KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Akıllı telefonların şarjı yakında 1 ay dayanabilir

Akilli Telefonlarin Sarji Yakinda 1 Ay Dayanabilir169784 0

Cambridge Üniversitesi bilim insanları, bir akıllı telefonun yalnızca ayda 1 sefer şarj edilmeye gereksinim duyacağı bir mikroçip üzerinde çalışmalar yapıyor.

Çalışmaya nazaran mikroçip takılan akıllı telefon yılda toplamda yalnızca 12 kere şarj edilerek kullanıma devam edilebilecek.

Bilim insanları, çalışmalarını bir ticari firma ile yürütüyor. Bu çalışmaya nazaran totalde sıfır güce muhtaçlık duyan bir silikon çipli işlemci bu tüketimi azaltarak akıllı telefonların ömrünü de bir epey uzatacak.

Projeyi yürüten SiliconCatalyst.UK’nin yöneticisi Sean Redmond, “Eğer bu inanılmaz iddiayı sahiden yerine getirebilirlerse, bu, bir gün değil, bir ay dayanacak bir cep telefonunuz olacağı manasına gelir” dedi ve devam etti: “Bugün dünyada hiç kimse bunu bir yarı iletken çip ile gerçeğe dönüştüremedi; şayet bunu yapabilecek biri varsa, o da Cambridge’teki bu takım olacaktır.” dedi.

İngiltere’deki bu bilim adamı takımı çalışmalarını muvaffakiyete ulaştırabilirse artık akıllı telefonlar yılda yalnızca 12 kez şarj edilebilecek.

İçerik
iPad Mini 7’nin yeni özelliği sızdı: “jöle etkisi” ortadan kalkıyor

Bildiğiniz üzere iPad Air ve iPad Küçük 7 başta olmak üzere yeni jenerasyon Apple iPad1

2 dk. 4 Okundu
İçerik
Google doğruladı: Bütçe odaklı Pixel modelleri gelmeyecek

Bildiğiniz üzere Google, yakın tarihli Made By Google aktifliği kapsamında merakla beklenen Pixel 8 ve1

1 dk. 3 Okundu
İçerik
Milyarlarca kullanıcısı olan Facebook logosunu değiştirdi

Görünüşe nazaran Meta, Facebook'un "kimlik sistemini" güncelliyor. Aylık 3 milyar kişi tarafından kullanılan dev toplumsal1

1 dk. 4 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.