olarak çağdaş ekipman ihracatı yapmalarına yönelik ekstra müsaade sağlamıştı.

Bu hafta da TSMC firmasının ihracat için sınırsız müsaade aldığı haberleri geldi. Bundan sonra TSMC de Çin’deki tesislerine ekipman ihraç ederken farklı bir müsaade almaya gerek duymayacak. Firmanın Şangay ve Nanjing üzere kentlerde gelişmiş yonga tesisleri bulunuyor. Bu sayede tesislerinde kesintisiz bir biçimde faaliyetler devam edecek. TSMC’nin payları bu haber sonrasında haftayı yükselişle kapattı.

İçerik
Samsung Galaxy Note 10 serisine elveda

Günümüzde akıllı telefon üreticileri eserlerine 5 yıla kadar güncelleme takviyesi kelamı veriyor lakin bundan yıllar1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Google Chrome, mobilde yeni ana sayfa tasarımına geçiyor

Son yayınlanan Google Chrome Canary güncellemesi, Android kullanıcılarının kullanımına sunulacak yeni sekme sayfasını gösteriyor. Güncelleme,1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Xiaomi 14 ve 14 Pro’nun tanıtım tarihi sızdı: Daha erken geliyor

Akıllı telefon devi Xiaomi, Aralık 2022'de tanıtılan Xiaomi 13 ve 13 Pro'nun halefi üzerinde hazırlıklara1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.