KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Emzirme Döneminde Alkol Kullanımı

İçindekiler

Emzirme döneminde alkol kullanımı alınan alkol miktarına göre değişik sorunlar meydana getirmektedir. Kişilerde alınan alkol miktarı kana geçtiği gibi emzirme döneminde olan annelerin sütüne de en kısa sürede geçebilir. Kana geçen alkol miktarı ve anne sütüne geçen alkol miktarı en fazla birkaç saat içinde aynı orana sahip olurlar. Kanda olan alkol miktarı ile anne sütünde olan alkol miktarı farklı saat aralıklarında oran değişikliği yaşadığı için kanda ki alkol miktarının temizlenme süresi ile anne sütünde ki alkol miktarının temizlenme süresi alınan alkole bağlı olarak 5-6 saat aralığında temizlenir. Alkol kullandıktan sonra sütünüzü ne kadar sağarsanız sağın anne sütünüz alkolden temizlenmez. Anne sütünün alkolden temizlenmesinin tek çaresi 3-6 saat arası beklemektir.

Emzirme Döneminde Alkol Kullanmanın Bebek Üzerinde ki Etkileri

Emzirme döneminde alkol kullanımının bebek üzerinde ki etkileri alkol kullanan birçok annenin en merak ettiği konulardan biridir. Emzirme döneminde alkol kullanımı sırasında kişinin sağlığının kötüye gitmesi durumu bebeği daha çok etkiler. Anne sütünde bulunan ağır maddelerden biri olan alkol bebeklerin gelişimini engellemekle beraber ölmesine de neden olabilir. Annelerin emzirme döneminde alkol kullanmaması önerilir. Eğer tedavi görüyorsa veya alkol kullanmak zorunda kalırsa alkol aldıktan sonra en az 2-3 saat bebeğini emzirmemelidir.

Yapılan bir araştırmada alkol kullanan bir annenin bebeğini anne sütü ile beslemesi sonucu bebeğin 1 yaşına geldiğinde alkol kullanmayan bir annenin anne sütü ile beslenmiş olan bebekten daha geç geliştiği gözlemlenmiştir.

Alkol Anne Sütünü Arttırır m ı?

Emzirme döneminde alkol kullanımı anne sütünü artırır mı sorusu sıkça sorulan sorulardan biridir. Alkollüyken emziren annenin süt akışı yavaşlamaktadır. Ancak alkolün etkisi geçince göğüste biriken anne sütü hızlı bir şekilde eski akışkanlığına geri dönmektedir. Bu geri dönüş 5-6 saati bulmaktadır. Anne sütünün birden hızla akması genelde alkolün anne sütünü arttırdığı düşünülse de, sütün akışının eski haline geri dönebilmesi için göğüste biriken sütün hepsinin boşaltılması gerekir bu yüzden süt hızla akmaktadır. Yani alkol kullanımı anne sütünü artırır bilgisi tamamen yanlıştır.

Nedir
Reflü Nedir?

Halk arasında midem yanıyor cümlesi günümüzde yaygın bir hal almıştır. Yiyeceklerden veya çeşitli sebeplerden ötürü1

4 dk. 7 Okundu
İçerik
Senden Daha Güzel oyuncusu Sevinç Erbulak kimdir? Sevinç Erbulak kaç yaşında?

Şimdilerde yayınlanmaya hazırlanan ve fragmanları izleyiciler tarafından beğenilen dizi "Senden Daha Güzel" takımında yer alan1

4 dk. 1 Okundu
Nedir
Anksiyete Hastalığı Nedir?

Anksiyete Hastalığı Nedir? - Anksiyete hastalığı, bir kaygı bozukluğudur. Gelecek hakkında düşünüp yaptığı hiçbir şeyden1

2 dk. 40 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.