KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Apple, iPhone 15’lerde daha hızlı biten ucuz bataryalar kullanmış olabilir

Iphone 15 Lerde Daha Hizli Biten Bataryalar Kullanilmis Olabilir169395 0 Kullanıcıların iPhone 14 pil sıhhat yüzdesi puanlarının yalnızca birkaç aylık kullanımdan sonra süratle düştüğünden şikayet ettiği birçok örnek vardı. Son iPhone 15 serisinde de tıpkı sorunun yaşanma ihtimali olduğuna dair bir söylentiye nazaran, en yeni modellerde sırf 600 şarj döngüsüne sahip daha ucuz bataryalar kullanılıyor.

Apple, ucuz bataryalar kullanmış olabilir

Söylentiye nazaran, 500-600 şarj döngüsü dayanıklılığına sahip bataryalar, powerbank’ler, elektrikli süpürgeler ve 100W’a kadar güç dağıtımını destekleyen öteki el tipi eserler üzere yüksek performanslı eserlerde kullanılıyor. Bilgi kaynağına nazaran, iPhone 15 ailesi 100W watt’ı desteklemediği için yüksek performanslı bir eser yelpazesi olarak sınıflandırılamayacağından, sadece 600 şarj döngüsüne sahip bataryaları kullanıyor. Bu durum, Apple’ın bu yıl fiyat artışı yapmamak için üretim maliyetlerini düşürmek istediğini gösteriyor olabilir.

Bilmeyenler için, iPhone 15 Pro Max bu yıl, iPhone 14 Pro Max’ten 100 dolar daha değerli olan tek model, lakin tıpkı vakitte temel sürüm için iki kat daha fazla depolama alanı ve çok sayıda yükseltme ile birlikte geldi.

Öte yandan sav sahibi RGcloudS, OPPO, Vivo ve başkaları üzere BBK Kümesinin bir kesimi olan Çinli markaların 800 şarj döngüsüne kadar bataryalar kullandığını, OnePlus‘ın ise 1.600 şarj döngüsüne sahip daha gelişmiş kendi kendini düzgünleştiren hücrelere yer verdiğini söylüyor. Apple’ın daha ucuz piller kullanarak maliyetleri düşürdüğü söylenirken, öbür markaların ekrandan ve daha düşük kaliteli çiplerden tasarruf ettiği görülüyor. iPhone 15’ler hakkında söylenenler şimdilik yalnızca söylenti ve en sağlıklı bilgiler birkaç ay sonra kullanıcılar tarafından paylaşılacaktır.

İçerik
Galaxy Buds FE’den ilk görüntüler paylaşıldı: İşte tasarımı

Teknoloji devi Samsung, şimdiye kadarki en ucuz kulaklığı Galaxy Buds FE'yi piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu1

1 dk. 10 Okundu
İçerik
NASA, Ay görevlerinin temelindeki ciddi sorunu kabul etti

Bir mühlet evvel halkın verdiği vergilerin ne kadar verimli harcandığını tahlil etmekle misyonlu olan ABD1

2 dk. 1 Okundu
İçerik
Nintendo Switch 2 belirli oyunları PS5 kalitesinde oynatacak

120 milyon satış sayısını geride bırakan Nintendo Switch konsolunun yeni kuşağı için meraklı bekleyiş devam1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.