KATEGORİLER
Kripto Al Sat

TEKNOFEST İzmir bu hafta kapılarını ziyaretçilere açıyor

Teknofest Izmir Bu Hafta Kapilarini Ziyaretcilere Aciyor169148 0 Cumhuriyetin yüzüncü yılına özel olarak bu sene üç farklı kentte düzenlenen TEKNOFEST’in son durağı olan TEKNOFEST İzmir, 27 Eylül’de kapılarını ziyaretçilere açılıyor. TEKNOFEST İzmir, 27 Eylül-1 Ekim tarihlerinde Çiğli Havalimanında fiyatsız olarak ziyaret edilebilecek. Bilim ve teknolojiseverleri ağırlayacak.

TEKNOFEST İzmir’de neler olacak?

TEKNOFEST İzmir’e teknoloji, bilim, savunma sanayi ve havacılık kesimlerinden yerli firmalar katılıyor. Şirketlerin yerli ve ulusal teknolojileri sergilenecek. Teknoloji, bilim ve havacılık yarışları düzenlenecek.

Take Off Teşebbüs Tepesinin ön aktiflikleri İzmir’de

TEKNOFEST kapsamında bu yıl birinci sefer Ankara ve İzmir’de TEKNOFEST Yarışlarına müracaat yapan kadro üyelerinin projelerini teşebbüse dönüştürmesi, teşebbüse dönüşenlerin büyümesi ve bu sayede ülkemizin girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesi maksadıyla TEKNOFEST Teşebbüs Yarışması düzenleniyor. TEKNOFEST Teşebbüs Müsabakası kapsamında toplam 7 Milyon TL’den fazla ödül imkânı sunuluyor. 

İlk sefer Deneyap Fikir Maratonu ve Deneyap Makeathon Müsabakası düzenlenecek

Deneyap Teknoloji Atölyesi öğrencilerine özel olarak birinci sefer TEKNOFEST İzmir’de Deneyap Fikir Maratonu ve Deneyap Makeathon Yarışması düzenleniyor. Yarış kapsamında öğrencilerin fikir geliştirme süreçlerini sunum yeteneklerini pekiştirmeleri ve tıpkı vakitte eserleştirme sürecini, marka geliştirmeyi deneyimlemeleri hedefleniyor. 913 grup müracaatının alındığı Deneyap Fikir Maratonunda 28 ekip, 1005 kadro müracaatının alındığı Deneyap Makeathon’da ise 32 finalist ekip yarışacak. 

Milli gururlarımız şov uçuşu yapacak

Türk Hava Kuvvetlerinin akrobasi timi, ulusal gururumuz Türk Yıldızları ve Solo Türk şenlik boyunca İzmir semalarında şov uçuşu gerçekleştirecek. Tekrar TEKNOFEST klasiği olan hava şovlarıyla İzmir’de de herkesin gözü yükseklerde olacak. Yerli ve ulusal üretim hava araçlarından Akıncı, Aksungur, Anka, Bayraktar TB2, Hürkuş, Jandarma Çelik Kanatlar, Paramotor, Gyrocopter ve Atak Helikopteri uçuş gösterisi yapacak.

Teknoloji ve teşebbüs müsabakaları, fuar aktiflik alanları ile birlikte Bilim Sokağında bulunan 6-14 yaş kümesine yönelik atölye çalışmaları, Hava ve Kara Araçları Standı, Planetaryum, Dikey Rüzgâr Tüneli, İklim Tüneli, Sanal Gerçeklik Tüneli, Güneş Müşahede Aktifliği, Uzay Temalı Şişme Oyun Parkı, Simülasyon Tecrübe Alanları, Öğrencilerle Birinci Uçuş Aktifliği, Pedallı Uçuş Aktifliği, Refik Anadol’un “Makine Anıları: Uzay” Standı, Sahne Senin Aktifliği, ana sahne şovları, bu sene birinci sefer düzenlenen TEKNOFEST Keşif Oyunu ve daha birçok aktivite ile dolu dolu bir şenlik ziyaretçilerini ağırlayacak.

Her sene olduğu üzere TEKNOFEST İzmir’de tanıtım ve aktiflik stantları bulunacak. 11 bölümden 78 Paydaş Kurum ve 17 Sponsor, 67 Firma, 39 Food Court iştirakçisi olmak üzere 106 iştirakçi firma tarafından açılacak 130 stant ile birlikte toplam 208 stant yer alacak. Stantlarda düzenlenecek 300’den fazla stant aktifliği öğrenciler ve gençlerle buluşacak. 

İçerik
X Premium özelliği Threads’e ücretsiz geldi

Instagram'ın unutulan uygulaması Threads, yeni özelliklerle daima güncelleniyor. Son olarak Twitter'da X Premium abonelere sunulan1

1 dk. 10 Okundu
İçerik
Oppo’dan LTE bağlantısına sahip tablet geliyor: Pad Neo

Oppo Pad Neo, Tayland'daki NBTC kurumu tarafından onaylandı. Böylece markanın yeni bir tablet çıkarmaya hazırlandığını1

1 dk. 4 Okundu
İçerik
Motorola Edge 40 Neo 5G tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

Günümüz akıllı telefon pazarında Lenovo çatısı altında varlık gösteren Motorola, ürün yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Son olarak1

2 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.