KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Apple dev bir anlaşmaya çok yakın

Apple Populer F1 Yarislarina El Atiyor169374 0 Bugün içerik platformları standart çeşitteki içeriklerin yanı sıra çok izlenen spor turnuvalarının da peşine düştü. Değerli ölçüde izleyici kazandıran bu turnuvalar için artık milyarlarca dolarlar havada uçuşuyor.

Formula 1 için milyar dolarlık teklif

Geçtiğimiz periyotta 2.5 milyar dolar karşılığında ABD futbolu MLS yayın haklarını satın alan Apple, üzerine bir de Messi transfer olunca abone sayısını ikiye katlamıştı. Artık de dünyaca ünlü Formula 1 yarışlarının peşine düştü.

Gelen bilgilere nazaran Apple ve Formula 1 ortasında 7 yıllık bir yayın muahedesi görüşmeleri yapılıyor. Yıllık 2 milyar dolar bedelinde olacak bu muahede karşılığında Formula 1 yarışlarının küresel yayın hakları Apple’a geçecek. Bu sayının Formula 1 kümesinin yayın haklarından elde ettiği yıllık gelirin neredeyse iki katı olduğu tabir ediliyor.

Bu muahede ülkeye nazaran değişen bir zamanlama unsuru içeriyor. Örneğin ABD’de 2025 yılına kadar Formula 1 yayın hakları ESPN’de. Apple muahedesi ve ödemeler bu tarihten sonra devreye girecek. 5 yıl içerisinde tüm küresel yayın haklarının Apple tarafına geçmesi bekleniyor.

İçerik
Apple Watch’un sevilen özelliği Galaxy Watch 5 ve Watch 4’e geliyor

Hatırlayacak olursak Google, bu yılın Ocak ayında tanıtılan Wear OS 4 ile birlikte Watch Unlock1

2 dk. 1 Okundu
İçerik
Meta ve LG ortaklaşa Apple Vision Pro’ya rakip hazırlıyor

Apple'ın geçtiğimiz aylarda Vision Pro isimli artırılmış gerçeklik başlığını tanıtması rakipler ortasında bir hareketliliğe yol1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
ŞOK marketler akıllı evcil hayvan cihazları satacak

Meskeninde evcil hayvan besleyen ve hayvanını daima takip altında tutmak isteyenler için ŞOK marketler zincirine1

1 dk. 7 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.