KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Anksiyete Hastalığı Nedir?

Anksiyete Hastalığı Nedir? – Anksiyete hastalığı, bir kaygı bozukluğudur. Gelecek hakkında düşünüp yaptığı hiçbir şeyden zevk almayan kişide anksiyete hastalığı olabilir. Bu düşünce kişinin gün içerisinde yaptığı işlerini engeller ve sosyalleşmeyi engelleri. Anksiyete olan bir birey ailesi, arkadaşları ve iş ortamındaki bireyler ile iletişim kurmaları güçleşir. Bu yüzden bu kişiler içe kapanık bireyler olmuş olur. Anksiyete birçok sebepten dolayı meydana gelmektedir. İlk olarak genetik faktörler nedeniyle ortaya çıkabilir. Kalp hastalığı yüzünden, stresli bir durum ile yüz yüze gelme, bir doğal afete maruz kalmış olmak ve büyük kazalar geçirmek gibi sebepler anksiyete hastalığını ortaya çıkarabilir. Bir başka nedenleri de yemek alışkanlığı, uyku düzeni bozukluğu, sevdiği birinin ölmesi ya da buna benzer bir travma geçirmek, sevilmediğini ve kendini değersiz hissetmek, korumacı kimliği olan biri tarafından yetiştirilmek, baskılı ebeveynlere sahip olmak hem fiziksel hem de duygusal şiddet görmek, sınav kaygısı yaşamaktır.

Anksiyete Belirtileri Nelerdir?

Anksiyete hastalığının belirtileri mevcuttur. Bütün yaşananlara karşı büyük heyecan hissetmek, gelecek için aşırı kaygı hissi, emin olmadığı şeylere karşı asabi olmak, yorgun hissetmek ve bu nedenle vücut kaslarının gerilmesi, sürekli uygu halinde olmak ya da uyuyamamak, odaklanma eksikliği, her şey için endişe duymak, huzursuz hissetmek, terleme, kalp atışında hızlanma ve buna bağlı nefes alımda zorlanma, elde titreme, hiperaktiflik anksiyete belirtilerindendir. Bu belirtiler dışında bir de mide ağrısı ve bağırsak hastalıkları da olabilir. Bu hastalık vücutta endişe ve stres yaydığı için vücudun tamamı etkilenmektedir. Tabi anlık kaygı bozuklukları ya da anlık endişeler anksiyete değildir. Saydığımız belirtilerin uzun süre gerçekleşmesi gerekir. Eğer uzun süreli bir kaygı problemi yaşıyor iseniz psikiyatriste başvurmalısınız. Psikiyatrist tedavi için ilaç verecektir.

İçerik
Vitaminler Kilo Aldırır mı?

Kilolu insanların tek derdi zayıf olmakken zayıf insanların tek derdi ise kilo alabilmektir. Ancak zayıflamanın…

3 dk. 14 Okundu
İçerik
Vodafone Kamu Personeli Tarifesi

Vodafone kamu personeli tarifesi de en az, Vodafone tarafından sağlanan diğer tarifeler kadar ilgi görmeye…

7 dk. 33 Okundu
Nedir
Probiyotik Nedir?

Probiyotik Nedir? Aslında canlı bakteriler olan probiyotiklerin doğru miktarda kullanıldığı zaman kişilerin sağlığına yararlı olduğu…

2 dk. 18 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.