KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Turkcell 14 Ekim Atık gününde, geri dönüşümle çocuklara eğitim desteği sağladı

Turkcell 14 Ekim Atik Gununden Cocuklara Egitim Destegi169763 0

Turkcell 14 Ekim atık gününde, geri dönüşümle çocuklara eğitim dayanağı sağladı. Turkcell’in 4 yıldır sürdürdüğü tekno atık projesiyle çocukların eğitimlerine takviyede bulunulduğunu açıkladı. 

Teknolojik atıkların azaltılması için çalışmalar yapan Turkcell, 14 Ekim Memleketler arası Elektronik Atık Günü öncesinde tekno atık geri dönüşümüne değer verilmesi gerektiğini aktardı ve ‘Eğitime Dönüştür’ kampanyasının ayrıntılarını paylaştı. 4 yıl evvel başlatılan projede Turkcell’e getirilen 32 ton tekno atık geri dönüştürülerek,atıklardan sağlanan gelirle sayısız çocuğun nitelikli eğitimine takviye olduğunu söyledi.

Bu projeyle Turkcell, eğitime takviye olurken, zehirli unsurların toprağa karışmasını da engellemiş olduğunu aktardı. Ayrıyeten Milletlerarası Elektronik Atık Günü’nde; “Haydi Türkiye! Tekno Atık geri dönüşüm seferberliğine katıl, kaynakları verimli kullan, nitelikli eğitime takviye ol” daveti yapıldı.

Turkcell 14 Ekim Atik Gununden Cocuklara Egitim Destegi169763 1

Teknolojik atıkların yalnızca %7’si dönüştürülüyor!

Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Alper Ergenekon’a göre “ Araştırmalara nazaran dünya genelinde her yıl yaklaşık 53,6 milyon ton elektronik atık ortaya çıkıyor. bunların yalnızca yüzde 83’ü toplanmıyor bile. Türkiye’de ise geri dönüştürülen teknolojik atıkların oranı yalnızca yüzde 7. Biz Turkcell olarak teknolojik atıkları ‘Eğitime Dönüştür’ projemizle dönüştürerek onlara dayanak oluyoruz. Bugüne kadar getirilen elektronik atık ölçüsü 32 tonu buldu. Bu atıkların dönüşümünden sağlanan gelirle ise yüzlerce öğrencinin nitelikli eğitimine katkı sağladık. Ayrıyeten bu atık dönüşümü konusuda da Ulusal Eğitim Bakanlığı ile okullarda bu hususta eğitimler düzenlemeyi planlıyoruz. Ayrıyeten mağazalarımızdaki çalışanlarımızı de bu hususta eğiterek müşterilerimizi bilgilendirmelerini hedefliyoruz. Bu projeyle birlikte teknolojik atıkları getirene müşterilerimize armağan çeki kampanyamıza da devam edeceğiz” dediği aktarıldı. 

İçerik
Baldur’s Gate 3, Playstation’a çıkar çıkmaz zamlandı

Yayıncılığını ve geliştiriciliğini Larian Studios'un yaptığı sıra tabanlı açık dünya rol yapma oyunu Baldur's Gate 3, kısa1

1 dk. 2 Okundu
İçerik
iPhone 15 Pro Max günümüze kadar üretilmiş en yüksek maliyetli telefon

Bilindiği üzere Apple iPhone 15 Pro Max modelinde 100 dolar artışa giderek 1199 dolardan satışa1

2 dk. 2 Okundu
İçerik
Gboard, yapay zeka destekli Düzeltme özelliğini test etmeye başladı

Google'a ait Gboard isimli klavye uygulaması, bilhassa Android aygıtlarda sıklıkla tercih edilmekte ve yakın bir vakitte1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.