KATEGORİLER
Kripto Al Sat

WhatsApp, aramalarda güvenliği artırıyor: İşte yeni özellik

Whatsapp Aramalarda Guvenligi Artiriyor Iste Yeni Ozellik169742 0 WhatsApp, bilinmeyen aramaları sessize alma özelliğinin akabinde aramalarda IP adresinizi koruyacak yeni bir özelliği kullanıma sunacak. Yeni zımnilik seçeneği, berbat niyetli bireylerin aramalarda bulunduğuz pozisyonu kestirim etmesini zorlaştıracak.

Aramalarda IP adresiniz korunacak

Aramalarda IP adresini koruma seçeneği, kullanıcıların IP adreslerini ve pozisyonlarını makus niyetli şahıslardan koruyarak aramalara ekstra bir güvenlik katmanı ekliyor. Yeni seçeneğe zımnilik ayarları ekranında gelişmiş kısmından erişilebilecek. Seçenek açıldığında, aramadaki şahısların IP adresi inançlı bir biçimde WhatsApp sunucuları üzerinden aktarılarak pozisyonları müdafaa altına alınacak. Fakat ilişkinin şifrelenmesi ve yönlendirilmesi nedeniyle arama kalitesi bir ölçü etkilenecek.

Bu özellik, bilinmeyen bireylerle bir WhatsApp görüşmesi sağladığınızda özel bilgilerinizin takip edilmesini zorlaştıracak. Aramalarda IP adresini müdafaaya yönelik yeni zımnilik özelliği, Android için Google Play Store’dan, iOS için TestFlight uygulamasından WhatsApp beta sürümünü yükleyen birtakım beta test kullanıcılarına sunuldu.

İçerik
Xbox Series S daha ucuz versiyonuyla piyasada

Konsol savaşlarında her iki rakibinin de gerisinde kalan Microsoft, stokları temizlemek ismine değerli bir atak1

1 dk. 6 Okundu
İçerik
Apple, Arm ile yeni anlaşma imzaladı: İşte detaylar

Apple ile Arm uzun müddettir iş ortağı. Şirketin ABD Nasdaq borsasında halka açılma planlarını açıklamasının1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Apple Watch Ultra şikayetleri artıyor: Ekran zor görünüyor!

Birtakım kullanıcıların bildirdiğine nazaran, Apple Watch Ultra ekranı düşük ışık şartlarında zahmetle okunuyor. Apple’dan resmî1

1 dk. 2 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.