KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Apple dev bir anlaşmaya çok yakın

Apple Populer F1 Yarislarina El Atiyor169374 0 Bugün içerik platformları standart çeşitteki içeriklerin yanı sıra çok izlenen spor turnuvalarının da peşine düştü. Değerli ölçüde izleyici kazandıran bu turnuvalar için artık milyarlarca dolarlar havada uçuşuyor.

Formula 1 için milyar dolarlık teklif

Geçtiğimiz periyotta 2.5 milyar dolar karşılığında ABD futbolu MLS yayın haklarını satın alan Apple, üzerine bir de Messi transfer olunca abone sayısını ikiye katlamıştı. Artık de dünyaca ünlü Formula 1 yarışlarının peşine düştü.

Gelen bilgilere nazaran Apple ve Formula 1 ortasında 7 yıllık bir yayın muahedesi görüşmeleri yapılıyor. Yıllık 2 milyar dolar bedelinde olacak bu muahede karşılığında Formula 1 yarışlarının küresel yayın hakları Apple’a geçecek. Bu sayının Formula 1 kümesinin yayın haklarından elde ettiği yıllık gelirin neredeyse iki katı olduğu tabir ediliyor.

Bu muahede ülkeye nazaran değişen bir zamanlama unsuru içeriyor. Örneğin ABD’de 2025 yılına kadar Formula 1 yayın hakları ESPN’de. Apple muahedesi ve ödemeler bu tarihten sonra devreye girecek. 5 yıl içerisinde tüm küresel yayın haklarının Apple tarafına geçmesi bekleniyor.

İçerik
Cyberpunk 2077’nin devam oyunu FPS olmayabilir

2020 yılında sorunlu bir çıkış yaşayan Cyberpunk 2077, oyun tarihinin en büyük tartışmalarından birine yol1

2 dk. 2 Okundu
İçerik
Yazılım güncelleme desteğinde MediaTek ilk kez Snapdragon’u geçti

2010'lu yıllarda MediaTek destekli Android akıllı telefonlara yalnızca 1 yahut 2 yıl dayanak verilirken, Snapdragon cihazlara 2 yahut1

1 dk. 5 Okundu
İçerik
X’te (Twitter), gönderiler altındaki spam paylaşımlar bitiyor: İşte yeni özellik

X’te (Twitter) gönderiler altında spam paylaşımları durduracak yeni özellik duyuruldu ve enteresan olarak X Premium'a1

1 dk. 2 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.