KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Akıllı telefonların şarjı yakında 1 ay dayanabilir

Akilli Telefonlarin Sarji Yakinda 1 Ay Dayanabilir169784 0

Cambridge Üniversitesi bilim insanları, bir akıllı telefonun yalnızca ayda 1 sefer şarj edilmeye gereksinim duyacağı bir mikroçip üzerinde çalışmalar yapıyor.

Çalışmaya nazaran mikroçip takılan akıllı telefon yılda toplamda yalnızca 12 kere şarj edilerek kullanıma devam edilebilecek.

Bilim insanları, çalışmalarını bir ticari firma ile yürütüyor. Bu çalışmaya nazaran totalde sıfır güce muhtaçlık duyan bir silikon çipli işlemci bu tüketimi azaltarak akıllı telefonların ömrünü de bir epey uzatacak.

Projeyi yürüten SiliconCatalyst.UK’nin yöneticisi Sean Redmond, “Eğer bu inanılmaz iddiayı sahiden yerine getirebilirlerse, bu, bir gün değil, bir ay dayanacak bir cep telefonunuz olacağı manasına gelir” dedi ve devam etti: “Bugün dünyada hiç kimse bunu bir yarı iletken çip ile gerçeğe dönüştüremedi; şayet bunu yapabilecek biri varsa, o da Cambridge’teki bu takım olacaktır.” dedi.

İngiltere’deki bu bilim adamı takımı çalışmalarını muvaffakiyete ulaştırabilirse artık akıllı telefonlar yılda yalnızca 12 kez şarj edilebilecek.

İçerik
Intel 14.nesil Raptor Lake Refresh işlemcilerin fiyatı sızdı

Intel, geçen yılın sonlarında tanıtılan Raptor Lake işlemcilerin halefi üzerinde hazırlıklarını sürdürüyor. Bu bağlamda ''Raptor Lake1

2 dk. 1 Okundu
İçerik
Google Chrome’un yeni tasarımı tanıtıldı: İşte gelecek yenilikler

Google, Chrome’un 15. yılını yeni dizaynla kutluyor. Web tarayıcının yeni görünümü, Google’ın Material You dizaynını1

3 dk. 1 Okundu
İçerik
Apple iCloud iki yeni abonelik seçeneği daha sunuyor

Geçtiğimiz aylarda iCloud bulut abonelik fiyatlarına yüzde 100 artırım yapan Apple, bu hafta ise daha1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.