KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Xiaomi resmen açıkladı: MIUI gidiyor, HyperOS geliyor

Xiaomi Resmen Acikladi Miui Gidiyor Hyperos Geliyor169852 0 Xiaomi’nin kurucusu ve CEO’su Lei Jun, ferdî toplumsal medya hesabında değerli bir açıklama yaparak MIUI yazılımının yerini alacak HyperOS isimli yeni bir işletim sistemi geliştirdiklerini duyurdu. Tecrübeli yönetici bu gelişmeyi şirketi için “tarihi bir an” olarak nitelendirdi.

Her ne kadar işletim sistemi olarak lanse edilse de büsbütün yeni bir Android tabanlı sistemden bahsediyoruz. HyperOS birinci olarak yakında piyasaya sürülecek Xiaomi 14 serisi akıllı telefonlarda yer alacak. Daha sonrasında ise kademeli olarak dünya genelindeki başka aygıtlara dağıtılacak.

Xiaomi’ye nazaran işletim sistemi üzerindeki çalışmalar 2017 yılında başladı. HyperOS akıllı telefonların yanı sıra akıllı mesken aygıtları ve otomobiller de dahil olmak üzere ekosistemin tüm ürünlerin temelini oluşturacak. Daha evvel MiOS olarak tanıtılacağı söyleniyordu lakin şirket duyurudan evvel isim değişikliği yapmış görünüyor.

Xiaomi Resmen Acikladi Miui Gidiyor Hyperos Geliyor169852 1

HarmonyOS üzere bir Android çatalı

Platformun mimarisi, Android‘in büyük ölçüde değiştirilmiş bir versiyonunu ve tıpkı vakitte IoT (Nesnelerin İnterneti) aygıtları için özel olarak geliştirilen Vela sisteminin yeteneklerini bir ortaya getiriyor. Yeni işletim sistemi tüm eser ekosistemini birleştirecek ve kullanıcıların aygıtlarını denetim etmelerini ve yönetmelerini kolaylaştıracak.

Huawei de birkaç yıl evvel emsal bir yol izleyerek HarmonyOS isimli Android çatalını piyasaya sürmüştü. Çok çeşitli aygıtlarda kullanılmak üzere tasarlanmış evrensel bir işletim sistemi olarak tanımlanan HyperOS’un neler vaat ettiğini Ekim sonu ya da Kasım ayında yapılması beklen Xiaomi 14 lansmanında öğreneceğiz.

İçerik
Haftaya A101 marketlerde premium fiyatta akıllı televizyonlar ve realme 10 var

Bu sıralarda meskeninize üst düzeyde bir akıllı televizyon arıyorsanız Samsung, Toshiba ve Philips markalarının premium1

1 dk. 2 Okundu
İçerik
Xiaomi Watch 2 Pro’nun özellikleri ortaya çıktı: MIUI arayüzü ile geliyor

Xiaomi yeni bir akıllı saat piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Watch 2 Pro ismi altında çıkış yapacak1

1 dk. 3 Okundu
İçerik
Web Sitesi Açmanın Faydaları Nelerdir?

Web Sitesi Açmanın Faydaları Nelerdir? Eğer internet üzerinde kendinizi tüm dünyaya tanınmak istiyorsanız bu konuda1

2 dk. 5 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.