KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Vivo V29 5G’nin Star Işığı özelliği nedir? Ne işe yarar?

Vivo V29 5G Nin Star Isigi Ozelligi Nedir Ne Ise Yarar168938 0 Vivo’nun amiral gemisi özelliklere sahip yeni akıllı telefonu Vivo V29 5G, 19.999 TL fiyatı ile alıcılarını bekliyor. Vivo’nun bu telefonda kullandığı Star Işığı (Aura Light) özelliği, kameralardaki flaş ışıklarına yeni bir boyut kazandırıyor. Bu içeriğimizde Star Işığı özelliğinin ayrıntılarından bahsediyoruz.

Star Işığı özelliği nedir?

Vivo V29 5G’nin ardında halka biçiminde led ışığa yer veriliyor. Bu ışık, loş ortamlardaki çekimlerde daha aydınlık, daha doğal fotoğraf ve görüntüler çekilmesine yardımcı oluyor. Star Işığı, sıradan flaşlara nazaran dokuz kat daha fazla ışık sağlıyor. Özel teknolojiler sayesinde profesyonel stüdyodakilere misal ışık yumuşaklığı elde ediliyor.

Vivo V29 5G Nin Star Isigi Ozelligi Nedir Ne Ise Yarar168938 1 Star Işığı’nın yarattığı üç boyutlu aydınlatma efekti sayesinde objeler çok daha düzgün aydınlanıyor, fotoğrafı çekilen kişinin yüzündeki gölgeler ve bulunduğu ortamdaki karanlık alanlar ortadan kalkıyor. Yumuşak aydınlatma da fotoğrafı çekilen kişinin kusurlarını örtüp doğal hoşluğunu ortaya çıkarıyor. Böylelikle günün her saatinde hoş ve etkileyici portre ve fotoğraflar çekmek mümkün oluyor.

Vivo V29 5G Nin Star Isigi Ozelligi Nedir Ne Ise Yarar168938 2

Star Işığı’nın teknolojik özellikleri neler?

Star Işığı’nın güçlü performansını birtakım yenilikçi teknolojiler sağlıyor:

 • Ayarlanabilir renk sıcaklığına sahip 4 LED’li ışık kaynağı: Yalnızca sabit bir renk sıcaklığına sahip olan klasik LED dolgu ışıklarının, ışığın değişen ortamlara ahenk sağlamasını zorlaştırdığı gerçeğinden hareketle vivo, V29 5G’de sunduğu farklı renk sıcaklıklarına sahip LED’ler ile ışık kaynağı sistemini büsbütün yeniledi. Yeni 4 LED’li ışık kaynağı sistemi, Star Işığı’nda eşit aydınlatma elde etmek üzere dairenin ortasına yerleştirilmiş olan 2 soğuk ve 2 sıcak olmak üzere toplam 4 adet LED ışığın Star Işığı’nın her yerine eşit olarak dağıtılmasını, dengeli renk sıcaklığı ve parlaklığı elde edilmesini sağlıyor. vivo’nun kademesiz renk sıcaklığı ayarı elde etmeyi başarması sayesinde de renk sıcaklığı düzeyleri ortasında sıkıntısız bir geçiş sağlanıyor.
 • Işınların 360° tam açılı bir formda yansıtılmasını sağlayan konik yansıyan yenilikçi optik yol: V29’un vivo’nun çağdaş astronomik teleskoplardan ilham alarak geliştirdiği merceği, optik yolu katlamak için özel bir yansıtıcı tasarım kullanıyor. Uzunluğunu kıymetli ölçüde azaltan bu özel tasarım sayesinde mercek bilhassa hudutlu alana sahip hassas ekipman için uygun hale geliyor. V29’un LED kapağının merkezinde bulunan ve dört LED ile hizalanmış özgür biçimli yüzeylere sahip dört yansıtıcı koni sayesinde ışık 360 derecede eşit formda yansıyor.
 • Nano düzey “Star Işığı” süreci ile eşit ve yumuşak aydınlatma: Halka halindeki Star Işığı’nın ortasındaki yansıtıcı koninin yüzeyine, yansıtıcı performansı artıran nano ölçekli bir vakum kaplama uygulandı. Star Işığı’nın dış halkası, ışınları dışarıya yönlendiren ince elmas bölümlü Fresnel oluklarından oluşuyor. Nano seviyedeki hassas sürece, her desen çemberi için eşit boşluk ve derinlik sağlıyor. Bu, buzlu kumlama tesirine sahip Bokeh parçacıkları ile birleştiğinde, ışınlar üzerinde yumuşatıcı bir tesir yaratıyor. Böylelikle ışık dağılım açısının hassas denetimi ve daha eşit aydınlatma sağlanıyor.

Vivo V29 5G özellikleri ve fiyatı

 • Ekran: 6.78 inç, AMOLED, 2400 x 1080 piksel, 120 Hz, HDR10+
 • İşlemci: Qualcomm Snapdragon 778G+
 • RAM: 8+12GB
 • Depolama: 256 GB
 • Arka Kamera: 50 MP (birincil) f/1.9, PDAF, OIS
 • 8 MP, f/2.2 (ultra geniş)
 • Ön Kamera: 50 MP, f/2.0, 22mm
 • Pil: 4.600 mAh (80W süratli şarj)
 • Bağlantı: 5G, Wi-Fi, Bluetooth 5.3, USB Type-C
 • İşletim sistemi: Android 13
 • Boyutlar: 164.1 × 74.8 × 7.46 mm
 • Ağırlık: 186 gram
 • Fiyat: 19.999 TL
İçerik
Nvidia tonlarca H100 hızlandırıcı sevk ediyor

Küresel ekonomik krizin de tesiriyle yonga dalının düşüşe geçtiği bir periyotta adeta sihirli değnek değmiş1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Qualcomm’da işler iyi gitmiyor: 1258 çalışanıyla yollarını ayırıyor

Mobil çip pazarının en büyük oyuncularından olan Qualcomm Kaliforniya'daki iki ofisinde toplam 1258 çalışanıyla yollarını1

1 dk. 8 Okundu
İçerik
Motorola Edge (2023) duyuruldu: İşte fiyatı ve özellikleri

Akıllı telefon pazarında Lenovo çatısı altında varlık gösteren Motorola, yeni akıllı telefonu Motorola Edge (2023)1

2 dk. 5 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.