KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Yapay zekaya yoğunlaşan Adobe, Figma’yı satın almayabilir

Yapay Zekaya Yogunlasan Adobe Figma Yi Satin Almayabilir169776 0 Bloomberg, Adobe ve Figma arasında Eylül 2022‘de duyurulan muahedenin sonuçlanmaktan hala uzak olduğunu yazıyor. Süreç, antitröst yetkililerinin araştırmaları nedeniyle durmuş durumda.

Bloomberg’in belirttiğine nazaran, Adobe’nin Los Angeles’taki son konferansında Figma’nın ismi sahnede hiç duyulmadı, halbuki geçen yılki aktiflikte Figma CEO’su Dylan Field açılış konuşmalarında ağır bir biçimde yer almıştı. Wells Fargo analisti Michael Turrin şöyle diyor: Bir yıl evvel Adobe’nin büyüme fırsatlarını tükettiği algısı vardı. Lakin artık, Photoshop ve öbür eserler için yapay zeka özelliklerinin yayınlanmasıyla, Figma’yı satın almak “bir yıl evvel olduğu kadar acil bir muhtaçlık üzere görünmüyor.”

Yapay Zekaya Yogunlasan Adobe Figma Yi Satin Almayabilir169776 1

1 milyar dolarlık tazminat hususu var

Adobe yöneticileri muahedeyi tamamlamak niyetinde olduklarını söylüyorlar. Gecikmelerin nedeni ise yasa düzenleyiciler olarak gösteriliyor. İngiliz ve Avrupalı antitröst yetkilileri birleşmenin rekabeti nasıl etkileyeceğini araştırıyorlar. Bloomberg, Şubat ayında ABD Adalet Bakanlığı’nın muahedeyi yasaklamak için bir dava hazırladığını bildirmişti.

Anlaşma şartlarına nazaran Adobe, satın almanın Mart 2024 sonuna kadar tamamlanmaması halinde Figma’ya 1 milyar dolar tazminat ödeyecek.

İçerik
WhatsApp, kilitli sohbetler için gizli kod kısmı geliştiriyor

Tanınan iletileşme uygulaması WhatsApp, kilitli sohbetler isimli yeni bir özellik geliştirmekteydi ve sızıntılara nazaran bu1

1 dk. 2 Okundu
İçerik
X’te artık tweet yok, sadece ‘gönderi’ var

Görünüşe nazaran X, tam manasıyla Twitter’ı unutmamızı istiyor. Kullanıcılar 29 Eylül'de yürürlüğe girecek olan yeni1

2 dk. 1 Okundu
İçerik
iPhone 15 ile yenilenen deri kılıfın renk seçenekleri ortaya çıktı

Apple’ın iPhone 15 serisinde “FineWoven” olarak isimlendirilen deri görünümünde yeni kılıfları piyasaya süreceği söyleniyor. Bu1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.