KATEGORİLER
Kripto Al Sat

YouTube Shorts bu kez kendi firmasını tedirgin etti

Youtube Shorts Risk Olusturmaya Basladi168454 0 Toplumsal medya dünyasında bilhassa TikTok’un yükselişi ile birlikte dikey ve kısa görüntü özelliği kaçınılmaz hale geldi. Pekala kısa görüntü özelliği toplumsal medya platformlarını ne istikamette etkiledi?

YouTube Shorts risk oluşturuyor

Kısa görüntüler daha evvel görüntü platformu işine hiç girmemiş ya da kısıtlı kullanım sunmuş TikTok ve Instagram üzere platformların etkileşimlerini adeta patlattı. Bununla birlikte aslında uzun görüntü formatı olan YouTube gidişattan pek mutlu değil.

YouTube Shorts son periyotta çok tanınan oldu ve yarar programına dahil edilince içerik üreticileri yükünü buraya verdi. YouTube yöneticileri popülaritenin kısa görüntülere kaymasından huzursuz. Çünkü bu durumda uzun görüntülere olan ilgi azalıyor. YouTube en kıymetli gelirini uzun görüntülerden kazanıyor. Shorts bu noktada gelirlerin düşmesine neden oluyor.

Yöneticiler uzun görüntülerin sönük kalmasını da istemiyor ve bu nedenle YouTube Shorts görüntülerinin uzun görüntülere da tesir edecek biçimde bir optimizasyon düşünüyorlar. Elbette YouTube Shorts görüntülerinin büsbütün kapatılması pek mümkün değil.

İçerik
Samsung, One UI 6.1 ile çok sayıda yapay zeka özelliği getirecek

Geçtiğimiz hafta Samsung, yapay zekâ performansında 14,7 kat artış sağladığını söylediği Exynos 2400 işlemcisini duyurdu.1

1 dk. 2 Okundu
İçerik
“Yapay zekanın iPhone’u” için ayrıntılar netleşiyor

Apple'ın eski baş tasarım sorumlusu Jony Ive ve ChatGPT yaratıcısı OpenAI CEO'su Sam Altman'ın, belirtilmemiş1

2 dk. 2 Okundu
İçerik
Qualcomm’da işler iyi gitmiyor: 1258 çalışanıyla yollarını ayırıyor

Mobil çip pazarının en büyük oyuncularından olan Qualcomm Kaliforniya'daki iki ofisinde toplam 1258 çalışanıyla yollarını1

1 dk. 2 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.