KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Binance: “Türkiye blockchain ve Web 3.0 teknolojilerinin global merkezi olabilir”

Binance Blockchain Week 8 9 Kasim Da Istanbul Da Duzenlenecek169230 0 2020 yılında faaliyetlerine başlayan Binance TR, geçtiğimiz günlerde düzenlenen aktiflikle üçüncü yılını kutladı. Binance TR Genel Müdürü Mücahit Dönmez ve Binance CMO’su Rachel Conlan, Türkiye’deki çalışmalar ve maksatlar hakkında açıklamalar yaptı.

Türkiye, Binance’in en kıymetli pazarları ortasında yer alıyor. Binance TR Genel Müdürü Mücahit Dönmez, Binance’in son üç aydaki en yüksek beş trafik kaynağı ülke ortasında Türkiye’nin birinci sırada yer aldığını ve Türkiye’den Binance Global’e olan trafiğin son üç ay içerisinde evvelki üç aya nazaran yükselişte olduğunu söyledi.

Binance Blockchain Week’e bu sene Türkiye mesken sahipliği yapacak

Binance’in en değerli etkinliklerinden Binance Blockchain Week’in (BBW) bu sene 8-9 Kasım tarihlerinde İstanbul’da düzenleneceği duyuruldu. Bu gelişmenin, Binance’in Türkiye pazarına verdiği değerin göstergesi olduğunu belirten Dönmez, “BBW aslında dünya çapında takip edilen bir aktiflik. Bu yıl Türkiye’de gerçekleştirilecek olması ve Binance’in kurucusu CZ’nin son devirlerde epeyce faal kullandığı toplumsal medyada BBW ile irtibatlı olarak Türkiye ile ilgili içerikler girmesi de BBW’ye olan dikkati arttırdı. Umuyorum ki dünya çapında takip edilen bir aktifliği Türkiye’de layığı ile yerine getireceğiz. BBW, Türkiye ve İstanbul’un tanıtımına da büyük bir katkı verecek.” dedi.

BBW için İstanbul’a kripto para, Web3 ve blok zincir mevzularında alanında dünyaca tanınan ve hürmet duyulan isimler geleceğini belirten Binance TR Genel Müdürü Mücahit Dönmez, “BBW’de sunulacak içeriğin yanı sıra konuşmacılar da gereğince dikkat çeken şahıslar. Bu nedenle Kasım ayında kripto para, blok zincir ve Web3 dünyasının gözü kulağı İstanbul’da olacak.” dedi.

Binance’in, Türk topluluğundan yıllardır aldığı güçlü dayanaktan gurur duyduğunu belirten Binance CMO’su Racher Conlan ise, bu nedenle Binance’ın bayrak gemisi olan Binance Blockchain Week konferansını, bu yıl Türkiye’ye getireceklerini duyurmaktan memnunluk duyduğunu tabir etti. 8 ve 9 Kasım tarihlerinde düzenlenecek olan Binance Blockchain Week İstanbul’un, yenilikçi başkanların bir ortaya geleceği ve Web3’ün geleceği hakkında yapılan konuşmaların ve blok zincirinin milyarlarca insanın günlük ömürlerini nasıl güçlendirebileceği mevzularının ele alınacağı bir buluşma olacağını vurgulayan Conlan, “Binance Blockchain Week, yalnızca Binance ile ilgili değil. Dünyanın dört bir yanından binlerce iştirakçinin katılacağı bu konferans, Web3 etrafında pahalı konuşmalara konut sahipliği yapacak. Bu nedenle BBW, fikirleri ortaya çıkarmak, geliştirmeyi kolaylaştırmak, temaslar kurmak ve meselelere tahlil bulmak için eksiksiz bir fırsat. İstanbul’daki yaklaşan konferans, geçen yıl sırasıyla Dubai ve Paris’te gerçekleştirdiğimiz inanılmaz başarılarımızı takip ediyor.” biçiminde konuştu.

Binance Blockchain Week’i 2,5 milyonun üzerinde kişi takip edecek

Binance CMO’su Rachel Conlan, “Tüm dünyadan 3000 kişinin iştirakini bekliyoruz. 2,5 milyon bireyinse canlı yayını internetten takip edeceğini varsayım ediyoruz. Aktiflik, Web 3.0 ve blockchain teknolojilerinde Türkiye’nin dünyada oynayabileceği role ait kıymetli bir iletisi tüm dünyaya iletecek.” dedi.

Kadın iştirakçilerin oranı yüksek

İstanbul’da düzenlenecek Binance Blockchain Week’e iştirak için kayıt oluşturan kullanıcıların 5’te 1’ini bayanlar oluşturuyor. Bu orana dikkat çeken Conlan, “Bu oran geçmiş etkinliklerde 20’ye birdi. Türkiye kesimde cinsiyet eşitliği ismine tüm dünyanın çok önünde. Türkiye’deki çalışanlarımızda bayan erkek oranımız yarı yarıya. Bu dal erkek hâkim bir kesim değil. Bayanların bu alanda gelecekte çok daha aktif rol alacağını ve fırsat eşitliğini potansiyellerini gerçekleştirmek üzere kendi lehlerine kullanacağını öngörüyoruz.” dedi.

Binance Blockchain Week’e katılmak için bu temastan bilet alabilirsiniz.

İçerik
Konsol kalitesinde oyun gerçek oldu: Apple A17 Pro, teknoloji atılımı ve gelen oyunlar

Apple, geçtiğimiz gün tanıttığı iPhone 15 Pro ve Pro Max modellerinde en güçlü taşınabilir işlemci1

3 dk. 2 Okundu
İçerik
Hangi Yazılım Dili Ne İşe Yarar?

Bilgisayar yazılım dilleri, programcıların bilgisayarlar ile iletişim kurabilmesini sağlayan bir dizi kod yapılarıdır. Programcının yazdığı1

2 dk. 17 Okundu
İçerik
Samsung ve TSMC, 3nm sürecinde sıkıntı yaşıyor ve bu ciddi bir sorun

Samsung Electronics ve TSMC, yarı iletken fason üretimindeki en gelişmiş süreç olan 3 nanometre (3nm,1

3 dk. 4 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.