KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Xiaomi telefonlarında Chrome tarayıcısının hacklendiği iddia ediliyor

Xiaomi Kullanicilari Bu Siteye Dikkat168453 0 İş güvenlik konusuna geldiği vakit Çinli akıllı telefon üreticileri çok da pak değil. Vakit zaman kullanıcı datalarının takip edildiği savları yanında fabrika çıkışı truva atı konduğu biçiminde çeşitli savlar gündeme geliyor. Bu sıralar da Xiaomi’nin başı kederde üzere.

Xiaomi telefonlarda hack iddiası

Reddit ve X (eski Twitter) platformlarında bir müddettir kullanıcıların lisana getirdiği şikâyetlere nazaran, Xiaomi telefonlarda bulunan Chrome tarayıcısı bir formda siber akına uğruyor ve Mintnav isimli bir site ana sayfa olarak ayarlanıyor.

Mintnav telefonlara ziyan veren bir site değil ve muhtemelen sitenin hitlerinin artması için yapılmış bir atak. Bununla birlikte kullanıcılar Xiaomi’ye pek güvenmediği için bunun bilerek meydana gelmiş olabileceğini düşünüyor.

Henüz Xiaomi bir açıklama yapmadığı için olay nereden kaynaklandı yahut münferit olarak kabul edilebilir mi bilinmiyor lakin Xiaomi kullanıcılarının tarayıcılarını ve telefonlarını denetim etmeleri isteniyor.

İçerik
ChatGPT kan kaybetmeye devam ediyor

Tahlil firması Similarweb'e nazaran, OpenAI tarafından kasım ayında piyasaya sürülen son derece tanınan yapay zekâ1

2 dk. 1 Okundu
İçerik
İPHONE 15 & İPHONE 15 PLUS tanıtıldı! İşte fiyatı ve özellikleri

Apple, 12 Eylül’de düzenlenen Wonderlust etkinliğinde iPhone 15 serisini tanıttı. USB-C’li birinci iPhone modelleri merakla1

6 dk. 1 Okundu
İçerik
Xiaomi 14 ve 14 Pro’nun tanıtım tarihi sızdı: Daha erken geliyor

Akıllı telefon devi Xiaomi, Aralık 2022'de tanıtılan Xiaomi 13 ve 13 Pro'nun halefi üzerinde hazırlıklara1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.