KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Adobe eski video ve GIF’lerin kalitesini artıran yapay zeka aracı geliştirdi: İşte performansı

Adobe Den Eski Video Ve Gif Lerin Kalitesini Artiran Teknoloji169672 0

Adobe, düşük çözünürlüklü GIF’lerin ve görüntülerin kalitesini büyük ölçüde artıran yapay zeka tabanlı deneysel bir araç geliştirdi. Şu an için bu teknoloji tam manasıyla kullanıma hazır bir uygulama yahut özellik halini almış değil lakin büyük bir potansiyele sahip olduğu söylenebilir.

Project Res-Up olarak isimlendirilen araç imgeyi tahlil etmek ve kalitesini artırmak için yapay zeka kullanıyor. Adobe örnek olarak 1947 üretimi Red House sinemasından küçük bir kesit sundu. Çözünürlük 480 x 360’dan 1280 x 960’a yükseltilerek toplam piksel sayısı %675 artırıldı.

Örneklerdeki sonuçlar muazzam

Ortaya çıkan imaj çok daha netti, yapay zeka bulanıklığın birçoklarını giderdi ve hatta saç telleri üzere yeni ayrıntılar ekledi. Sonuç hala kimi yapaylık izleri taşısa da, düşük görüntü kalitesi göz önüne alındığında Nvidia’nın TV Shield yahut Microsoft’un Görüntü Muhteşem Resolution’ı üzere öteki ölçeklendirme araçlarına kıyasla hayli etkileyici bir ilerleme sunuyor.

Yavru fil görüntüsünde hayvanın derisine odaklanarak Project Res-Up’ın manzarayı ne derece güzelleştirdiğini fark edebilirsiniz. Deri üzerindeki kırışıklıklar daha bariz hale gelmiş durumda. Ayrıyeten su üzerindeki güneş ışığı yansımaları üzere ayrıntıların daha belirginleştiği görülüyor. Project Res-Up’ın ne vakit kullanıma sunulacağı şimdi belirli değil.

İçerik
Meksika Kongresi’nde 1000 yaşında olan iki “uzaylı” cesedi bulunduğu iddia edildi

Temmuz ayında ABD Kongresi, NASA’nın halka açık birinci UFO toplantısından yalnızca aylar sonra hükümetin UFO'lar1

2 dk. 2 Okundu
İçerik
Nükleer füzyonun kilidi yapay zekada mı yatıyor?

Atomları parçalayarak güç elde edebiliyor. Pekala lakin neden yıldızlar üzere pak, yenilenebilir ve radyoaktif atıklardan1

3 dk. 1 Okundu
İçerik
iPhone 15 Pro ve Pro Max, Thread özellikli ilk akıllı telefonlar oldu

Apple, iPhone 15 etkinliğinde yaptığı açıklamada, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max'in açık1

2 dk. 4 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.