KATEGORİLER
Kripto Al Sat

YouTube Shorts bu kez kendi firmasını tedirgin etti

Youtube Shorts Risk Olusturmaya Basladi168454 0 Toplumsal medya dünyasında bilhassa TikTok’un yükselişi ile birlikte dikey ve kısa görüntü özelliği kaçınılmaz hale geldi. Pekala kısa görüntü özelliği toplumsal medya platformlarını ne istikamette etkiledi?

YouTube Shorts risk oluşturuyor

Kısa görüntüler daha evvel görüntü platformu işine hiç girmemiş ya da kısıtlı kullanım sunmuş TikTok ve Instagram üzere platformların etkileşimlerini adeta patlattı. Bununla birlikte aslında uzun görüntü formatı olan YouTube gidişattan pek mutlu değil.

YouTube Shorts son periyotta çok tanınan oldu ve yarar programına dahil edilince içerik üreticileri yükünü buraya verdi. YouTube yöneticileri popülaritenin kısa görüntülere kaymasından huzursuz. Çünkü bu durumda uzun görüntülere olan ilgi azalıyor. YouTube en kıymetli gelirini uzun görüntülerden kazanıyor. Shorts bu noktada gelirlerin düşmesine neden oluyor.

Yöneticiler uzun görüntülerin sönük kalmasını da istemiyor ve bu nedenle YouTube Shorts görüntülerinin uzun görüntülere da tesir edecek biçimde bir optimizasyon düşünüyorlar. Elbette YouTube Shorts görüntülerinin büsbütün kapatılması pek mümkün değil.

İçerik
Vivo V29 Pro tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

Akıllı telefon pazarının önde gelen isimlerinden Vivo, yeni telefonu Vivo V29 Pro modelini duyurdu. Pekala rekabetçi bir fiyatla1

3 dk. 6 Okundu
İçerik
AMD Phoenix 2 işlemciler netleşti: İşte ilk sonuçlar

AMD tarafından geçtiğimiz Ocak ayında tanıtılan Phoenix APU'lar, taşınabilir platformlar için Zen4 ve RDNA3 mimarisini bir1

2 dk. 2 Okundu
İçerik
2023’ün en çok satan telefonları açıklandı! Hangi marka lider?

Bildiğiniz üzere akıllı telefon pazarında rekabet her geçen artıyor. Bu bağlamda pazara yeni marka ve1

2 dk. 6 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.