KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Apple Watch Ultra 2 parçalarına ayrıldı: Ne gibi değişiklikler var?

Apple Watch Ultra 2 Parcalarina Ayrildi Ne Degisiklikler Var169171 0 Apple’ın Eylül ayında düzenlediği aktifliğin yıldızları ortasında Apple Watch Ultra 2 de vardı. Akıllı saat iFixit takımı tarafından çabucak kesimlerine ayrılan eserlerden biri oldu. Bunun sonucunda da aygıtın evvelki modele kıyasla ne üzere değişiklikler içerdiği ortaya çıktı.

iFixit uzmanlarının tespit ettiği birinci şey Apple Watch Ultra 2’nin son vakitlerde çok konuşulan microLED ekran içermemesi oldu. Lakin buna karşın ekranın son derece net olduğunu belirtmek gerekir. Aygıtın art panelini tutan dört vida olduğu ve tıpkı vakitte 1.92 inçlik ekranı sabitlemek için özel bir ısı tabancası kullandığı keşfedildi.

Pil, işlemci ve depolama alanı

Sökme süreci sırasında ortaya çıkan yeniliklerden biri, orjinal Apple Watch Ultra’ya nazaran yüzde 4’lük bir artışla 564 mAh‘a yükeslen pil kapasitesi oldu. Hatırlayacağını üzere şirket birinci modelde 542 mAh kıymetinde bir bataryaya yer vermişti. Yeni akıllı saatte ufak da olsa bu istikamette bir iyileştirme var. Elbette ki yeni versiyondaki tek değişiklik bununla sonlu değil.

Apple Watch Ultra 2 Parcalarina Ayrildi Ne Degisiklikler Var169171 1 Aygıttaki dahili depolama alanı 32 GB’tan 64 GB‘a çıkarıldı. Ayrıyeten artık U1 yerine U2 çipi kullanıyor. Yeni çip konum takibinde daha güzel ve Bul uygulamasında daha hassas takip sağlıyor. Apple Watch Ultra 2’deki önemli yeniliklerden biri de S9 işlemci ile donatılmış olması. Evvelki S8 ile karşılaştırıldığında %30‘luk bir performans artışı kelam konusu. Bu da transistör sayısının %60 oranında artırılmasıyla mümkün hale geldi.

Apple Watch Ultra 2’nin ekranı safir kristalden yapıldığı için son derece sağlam ve çizilmeye karşı dirençli. Taptic Engine, boyut ve yük açısından geçen yılla tıpkı kalmış üzere görünüyor. Uzmanlara nazaran Apple’ın öteki bileşenlere ve sensörlere daha fazla yer açabilmek için bunu küçültmeyi düşünmesi mantıklı olabilir.

İçerik
Apple’ın 2000 TL’lik iPhone 15 kılıfı eleştiri yağmuruna tutuldu!

Apple’ın iPhone 15 modelleri için tasarladığı FineWoven kılıfları satışa çıktığından bu yana ağır tenkitlere maruz1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Huawei son 10 yılda Ar-Ge’ye 130 milyar dolar harcadı: 5G patentlerinde birinci

Yeni bir araştırma Çin merkezli teknoloji şirketi Huawei'nin geride bıraktığımız son 10 yılda araştırma ve1

1 dk. 3 Okundu
İçerik
Yeni nesil Xbox konsolu ortaya çıktı! İşte çıkış tarihi ve detaylar

Microsoft, Ocak 2022'de Activision Blizzard'ı 69 milyar dolar karşılığında satın almak istediğini açıklamıştı. Activision Blizzard,1

2 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.