KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Apple Watch’un Çarpışma Algılama özelliği bir kez daha hayat kurtardı

Apple Watch Un Carpisma Algilama Ozelligi Yine Hayat Kurtardi168406 0 Apple Watch Series 8, Apple Watch SE (2. nesil) ve Apple Watch Ultra’da kullanıma sunulan Çarpışma Algılama özelliği, şimdiye kadar birçok kişinin hayatını kurtardı. Bir otomobil kazası algılandığında Acil SOS özelliğini tetikleyerek çalışan özellik, yakın bir vakitte ortaya çıkan rapora nazaran bir kişinin daha hayatını kurtardı.

Apple Watch’un o özelliği, yaralıya erken müdahale edilmesini sağlayarak hayat kurtardı

Kansasville İtfaiye ve Kurtarma Departmanı’nın Facebook’ta yaptığı paylaşımda Perşembe günü sabah saat 4 civarında bir trafik kazasının meydana geldiğini açıkladı. Sürücünün Apple Watch’undan yapılan otomatik arama sayesinde birinci müdahale grupları olaydan neredeyse anında haberdar oldu.

Apple Watch, otomatik 911 davetine ek olarak şoförün tam pozisyonunu da kurtarma takımıyla paylaştı. Araç yoldan yaklaşık 100 metre uzakta aykırı dönmüş vaziyette olduğunu açıklayan Kansasville İtfaiye ve Kurtarma departmanı şefi Ronald Molnar, kazaya yapılan süratli müdahaleyi büsbütün Apple Watch’a bağladı. Racine County Eye’a yaptığı açıklamada, “Karanlık ve yola olan ara nedeniyle, Apple Watch olmasaydı, araç muhtemelen en az iki saat daha keşfedilmeyecekti. Bir kişinin hayatını açıkça etkileyen harika teknoloji.” dedi.

İçerik
Google, Gmail’in HTML sürümü kullanımdan kaldırıyor

Google daha gelişmiş versiyona odaklanmak için 2024'ün Ocak ayı prestijiyle Gmail'in temel HTML sürümünü kullanımdan1

1 dk. 12 Okundu
İçerik
Dünya nüfusunun yarısından fazlası akıllı telefon kullanıyor

GSM Association (GSMA)'nın yıllık hazırlanan Taşınabilir Internet İrtibat Raporu'nun 2023 versiyonu yayınlandı. Rapora nazaran dünya1

1 dk. 4 Okundu
İçerik
Google Pixel Buds Pro’nun yeni görselleri ortaya çıktı

Teknoloji devlerinden Google, şimdilerde 4 Ekim'de gerçekleştireceği aktiflikte yeni cihazları Pixel 8 ve 8 Pro'yu duyuracak. Bu1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.