KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Apple, iPhone 15 USB-C portu hakkında detayları paylaştı

Iphone 15 Usb C Port Detaylari Belli Oldu168877 0 Apple, iPhone 15 serisiyle Lightning’den USB-C’ye geçiş yaptı. Wonderlust etkinliğinde düz iPhone 15’lerin USB 2, iPhone 15 Pro modellerin USB 3 süratlerde data transferine müsaade verdiğini öğrenmiştik. Artık güncellenen takviye sayfasında tüm modellerin USB-C portu üzerinden bağlı aygıtları ne kadar süratte şarj edeceği bilgisi de paylaşıldı.

Bağlı aygıt ve aksesuarlar ne kadar süratli şarj olacak? 

Apple, tüm iPhone 15 modellerinin USB-C portu üzerinden Apple Watch, AirPods şarj kutusu ve öteki ufak aksesuarları 4.5W süratte şarj edeceğini söylüyor. Apple, bu özelliği duyursa da watt bilgisini paylaşmamıştı. iPhone 15 Pro ve 15 Pro Max, 10 Gbps’e kadar data aktarım suratları sağlayan USB 3.2 Gen 2 dayanağı sunuyor. Apple, Pro modellerin USB 3’ü desteklediğini açıklamıştı fakat kesin teknik özellikler doğrulanmış oldu. iPhone 15 Pro’lar, USB 2 suratlarını destekleyen USB-C kablo ile geleceğinden daha yüksek suratlar için kullanıcının ayrıca bir kablo alması gerekecek.

Belgede ayrıyeten tüm iPhone 15 modellerinin desteklenen USB-C DisplayPort kablosu yahut bir adaptörle harici monitöre yahut TV’ye 4K HDR kalitede görüntü yansıtma sağlayan DisplayPort’u destekliyor. Lakin, muhakkak iPad modellerinin bilakis iPhone’da genişletilmiş ekran modu desteklenmiyor. iPhone 15 Pro modelleri ayrıyeten ProRes görüntünün direkt harici bir depolama aygıtına 4K 60 fps kalitede kaydedilmesini de destekliyor.

İçerik
Cyberpunk 2077’nin ücretsiz 2.0 güncellemesi için tarih verildi

2020 yılında hayli sorunlu bir çıkış yapan Cyberpunk 2077, oyuncuların CD Projekt Red’e olan inancını1

2 dk. 1 Okundu
İçerik
iPhone 15 Pro ve Pro Max, Thread özellikli ilk akıllı telefonlar oldu

Apple, iPhone 15 etkinliğinde yaptığı açıklamada, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max'in açık1

2 dk. 4 Okundu
İçerik
Samsung Galaxy S24 serisinin boyutları ortaya çıktı

Samsung tarafından önümüzdeki yıl tanıtılması beklenen Galaxy S24, S24 Plus ve S24 Ultra, yavaş yavaş1

2 dk. 5 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.