KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Windows 12 için geri sayım başladı: Çıkış tarihi ortaya çıktı

Windows 12 Icin Geri Sayim Basladi Cikis Tarihi Ortaya Cikti169563 0 Bildiğiniz üzere Windows 11 iki yaşında ve hala Windows 10’un pazar hissesini geride bırakabilmiş değil. Fakat Microsoft’un şimdiden Windows 12 üzerinde çalıştığı söyleniyor. Son olarak Intel’den gelen yeni bir açıklama, Windows 12’nin çıkış tarihine ait tezleri güçlendirdi.

Windows 12 için 2024’e işaret edildi

Yakın vakitte yapılan bir yarar açıklamasında Intel CFO’su David Zinsner, ”2024’ün bilhassa yeni Windows sürümü nedeniyle müşteriler için epey uygun bir yıl olacağını düşünüyoruz.” dedi. Bu açıklama, açıkça Windows 12’den bahsetmiyor lakin yeni bir Windows sürümünün Windows 11 olmadığı kesin.

Bildiğiniz üzere Windows 12, şimdiye kadar birçok farklı sızıntıyla gündeme geldi. Bunlardan biri de Microsoft’un Windows 12’yi 2024’ün ikinci yarısında tanıtacağı ve muhtemelen 2025’te tam sürüme geçeceği yönündeydi. Dolayısıyla CFO, Intel’in yakında çıkacak Meteor Lake işlemcilerinin Windows 12’den yararlanacağını ima ediyor olabilir.

Niketim yakın vakitte yayınlanan Windows 11 23H2 güncellemesi, yapay zeka fonksiyonelliği manasında kıymetli yenilikler getirdi. Bu noktada Intel Meteor Lake işlemciler de çipe entegre edilmiş AI motoru ile çıkış yapacak. Bu gelişmeye GPU’da bulunan ek hızlandırıcılar da eklendiğinde, performans ve uygulama tecrübesinde büyük bir artış sağlaması bekleniyor. Hasebiyle Windows 12, CPU ve işletim sisteminin birlikte çalıştığı yeni bir ortamın habercisi olabilir.

İçerik
iPhone 16 Pro ve 16 Pro Max fiyatıyla şaşırtabilir

iPhone 15 ve 15 Pro serisi yalnızca birkaç hafta evvel tanıtılmış olsa da, halefi olacak iPhone1

1 dk. 4 Okundu
İçerik
USB-C’li AirPods Pro 2 tanıtıldı: Ne yenilikler sunuyor?

Apple dün akşam düzenlediği aktiflikte USB-C şarj özelliğine sahip yeni AirPods Pro’yu (2. nesil) tanıttı.1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Telefonlar Nasıl Hızlı Şarj Edilir?

Telefonlar Nasıl Hızlı Şarj Edilir? - Günlük hayatta her türlü işimizi telefon aracılığı ile halletmemiz1

2 dk. 6 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.