KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Apple Watch’un Çarpışma Algılama özelliği bir kez daha hayat kurtardı

Apple Watch Un Carpisma Algilama Ozelligi Yine Hayat Kurtardi168406 0 Apple Watch Series 8, Apple Watch SE (2. nesil) ve Apple Watch Ultra’da kullanıma sunulan Çarpışma Algılama özelliği, şimdiye kadar birçok kişinin hayatını kurtardı. Bir otomobil kazası algılandığında Acil SOS özelliğini tetikleyerek çalışan özellik, yakın bir vakitte ortaya çıkan rapora nazaran bir kişinin daha hayatını kurtardı.

Apple Watch’un o özelliği, yaralıya erken müdahale edilmesini sağlayarak hayat kurtardı

Kansasville İtfaiye ve Kurtarma Departmanı’nın Facebook’ta yaptığı paylaşımda Perşembe günü sabah saat 4 civarında bir trafik kazasının meydana geldiğini açıkladı. Sürücünün Apple Watch’undan yapılan otomatik arama sayesinde birinci müdahale grupları olaydan neredeyse anında haberdar oldu.

Apple Watch, otomatik 911 davetine ek olarak şoförün tam pozisyonunu da kurtarma takımıyla paylaştı. Araç yoldan yaklaşık 100 metre uzakta aykırı dönmüş vaziyette olduğunu açıklayan Kansasville İtfaiye ve Kurtarma departmanı şefi Ronald Molnar, kazaya yapılan süratli müdahaleyi büsbütün Apple Watch’a bağladı. Racine County Eye’a yaptığı açıklamada, “Karanlık ve yola olan ara nedeniyle, Apple Watch olmasaydı, araç muhtemelen en az iki saat daha keşfedilmeyecekti. Bir kişinin hayatını açıkça etkileyen harika teknoloji.” dedi.

Nedir
Site Dışı SEO Nedir? Nasıl Yapılır?

SEO çalışmaları, internet sitelerinin Google, Yandex ya da Bing gibi popüler arama motorlarında üst sıralarda1

2 dk. 9 Okundu
İçerik
Sony Xperia 5 V tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

Birdönem akıllı telefon bölümünde başarılı işlere imza atan, lakin 2023 yılı itibariyle rekabetin gerisinde kalan1

3 dk. 3 Okundu
İçerik
Türk dizilerinin Avrupa ve Amerika’da yayınlanması için yeni iş birliği

HBO Max'in eski yöneticilerinden Christian Toksvig’in kurduğu Cocoa Media ve Türkiye’nin kıymetli dijital firmalarından Merzigo,1

1 dk. 2 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.