KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Yaz aylarında cildi korumak için ne yapmalı? Yazın en hızlı cilt bakımı

Yaz aylarında güneş ışınları, çok terleme ve makyajla birlikte cilt olduğundan fazla bir bakıma gereksinim duyuyor. Her mevsim geçişinde olduğu üzere yaz aylarında kullandığınız bakım eserlerini değiştirmelisiniz. Bu yazımızda yaz aylarında cildi korumak ve cilt bakımı nasıl yapılır hakkında bilgi veriyoruz.

Kış aylarında cildinizi soğuktan, rüzgardan, çatlaklardan korumak gerekirken yaz aylarında da cildinizi güneşten, çok kuruluktan, lekelenmelerden ve oluşabilecek misal sorunlardan müdafaanız gerekir. Yaz mevsimi, cildinizin kalitesini değiştirebilir; bu yüzden parlak ve sağlıklı bir cilde sahip olmak için çok daha dikkatli olmalısınız. Yaz döneminde gelen sıcak iklimle birlikte cilt bakım rutininizin de yenilenmeye gereksinimi var. Değiştirmeniz gereken eserler, tekrar gözden geçirmeniz gereken adımlar ve daha çok ehemmiyet vermeniz gereken uygulamalar için bir rehber hazırladık. 

 • SIK SIK CİLDİNİZİ YIKAMALI VE TEMİZLEMELİSİNİZ

Adr8O 1654865703 2254

Cildinizi temizleyin, güneş kremi ve biriken kirlerden arındırın.

Yazın sıcak havanın da tesiriyle bakterilerin çoğalması ve oluşması çok daha kolay. Bu nedenle öncelikle gün içinde terledikten sonra cildinize yapışan toz vb. hususlardan kurtulmak için gün sonunda kesinlikle bir temizleyici kullanarak cildinizi temizleyin, güneş kremi ve biriken kirlerden arındırın.

 • YAZIN C VİTAMİNİ KULLANIMINA DİKKAT!

V3Uq5 1654865739 2531

C vitamini, cildinizdeki leke görünümünü azaltır. Cildin daha nemli ve aydınlık görünmesini sağlar.

C vitamini serumu cildinizi nemlendiren ve cildi hasardan koruyan güçlü bir antioksidan misyonu görür. C vitamini, cildinizdeki leke görünümünü azaltır. Cildin daha nemli ve aydınlık görünmesini sağlar. Bu sebeple sıcak havalarda cilt bakımı yaparken bilhassa C vitamini kullanılması önerilir. 

 • CİLDİNİZİN YANMASINA MÜSAADE VERMEYİN

9Zjil 1654865805 3116

Cildinizin yanmasına asla müsaade vermeyin. Zira kırışıklığa sebep oluyor

Güneşe maruz kalmanın yanı sıra cildin güneşe uzun mühlet maruz kalması çeşitli yanıklara sebep olabilir. Bu da ciltte önemli hasarlar bırakır. Bu yüzden şapka, güneş gözlüğü üzere aksesuarları yanınızdan eksik etmeyin.

YAZ AYLARINDA ESER ALACAĞINIZ VAKİT DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER:

 • 1- Kesinlikle içeriğini inceleyin.
 • 2- Aldığınız eserlerin kimyasal içeriğine baktıktan sonra almaya karar verdiyseniz evvel cildinizin ufak bir bölgesinde test etmeyi unutmayın.
 • 3- Cilt bakım eserleri yahut makyaj gereçleri alırken dikkat etmeniz gereken en kıymetli nokta cildi düzgün tanımaktır.
 • 4- Eserlerinizin bilhassa de kremlerinizin orjinal ve Sıhhat Bakanlığı onaylı olmasına itina gösterin.
 • 5- Alacağınız eserin ambalajı açılmış ise asla almayın.

İçerik
Hamilelikte Neden Çatlaklar Oluşur?

Hamilelikte Neden Çatlaklar Oluşur? - Hamilelik sürecinde bebeğinde büyümesiyle birlikte anne daha fazla kilo alır1

2 dk. 12 Okundu
İçerik
Vitaminler Kilo Aldırır mı?

Kilolu insanların tek derdi zayıf olmakken zayıf insanların tek derdi ise kilo alabilmektir. Ancak zayıflamanın1

3 dk. 13 Okundu
İçerik
Parfüm Koleksiyonlarında Öne Çıkanlar

Armani, Dior ve Calvin Klein Parfüm Koleksiyonlarında Öne Çıkanlar: Parfüm Önerileri Parfümler içerdiği notalarla, biçimini1

2 dk. 4 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.