KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Samsung akıllı saatler uyku apnesi takibi yapabilecek

Samsung Akilli Saatler Uyku Apnesi Takibi Yapabilecek169470 0 Samsung akıllı saatlere uyku apnesi takibi özelliği eklenecek. Yeni sıhhat özelliği 2024 başlarından itibaren kullanıma sunulacak.

2024 başlarında kullanıma sunulacak

Uyku apnesi, uyku sırasında üst teneffüs yolunun tıkanmasıyla teneffüsün tekrar tekrar durup başladığı önemli bir tıbbi durum ve epeyce yaygın. Yüksek tansiyon, kalp hastalığı, felç üzere bir grup sıhhat problemlerine yol açabiliyor. Uyku apnesi olan birçok kişi durumunun farkında değil. Samsung’un yeni uyku apnesi özelliği insanların semptomları erkenden tespit etmesine yardımcı olacak.

Galaxy Watch uyku apnesi özelliği nasıl çalışacak?

Kullanıcıların bu özelliği kullanmak için 10 gün içinde iki kere, her biri dört saatten uzun müddet boyunca uyku takibi yapması gerekecek. Galaxy Watch, bu bilgileri toplayıp uyku apnesinin en büyük işareti olan Apne-Hipopne İndeksi tahmini sunacak. AHI puanı yüksekse saat, daha kapsamlı kıymetlendirme ve tedavi için kişinin doktora görünmesini önerecek.

Samsung, yeni uyku apnesi özelliğinin sadece ön teşhis aracı olduğunu, bir sıhhat uzmanının koyduğu teşhis ve tedavinin yerini alamayacağını belirtiyor.

İçerik
Google sürekli duruyor hatası nasıl çözülür? Play Store durduruldu çözümü

“Google daima duruyor” yanılgısı Android telefonlarda sıklıkla karşılaşılan yanlışlardan biridir. Bu yanılgı oyun oynarken, mesajlaşırken1

5 dk. 17 Okundu
İçerik
ABD-Çin teknoloji savaşında yeni cephe: RISC-V

ABD-Çin teknoloji savaşında yeni bir cephe açılıyor: RISC-V. Amerikan şirketlerinin Çin'de yaygın olarak kullanılan özgür1

2 dk. 2 Okundu
İçerik
YouTube Music, yeni ruh hali önerilerini kullanıma sundu

Tanınan müzik dinleme platformu YouTube Music, kendini geliştirmeye süratle devam ediyor. Yakın bir vakitte uygulamaya1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.