KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Yapay zekaya yoğunlaşan Adobe, Figma’yı satın almayabilir

Yapay Zekaya Yogunlasan Adobe Figma Yi Satin Almayabilir169776 0 Bloomberg, Adobe ve Figma arasında Eylül 2022‘de duyurulan muahedenin sonuçlanmaktan hala uzak olduğunu yazıyor. Süreç, antitröst yetkililerinin araştırmaları nedeniyle durmuş durumda.

Bloomberg’in belirttiğine nazaran, Adobe’nin Los Angeles’taki son konferansında Figma’nın ismi sahnede hiç duyulmadı, halbuki geçen yılki aktiflikte Figma CEO’su Dylan Field açılış konuşmalarında ağır bir biçimde yer almıştı. Wells Fargo analisti Michael Turrin şöyle diyor: Bir yıl evvel Adobe’nin büyüme fırsatlarını tükettiği algısı vardı. Lakin artık, Photoshop ve öbür eserler için yapay zeka özelliklerinin yayınlanmasıyla, Figma’yı satın almak “bir yıl evvel olduğu kadar acil bir muhtaçlık üzere görünmüyor.”

Yapay Zekaya Yogunlasan Adobe Figma Yi Satin Almayabilir169776 1

1 milyar dolarlık tazminat hususu var

Adobe yöneticileri muahedeyi tamamlamak niyetinde olduklarını söylüyorlar. Gecikmelerin nedeni ise yasa düzenleyiciler olarak gösteriliyor. İngiliz ve Avrupalı antitröst yetkilileri birleşmenin rekabeti nasıl etkileyeceğini araştırıyorlar. Bloomberg, Şubat ayında ABD Adalet Bakanlığı’nın muahedeyi yasaklamak için bir dava hazırladığını bildirmişti.

Anlaşma şartlarına nazaran Adobe, satın almanın Mart 2024 sonuna kadar tamamlanmaması halinde Figma’ya 1 milyar dolar tazminat ödeyecek.

İçerik
Daha piyasaya sürülmemiş Google Pixel 8 Pro’nun kutu açılımı paylaşıldı: İşte o görseller

Teknoloji devlerinden Google, şimdilerde yeni eserlerini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. 4 Ekim'de gerçekleşecek olan lansmanda Pixel1

1 dk. 8 Okundu
İçerik
Epic Games’in bu haftaki ücretsiz oyunları belli oldu: 550 TL değerinde

Her hafta verdiği yeni fiyatsız oyunlarla oyuncuların yüzünü güldüren Epic Games, uzun bir müddettir en1

1 dk. 3 Okundu
İçerik
Blu TV Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

Blu TV Abonelik İptali Nasıl Yapılır? - Blu TV birçok dizi ve filmin bir arada1

2 dk. 52 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.